Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat 126p

13 Sie 2004 11:12 6373 21
  • Poziom 10  
    Hej!
    Mój maluszek przecieka przy dużym deszczu, woda zbiera się na pólce od strony pasażera, wszystko juz sprawdziłem, uszczelki są raczej OK, może ktos miał ten sam problem?
    Dzieki i czekam na jkaies rady, Pozdro.
    :-) :-)
  • Poziom 15  
    A sprawdziles uszczelke przedniej szyby ? po prawej i lewej stronie na dole, zazwyczaj gdy sa odplywy pozapychane to woda przedostaje sie miedzy szyba a uszczelka do srodka, a od strony wnetrza uszczelka jest troszke ukryta obiciem deski i tego czesto nie widac, proponuje aby ktos lal wode z wiadra i poobserwuj co sie dzieje od wewnatrz miedzy szyba a uszczelka na dole. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Na dole w rogach otworu na szybe są otwory do odprowadzania wody być może są zapchane lub jeśli auto jest po jakijś blacharce to ich może zwyczajnie brakować i woda kapie do środka .
  • Poziom 10  
    OK! Dzięki, już sobiez tym poradziłem.....
    A moze ktoś doradzi jak wyciszyć kabinę w maluszku ( nie jest tak głosno ) ale chce jeszcze lekko wytłumic... Pozdro.
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak to sie sprawuje, ale poszukaj na allegro mat wygłuszających
  • Poziom 27  
    wyciszyc malucha?daremny trud mialem ich 8(osiem)teraz na szczescie juz nie mam stosowalem maty stosowalem rowniez pianke gabke i inne wynalazki o wlasciwosciach tlumiacych zawsze bylo glosno jak siegne pamiecia i nic tego stanu nie potrafilo zmienic niestety sa strony w internecie poswiecone temu tematowi wystarczy gogla pomeczyc
  • Poziom 10  
    Spoko dzieki za radę , żeby nie wyciszać maluszka hehehe, ale ja i tak go wyciszę, nawet gdyby to było 5% to i tak dużo.... hehehe,
    Pozdro,
  • Poziom 37  
    Farciarz21 napisał:
    ...A moze ktoś doradzi jak wyciszyć kabinę w maluszku ( nie jest tak głosno ) ale chce jeszcze lekko wytłumic...

Czy to nie powinno być w "Na wesoło"??? Kiedyś jak wchodziły maluchy był taki kawał: Dlaczego Maluch jest najcichszym samochodem na świecie? - Bo jak siedzis to sobie kolanami uszy zatykasz :D

A tak poważnie - wydech w pełni sprawny, silnik w miarę nowy, bez stuków, zawieszenie silnika i rury na amortyzatorkach dobre, możesz przykleić maty głuszące i chyba tyle.
  • Poziom 18  
    Sprawdz czy wszystkie korki gumowe w tunelu są na miejscu rogi łączeń blachy tylnej półki z podszybiem i wszystkie łączenia blach za fotelem na ścianie grodziowej (szczególnie jeżeli auto jest po blacharce) naklejanie mat byle gdzie nic nie da jezeli obok będą otwory do komory silnika lub czerpni powietrza pod półką (to tak jakbyśmy ogrzewali dom nie zamykając okien).
    Parę fotek jak to zrobić na www.powe.pl/126p.html#Wygluszenie
  • Poziom 10  
    Dzieki ! Od poniedziałku bede zabierał sie za wyciszanie, zobaczymy jak mi pójdziehehehe :-) :-)
  • Poziom 10  
    Hejka! Okazało się, że nie ma w moim maluszku otworów odprowadzających wodę na przedniej szybie hehehe :-) :-) :-)
    Czy moge zrobić sam te otwory ( i jak ? ) czy lepiej udać się do kogos?
    Za podpowiedź z góry wielkie dzięki . Narka
    8) :D
  • Poziom 14  
    Jak nie ma otworow odprowadzajacych wode to powinno byc maly rowek w blasze pod uszczelka to jest zamiast otworow odprowadzajacych. A propo zbierania sie wody na polce sprawdz pod tapicerka przy polce tam przy laczeniu blach jest czyms zalepiane w rodzaju jakiejs masy te laczenia moze tam przecieka.
  • Poziom 10  
    Hmmm, Jakie są najlepsze swiece zapłonowe do maluszka. Mam maluszka z 1990 roku. I czy świece mają wpływ na pracę silnika tzn. czy przy niektórych silnik jest głośniejszy a przy innych cichszy? hmmm?
    Narka.
  • Poziom 14  
    Świece do wyciszenia malucha - tego jeszcze nie słyszałem. Jak dostaje samozapłon to wtedy zmieniaj, najlepiej BOSCH.
  • Poziom 17  
    Najlepsze do malucha świece to NGK, ale w tej chwili nie pamiętam dokładnie symbolu.
  • Poziom 10  
    Heheheh, Małe nie porozumienie, wiem, że świece nie wyciszą malucha... ale właśnie czasem mój maluszek ma samozapłon ( jak wyłączę silnik to on czasem jeszcze chce sie załączyć :-) )
    Czyli wystarczy wymienić tylko świece? OK, dzięki. A przy wymianie swiec trzeba tam cos ustawiać? Jak? i co?
    Narka.
  • Poziom 15  
    skoro ma samozaplony to muszisz sprawdzic zaplon oraz swiece . Najprawdopodobniej swiece sa o nieodpowiedniej cieplocie.
  • Poziom 14  
    A przy wymianie swiec nic nie trzeba ustawiac.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam jeszcze ja dozuce sie ja u mnie tez mam samozapłon w elegancie swiece wymieniłem na iskry i dalej to samo co jeszcze moze byc???
  • Poziom 17  
    Powodem samozapłonu może być jeszcze zbyt duża ilość nagaru zgromadzona na denku tłoka i na komorze spalania w głowicy. Oprócz tego trzeba sprawdzić działanie dyszy elektromagnetycznej biegu jałowego tej w gaźniku czy na pewno zamyka dopływ paliwa po wyłączeniu zapłonu. I sprawdzić układ chłodzenia czy silnik się nie przegrzewa bo to też może być przyczyną samozapłonu. I jeszcze sprawdzić trzeba obroty biegu jałowego, nie mogą być za wysokie. Powinny być od 800 do 900 obr/min. No a przy wymianie świeć trzeba sprawdzić i ewentualnie ustawić przerwę na elektrodach świecy. Dla malucha ma wynosić 0,6 - 0,7 mm. A świece NGK do malucha mają symbol BP7HS, są tanie a jest to najlepsza na świecie firma jeśli chodzi o świece zapłonowe. W formule 1 i w sporcie rajdowym wybitne zespoły korzystają tylko ze świec firmy NGK.
  • Poziom 15  
    Witam!

Miałem do niedawna maluszka z 91 roku. Radziłbym Ci podjechać do jakiegoś mechanika i sprawdzić kąt wyprzedzenia zapłonu i w razie potrzeby go ustawić. Czasami moze być tak, ze trzeba będzie oczyścić styki w aparacie zapłonowym. Niestety części do maluszków są takiej sobie jakości, aparat zapłonowy kupiony w sklepie wytrzymał u mnie jakieś 6-7 miesięcy.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Cześć... :-) Wymieniłem świece, ustawiłem zapłon, wymieniłem gumy i sprężynę podtrzymującą silnik ... Hehehe - i owiele lepiej silnik pracuje, juz tak nim nie rzuca :-) Teraz biore się za wyciszanie... Może ktos sie orientuje jaki są jeszcze maty wygłuszajae lub tłumiące itd..
    Dzięki wszystkim za pomoć w sprawach mojego vipera :-)
    Pozdrawiam. :D :wink: