Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór pralki Amica Navigator czy tani Bosch

sabbatariam 07 Kwi 2010 11:53 15484 7
  • #1 07 Kwi 2010 11:53
    sabbatariam
    Poziom 8  

Witam!

Od razu chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem mnóstwo opinii o awaryjności pralek Amica (ale również o tanich częściach do nich) oraz pralkach Bosch z serii WAA i nadal mam mętlik. Piszę ten post bo mam nadzieję, że może ktoś przytoczy jakieś argumenty, które przekonają mnie do wyboru konkretnej pralki.

Rozważam zakup pralki do około 1100 zł (nie chcę kupować nic droższego). Do dnia dzisiejszego rozważałem zakup Amica AWCN10DA - znalazłem pozytywne opinie, cena około 1000zł, 5 lat gwarancji w aktualnej promocji (to jeden z ważniejszych argumentów). Dzisiaj znalazłem, że Bosch również daje gratis 5 lat gwarancji, więc zacząłem się zastanawiać, czy może jednak nie kupić jakiegoś tańszego Boscha z taką gwarancją. W interesującym mnie przedziale cenowym znajduje się niewiele pralek Boscha - właściwie jedynie seria WAA, opisywana często bardzo negatywnie.

Jak uważacie czy warto zakupić Amicę AWCN10DA (podobno teraz testowane są w Niemczech i ich awaryjność ma być dużo mniejsza...) czy jednak skusić się na taniego Boscha z serii WAA?

Byłbym wdzięczny za wszelkie rzeczowe argumenty.

2 7
  • #2 07 Kwi 2010 13:56
    ~wac
    Poziom 20  

Zdecydowanie weź Amice.Są do niej łatwo dostępne części i dużo tańsze ,niż do Boscha.Pozatym Amica ma rozbieralny zespół piorący ,a Bosch z serii WAA niestety nie ma i nie da się w nim wymienić łożysk.Jeżeli koniecznie chcesz Boscha to weź lepiej coś z serii WAE.Jest ona również bardzo dobra.Teraz jest promocja na 5 lat gwarancji za darmo i w Boschu ,i w Amice

Pozdrawiam

0
  • #3 07 Kwi 2010 16:47
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

Potwierdzam poprzednią opinię.Polecam Amike.Bosh jest przereklamowany.Po co przepłacać tylko za znaczek. Do Bosza niektóre podzespoły robią np.takie firmy Mastercook itp.są modele Bosha które w całości są robione przez Mastercooka a pod marką Bosha.po za tym faktycznie w tym modelu Bosha łozysk juz nie wymienisz po gwarancji.Nieopłacalna naprawa.

1
  • #4 07 Kwi 2010 17:20
    ROBSON33
    Moderator AGD

Zdecydowanie weź Amice .

0
  • #6 07 Kwi 2010 21:44
    skryn
    Admin grupy AGD

Pal licho gwarancję. Pięć lat, jak z bicza strzelił.
    Tylko, co potem?
    Amica (seria Navigator) produkuje wersję mechaniczną, bazującą od dziesięciu lat na jednakowych podzespołach (modyfikacje doszły do perfekcji), jest więc przewidywalna.
    Natomiast Bosch serii WAA, to wielka niewiadoma, w dodatku z "zapuszkowanym" zbiornikiem... :D

Polecam Amica.
    Elektronika przewidywalna i "naprawialna". W Bosch nie zawsze się to udaje.
    :D

-1
  • #7 12 Kwi 2010 12:21
    sabbatariam
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Bardzo mi pomogliście :)

0
  • #8 12 Kwi 2010 13:58
    xuzi
    Poziom 13  

potwierdzam wypowiedzi poprzedników, Bosch dobry póki się nie zepsuje. Niestety przekonałem się o tym sam. W niedługim czasie po zakończeniu gwarancji zepsuła nam się zmywarka boscha i nie bardzo są chętni by ją naprawić. A serwis firmowy w Gliwicach (my z Krakowa).

0