Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cinqecento 700 - odpowietrzenie zbiornika paliwa

Quka 07 Apr 2010 17:57 1864 6
    Quka
    Level 12  
    Ostatnio w czasie jazdy cienias zgasł i nie dało się go uruchomić, w filtrze paliwa nie było benzyny, po zajrzeniu pod samochód zobaczyłem że koło baku zwisa jakiś wężyk (chyba odpowietrzenie?) nałożyłem go spowrotem na miejsce i po kilkunastu próbach silnik ponownie zapalił, po przejechaniu około 30 km sytuacja się powtórzyła, więc znowu zajrzałem pod spód ale wężyk był na swoim miejscu a cieniasa nie dało sie uruchomić, po zholowaniu samochodu bez żadnej ingerencji po kilku próbach silnik znów palił. Jak narazie awaria się nie powtórzyła, ale co jest jej przyczyną? Dokąd uchodzi ten wężyk i jaką pełni funkcję?
    qbus1981
    Level 12  
    Co do wężyka to nie wiem ale spotkałem się kiedyś z takimi objawami i winna była pompka paliwa która po nagrzaniu się przestawała podawać paliwo.
    Quka
    Level 12  
    Pompa? Może trochę puszcza benzynę do silnika, ale samochód chodzi równo i nie przerywa, poza tym chyba nie ściągnęłoby paliwa z przewodów i filtra?
    danielek77
    Level 11  
    Może wyrobił się popychacz pompy paliwa i czasem że tak to określę słabiej "popcha" i autko nie da rady zassać paliwa
    Quka
    Level 12  
    Wydaje mi się, że to raczej nie pompa. Wie ktoś może o co chodzi z tym wężykiem, bo chyba tam tkwi problem?
    szymon.plewak
    Level 2  
    Wężyk ten odpowietrza Ci pompę jeśli braknie paliwa a pompa będzie chodzić to sie zapowietrzy co grozi zatarciem pompki lub jej spaleniem. Może cos sie przegrzało w pompce i dla tego ponownie poźniej zgasło Ci auto
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    grozi zatarciem pompki lub jej spaleniem

Przecież w cc700 jest mechaniczna pompa membranowa !