Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodzenie do karty graficznej a płyta główna.

Krychol rc 07 Apr 2010 18:04 2883 9
 • #1
  Krychol rc
  Level 22  
  Witam

  Posiadam mały problem, a mianowicie mam zwykłą tanią płytę MSI (za ok 80zł) i postanowiłem ją wymienić na coś lepszego a mianowicie: Gigabyte GA-G41M-ES2L lub Asus P5QPL-AM G41
  I posiadam grafikę Asus 8600GT Silent i ma ona pasywne chłodzenie które zajmuje dodatkowy slot a i tak w stresie grzeje się do ok. 100oC. http://images10.newegg.com/NeweggImage/productimage/14-121-076-02.jpg
  Chciał bym do niej zastosować inne chłodzenie aktywne i miałem na uwadze chłodzenie Arctic Cooling Accelero L2 Pro tylko w tym problem, że jak zamocuję to chłodzenie to karta będzie zajmowała 3 sloty a ja mam obudowę typu Micro a i więc płyta jest micro ATX na której łącznie są 4 sloty (na mojej: PCI E-x16, PCI E-x1 ,2xPCI) a ja muszę jeszcze zmieścić kartę Wi-Fi pod PCI.

  Obrazek przedstawia jak ma się sytuacja:
  Chłodzenie do karty graficznej a płyta główna.
  (czerwony-karta z chłodzeniem AC Acclero L2 Pro, niebieski- karta Wi-Fi)

  Na płycie głównej którą mam gniazda są w kolejności jak na obrazku a w płytach które chcę kupić są gniazda w kolejności również jak na obrazku.

  I cały mój problem polega na tym abyście zaproponowali mi chłodzenie które będzie zajmowało maximum 1 slot (samo chłodzenie) bo te AC jest wysokie na 51mm a z tego co zmierzyłem może mieć max 35mm abym zmieścił się z całą grafiką w 2 slotach.
 • #2
  neophyte
  Level 31  
  Scythe Musashi
  Coolink GFXChilla
  Accelero Twin Turbo
  Zalman VF-1000
  Jeżeli karta wifi nie jest duża to może zmieści się wentylator 92mm założony na "zipach "na tego Asusa.
 • #3
  Krychol rc
  Level 22  
  O Boże, myślałem raczej o czymś w przedziale cenowym do 50zł :)
  Oryginalne chłodzenie zajmuje cały drugi slot, więc przy tych płytach co podałem to się nie zmieści, jedynie teraz mam wentylator 80mm na tej karcie bo mam jeszcze tą starą płytę MSI.
  Fotki:
  Chłodzenie do karty graficznej a płyta główna.

  Chłodzenie do karty graficznej a płyta główna.

  Chyba, że kupił bym tą płytę główną:

  http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+P5G41-M+LX

  Zależy mi na tym aby płyta główna miała porty SATA 2 ,socket 775 ,DDR2 (800) i najlepiej układ gniazd jak ta moja stara MSI.
 • #4
  neophyte
  Level 31  
  A wentylator prostopadle do karty?
  Albo karta sieciowa na PCIe, ja korzystam właśnie z takiej karty - Abit AirPace.
 • #5
  Krychol rc
  Level 22  
  O takiej karcie też myślałem ale to ciągnie za sobą dodatkowe koszty.
  Wentylator prostopadle do karty nie za bardzo schładza bo testowałem.
  A co myślisz o tej płycie Asusa P5G41-M LX G41?
 • #6
  neophyte
  Level 31  
  A dlaczego chcesz w ogóle zmieniać płytę? Myślisz o OC, czy może obecna szwankuje?
 • #7
  Krychol rc
  Level 22  
  Ponieważ dysk mam Samsunga 500GB na SATA2 a na tej płycie jest SATA a chcę wykorzystać pełną prędkość tego dysku, to po pierwsze, po drugie to karta dźwiękowa to istne dno (w chwili jako karty dźwiękowj używam decki DJ-skie DENON DN_S1200 z MIDI), nie licząc tego, że już jeden kanał się spalił a drugi szwankuje, a po trzecie nie mam blaszki maskującej (nie dostałem jak kupowałem) no i wreszcie po czwarte, komp co jakiś czas się resetuje, wyskakuje Blue Screen na jakieś 1-2s i komp się resetuje, podejrzewam właśnie płytę główną bo tylko ona została z starego kompa.
  Mam jeszcze w domu zbędny Router Linksys WRT54GC i chyba, że on by robił jako odbiornik Wi-Fi, ale jak?
 • #8
  tronic1
  IT specialist
  Ustaw wentylator prostopadle do karty, na przedłużeniu karty, od tyłu i zdemontuj śledzia pod kartą. Ciepłe powietrze musi mieć wyjście z obudowy.
 • Helpful post
  #9
  neophyte
  Level 31  
  Co do WRT54GC - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1253818.html
  Pokombinuj z tym wentylatorem, kiedyś ustawiałem tak 120mm u znajomego na pasywnym Gigabyte 8600GTS i do dziś daje radę z wentylatorem dmuchajacym na kartę właśnie prostopadle.
  W budżetowych płytach nie ma co za bardzo przebierać a wszystkie obecnie produkowane powinny spełnić Twoje oczekiwania. Wybierz taką której rozmieszczenie elementów i zintegrowany kodek najbardziej ci odpowiadają.
 • #10
  Krychol rc
  Level 22  
  Co do wentylatora to nie będę kombinował zostawię tak jak jest i kupię tą płytę ASUSA P5G41-M LX G41 tylko czy ta płyta będzie w miarę dobra w tym przedziale cenowym?