Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant MAG 275 opóźnione zapalanie i wygaszanie

ispw 07 Kwi 2010 16:59 1512 0
 • #1 07 Kwi 2010 16:59
  ispw
  Poziom 11  

  Piecyk kąpielowy Vaillant MAG 275 z przed wielu lat zaczął niedomagać. Zaczęło się od małej nieszczelności w „wężownicy”. Na „szczęście” nieszczelność ta powstała w lucie mocującym gwint na wylocie ciepłej wody z wężownicy. Udało się to załatać (koszt nowej to ok. 700 zł).
  Po montażu „wężownicy” okazało się, że piec pracuje już jakoś inaczej. Po odkręceniu wody zapala się po pewnym (dłuższym) czasie. Gaśnie również później długo po zakręceniu wody w kranie. Po zakręceniu kranu wyraźnie słychać szum przemieszczającej się wody, – co oczywiście skutkuje spalaniem gazu.
  Czy jest możliwe zapowietrzenie „wężownicy”, które może skutkować blokowaniem przepływu i takimi efektami, o których pisałem? Czy może to coś z membraną?
  Proszę o sugestie, co do możliwych przyczyn

  Dodano po 5 [godziny] 54 [minuty]:

  Zamykając temat odpowiem komuś zainteresowanemu, gdyż sam rozwiązałem problem. Okazało się, że powodem tych dziwnych objawów faktycznie było zapowietrzenie. Powietrze znajdowało się w kranie w kuchni (zasilana z piecyka w łazience). Tam po odkręceniu kranu powietrze zeszło same i problem znikł.

  0 0