Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływowy ogrzewacz wody, jaki wybrać ?

endriu03061987 07 Kwi 2010 10:57 7551 5
  • #1 07 Kwi 2010 10:57
    endriu03061987
    Poziom 11  

witam, otóż postanowiłem zrobić sobie prysznic, może kwota nie jest duża na tę inwestycję bo około 3.500zł lecz w takich warunkach jak teraz jest i tak o wiele gorzej, a że mam idealne pomieszczenie do tego w domu to wykończę go płytami G-K i wstawię kabinę i coś do napędzania wody ... właśnie coś, i tutaj jest moje pytanie, można zrobić bojler lub przepływowy ogrzewacz wody, a wiadomo że przypływowy ogrzewacz wody będzie lepszy bo będzie ciepła woda na bieżąco !

czytałem że do prysznica i umywalki będzie dobry o mocy 18kw więc podaję przykład jak mam na oku

SIEMENS PRZEPLYWOWY OGRZEWACZ WODY DH18400 400V 18KW

teraz mam kilka pytań, a głównie to co o nim lub jakimś innym sądzicie jeśli chodzi o niezawodność działania oraz moc, dodam że chciałbym także wiedzieć czy dobrze liczę pobór prądu przez to urządzenie, załóżmy że:

1kw = 0.50gr
    czas dziennego mycia = 15min
    czas miesięczny przy myciu codziennym = 7.5h
    18kw pobierać ma urządzenie w ciągu 1h
    zatem 7.5h miesięcznie razy 18kw/h = 135kw/msc

135kw/msc mnożone przez koszt 1kw daje mi 67.50zł

oczekuję na szczere rady, bo wiele czekałem aby mieć w domu prysznic, pozdrawiam :D

:?:

Mod. ROBSON33

Regulamin 10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.

• #2 07 Kwi 2010 21:29
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Bardzo dobry ogrzewacz.

• #3 07 Kwi 2010 22:56
    endriu03061987
    Poziom 11  

ale ja potrzebuję więcej info, co lepiej się opłaca taki przepływowy czy bojler, a także czy muszę zmieniać coś przy skrzynce bo ja mam w domu zwykłe napięcie w gniazdkach i jakieś 3 fazowe ?

• #4 09 Kwi 2010 20:47
    Sławek K
    Poziom 22  

Na te moc będziesz musiał mieć zasilanie 3 fazowe. tak naprawdę to nie wiem czy dla jednego punktu (- prysznic) jest Ci potrzebne 18kW. Ta moc wystarczy aby jednocześnie nagrzać wodę dla kilku punktów. Jest to urządzenie wygodne , nie potrzeba tyle miejsca do zabudowy co dla bojlera.
    Tę moc to sobie dobrze przeanalizuj, bo po co tracić pieniądze na drogi , większy jeżeli wystarczy mniejszy i tańszy.
    W założonych kosztach eksploatacji dodaj koszty zakupu i montażu rozłożone na miesiące
    Ja kupowałem ogrzewacz 21kW dla domu jednorodzinnego- 2x łazienka, 2x kuchnia, pralnia.
    pozdrawiam Sławek

• #5 10 Kwi 2010 07:42
    sujka5
    Poziom 26  

Gorąco polecam firmę Clage z możliwością regulacji temp. o 1 stopień w zakresie od zimnej do chyba 70 stopni z płynną regulacją prądu dostarczanego do grzałki ...

• #6 10 Kwi 2010 20:58
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

mam do sprzedania podgrzewacz Biawar Kaskada Plus OP-21.02 Fabrycznie nowy nigdy nie używany.Moc max 21KW grzałki się po kolei włączają w zależności od zapotrzebowania.Może Cię zainteresuje.:D

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson