Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C.O.: Termet GCO-13-00 (Unico), sterownik 840.21.00.00 2000r

07 Kwi 2010 10:12 3676 4
 • Poziom 10  
  Witam,
  piec jednoobiegowy CO Termet GCO-13-00 (Unico) na sterowniku 840.21.00.00 z 2000 roku po podłączeniu do sieci nawet zupełnie wyłączony (pokrętło trybu na 0) wywala bezpiecznik na całą piwnicę, po krótszej lub dłuższej chwili - trudno mi w tej chwili powiedzieć, tak do 2-3 sekund?
  Mam wrażenie że na wyświetlaczu pojawia się jakiś konkret (jak przy normalnym włączaniu?)

  Wnioskuję po tym, że:
  a) to nie bezpiecznik ten niby co siedzi w sterowniku (2,5A), tylko faktycznie coś się popsuło ;)

  Po telefonie do pobliskiego serwisu twierdzą, że to może być sterownik lub pompa, sterownik 250-300-350 zł, pompa ~400 zł.

  Ten wyświetlacz sugeruje mi że to jednak bardziej pompa. Po podpięciu piec zaczyna buczeć prawidłowo - wyciąg spalin chyba działa?

  Pomóżcie, co zrobić?

  Kupić nowy piec, bo jak wymienię a to pójdzie b, itd...?

  Może macie tańsze źródło części, albo tańszy serwis (Katowice i okolice)? A może to jakaś pierdółka za ~10 zł i wymiana całego sterownika to nonsens?

  rok produkcji - 2000, był latem zeszłego roku odmontowywany i montowany ponownie (o ile pamiętam) w związku z wymianą rur gazowych na spawane.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Po co to gdybanie. Po prostu odłącz pompę i włącz kocioł do sieci. Jeśli nie będzie zwarcia- to przyczyną jest pompa (WILO cena katalogowa 357zł). Jeśli zwarcie jest nadal - to sterownik.
 • Poziom 10  
  Nie bardzo się znam na sprzęcie tego typu, nawet na AGD się raczej nie znam. Ale przyszedł majster, jednoznacznie orzekł że to pompa i tylko pompa (sprawdził że sterownik daje napięcie na pompę itd, a po otworzeniu obudowy pompy był smród) (no i nie wziął za diagnozę) i zobaczymy ile zaśpiewają z wymianą.
 • Poziom 10  
  No i problem zażegnany. 350 zł za pompę + 100 zł za wymianę (ale był wcześniej i nie wziął za diagnozę, z pieczątkami, gwarancjami na pompę ładnie podbitymi autoryzowanymi pieczątkami itd), w trybie ultraszybkim, wczoraj wieczorem problem został rozwiązany.

  Do tego zalecono czyszczenie pieca (10 lat bez czyszczenia w zakurzonym pomieszczeniu).
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Dziesięć lat ??? To swoisty rekord...