Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka Samsung SE-S224Q wysuwa tacę bez powodu

alvers 07 Apr 2010 13:13 1912 5
    alvers
    Level 10  
    Witam.
    Dziwne problemy
    Już od dłuższego czasu borykam się z dziwnymi problemami z zewnętrzną nagrywarką Samsung SE-S224Q. Funkcja nagrywania działa dobrze, ale od czasu do czasu nagrywarka zaczyna wariować wysuwając mi ni z tego ni z owego tackę, a czasem bez powodu wypluwając płytę.

Pierwszy serwis
    Problemy zaczęły się już kilka miesięcy po zakupie w sierpniu 2008 roku. Zamieściłem prośbę o pomoc na kilku forach. Jedni wskazywali na uszkodzenie mechaniczne, inni zalecali aktualizację firmware. Zdecydowałem się więc na wizytę w serwisie i skorzystanie z gwarancji. Sprzęt wrócił do mnie po dwóch tygodniach z adnotacją Upgrade firmware.
    Drugi serwis
    Niestety zaraz po powrocie do domu napęd zachowywał się tak samo. Pomyślałem więc, że wina może leżeć po stronie mojego systemu. Sprawdziłem więc jak będzie się zachowywał na innym komputerze. Niestety problemy wyglądały tak samo. W tym czasie udało mi się oczywiście wielokrotnie nagrywać płyty. Wszystko jednak zależało od "humoru" nagrywarki, bo albo płyty przyjmowała bez problemu, albo odmawiała posłuszeństwa na kilka dni. Kilka miesięcy po pierwszej wizycie zdecydowałem się na drugą. Tym razem dokładnie opisałem problem w zgłoszeniu reklamacyjnym. Sprzęt wrócił z serwisu z adnotacją Usterka nie wystąpiła, mimo iż sam zaznaczyłem, że problem nie występuje przez cały czas, ale kiedy już wystąpi znacząco wpływa na komfort użytkowania.
    Koniec cierpliwości
    Zdecydowałem się ostatni raz podjąć wysiłek wyjaśnienia sprawy i zamieszczenia postu na forum gdzie już wielokrotnie otrzymywałem pomoc. Proszę o radę jak powinienem postąpić. Czy ktoś z was spotkał się z taką usterką? Czy jest jeszcze sens wysyłania sprzętu do serwisu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    polczje
    Level 20  
    Ja uważam, że uszkodzenie jest mechaniczne, a konkretnie switch krańcowy odpowiedzialny za syglalizację kompletnego zamknięcia tacki. Ewentualnie pasek silnika napędzającego tackę się ślizga i napęd sie nie domyka (jeśli tacka poruszana jest paskiem a nie zębatką oczywiście).
    Samsung ma funkcję ponownego otwarcia szufladki, jeśli się niedomknęła lub zablokowała.
    Miałem kiedyś nagrywarkę Samsunga SW-costam (chyba 206) i właśnie miała taką usterkę (pomogła wymiana microswitcha). Miałem tez napęd combo Samsunga z identycznym obiawem, z tym, że w tym przypadku winna była część tacki, która opada zostawiając płyte na osi silnika.

Pozostaje rozkręcić i obejrzec.
    Powodzenia,
    PolczJe
    Jednooki
    Level 11  
    Niekoniecznie jest to wina mechaniczna, ja miałem podobne problemy z moją nagrywarką, też dość często wypluwała płyty, z tym że u mnie był jakiś problem od strony programowej. Konkretnie wypluwała płyty przy nagrywaniu programem Nero6, przy Nero 9 takie ekscesy się skończyły. Spróbuj pójść w tym kierunku.
    polczje
    Level 20  
    Czynnik oprogramowania jest bardzo łatwo wyeliminowac. Wystarczy podpiąć tylko samo zasilanie (zakładam, ze autor tego tematu już to zrobil). Zatem pozostaje usterka mechaniczna (IMO bardziej prawdopodobna) lub skopany firmware.
    PolczJe
    Pytong
    Level 32  
    Miał kolega sugestie uszkodzenia mechanicznego krańcówek lub paska i czy sprawdził/wyeliminował tą ewentualność? Pewnie nie, bo ma prawdopodobnie takie samo podejście jak serwis czyli firmware to każdy głupi umie zmienić ale rączki to po co sobie brudzić.
    alvers
    Level 10  
    Zdecydowałem się na trzecią wizytę w serwisie. Po dwóch tygodniach otrzymałem nowy egzemplarz wraz z odnowioną dwuletnią gwarancją. Po sprawdzeniu mogę powiedzieć, że sprzęt działa bez zarzutu.