Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

win7 + XP + VISTA + router

yoannaisonlyone 07 Kwi 2010 18:04 4494 20
  • #1 07 Kwi 2010 18:04
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

Witam

potrzebuję połączyć komp z XP do istniejącej i działającej już sieci złożonej z VISTA i WIN7.

wszystkie bezprzewodowo

na XP sieci są w zasięgu ale połączenie z moim routerem nazwanym WMT wymaga podania klucza sieciowego. Dostawca Internetu powiedział że to nie ich rzecz, że sama sobie muszę taki klucz wygenerować.

nie wiem jak to zrobić.

komp z XP był już do WMT podłączony ale na kablu i działał. Teraz ma włożoną bezprzewodówkę.

oprócz tego, że nie może połączyć się z WMT bo chce ten klucz to nie wiem jak zrobić aby widział oba pozostałe komputery. Ani te nie widzą jego ani on ich. Grupa robocza ta sama.

co mam zrobić?

0 20
  • #2 07 Kwi 2010 18:58
    EBC41
    Poziom 28  

Zakładam że ten router WMT jest twój. Skoro tak to powinieneś pamiętać jaki klucz szyfrujący ustawiałeś. Ew przeczytaj instrukcję obsługi

0
  • #3 07 Kwi 2010 19:28
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

mojego brata,
    ale on jedyne hasło jakie zna to to za pomocą którego połączyłam swój komputer (Vista) z routerem. Z tym ze to hasło nie działa w przypadku XP poza tym, XP twierdzi ze to za krótkie jest to hasło które wpisuje. Czyli ze chodzi o jakiś inny klucz sieciowy, a nie o to hasło.

a jak skonfigurować router? jakieś jego ustawienia? kiedyś konfigurowałam swój i pamiętam ze pod jakiś adres w przeglądarce się wchodziło (adres IP) i tam były ustawienia. Może teraz jakoś wejść na WMT i zobaczyć jaki jest ten klucz?

to haslo ktore mu woisuje -to samoi za pomoca ktorego lacza sie pozostale dwa komutery- to nie jest akceptowane prze XP bo gada ze musi byc no najmniej 40bitowe

0
  • #4 08 Kwi 2010 08:40
    EBC41
    Poziom 28  

Po pierwsze to nawet nie napisałaś co to jest dokładnie za sprzęt, po drugie w instrukcji na pewno to znajdziesz.. Ew popatrz na adres domyślnej bramy

0
  • #5 08 Kwi 2010 10:50
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

wczoraj sie z tym meczylam chyba z 3h

weszlam sobie na specyfikacje routera
    http://support.dell.com/support/edocs/network/p65126/po/specs.htm

weszlam sobie do ustawien routera: http://192.168.1.1/

patrzalam to szyfrowanie

zmienialam na XP wszystkie mozliwe kombinacje szyfrowania

NIE DZIALA - żadne

w ustawieniach routera jest tak:

1 Wireless Statistics - widzi ta karte sieciowa z XP (to ta srodkowa)

ID MAC Address Current Status Received Packets Sent Packets
    1 00-21-27-E0-21-B2 AP-UP 106248 166391
    2 00-11-95-51-65-12 STA-AUTH 0 2225
    3 00-16-44-72-B4-29 WPA-PSK 10948 12073

2 a w DHCP Clients List na liście są tylko dwa komputery te ktore dzialaja w sieci nie ma tam tego z XP

on tam bedzie dopiero jak sie zdolam polaczyc czy powinnam go jakos wpisac? z tym ze tej strony nie mozna modyfikowac, nie da sie tam nic wpisac, zmienic, dodac.

bylo do tej pory na XP ustawione IP i DNS automatyczne

ale wzielam i wstawilam recznie:

brama domyslna 92.168.1.1
    dns 194.204.159.1 i 194.204.159.34
    maska podsieci 255.255.255.0
    IP 192.168.1.104 ( moj ma 102, brata 100, wiec tam ustawilam 104, dobrze?)

tez nie chce się polaczyc.

jak patrze na swoj komputer (ktory działa w tej sieci) to w zabezpieczeniach mam:
    typ zabezpieczen WPS-personal
    typ szyfrowania TKIP
    klucz zabezpieczeń sieciowych: to hasło ktore dał mi brat (i moj komp sie lączy) a ktorego nie przyjmuje XP

co jeszcze powinnam sprawdzic?

0
  • #6 08 Kwi 2010 13:30
    speedmar
    Poziom 9  

Jak dla mnie DHCP powinien automatycznie przypisać IP do komputera (oczywiście na karcie ustawienia IP automatycznie).

Sprawdź w ustawieniach ile adresów IP może przydzielić DHCP. Może jest ograniczenie.

A po za tym w ustawieniach powinna być gdzieś zapisany klucz, nawet powinna być możliwość jego zmiany.

0
  • #7 08 Kwi 2010 16:51
    EBC41
    Poziom 28  

Widać że twój komputer zaczyna się autoryzować (STA-AUTH), ale z jakiś względów nie może tego zrobić. Dlatego nie jest "wpuszczany" przez router do sieci.

Podaj producenta i dokładny model routera. IP który podałaś jest ok

0
  • #8 08 Kwi 2010 16:53
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

router TP-LINK WR541G/542G v4 08118989

ustawilam automatyczne IP

w ustawieniach routera jest w Wireless Settings

jest pole PSK Passphrase: gdzie wpisane jest to haslo za pomoca ktorego laza sie oba komputery ktore w sieci sa i dzialaja. Natomiast to haslo nie jest akceptowane na XP.

w ustawieniach routera jest
    Enable Wireless Security
    Security Type: WPA-PSK
    Security Option: automat
    Encryption: automat
    PSK Passphrase: to nasze haslo

jesli zmienie seciurity Type na WEP to wtedy znika PSK pasphtase a [ojawia sie
    Key Selected WEP Key Key Type
    Key 1:
    Key 2:
    Key 3:
    Key 4:

ale nie chce tego zmieniac. CHce zeby XP sie dolaczyl do sieci na tych samych ustawieniach na ktorych lacza sie pozostale dwa komutery.

w czym moze byc jeszcze problem?

0
  • #9 08 Kwi 2010 17:00
    EBC41
    Poziom 28  

Hm. A napisz tutaj jakie tam dokładnie ustawiłaś hasło? Chodzi mi jakich znaków w jakiej ilości użyłaś. Podaj też co można wybrać z opcji Security Option i Encryption

Sprawdź też czy nie ma włączonego czegoś takiego jak filtr MAC

0
  • #10 08 Kwi 2010 17:28
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

haslo mam laptop59

w

IP & MAC Binding Setting

ARP Binding: Disable Enable
    ID MAC Address IP Address Bind Modify
    The list is empty

ARP List
    ID MAC Address IP Address Status Configure
    1 00-1B-21-2C-4E-FC 172.17.0.1 UnBound to nie wiem co jest
    2 00-1A-C3-54-A2-1A 172.16.1.46 UnBound to tez nie wiem
    3 00-1A-92-FD-B6-F1 192.168.1.100 UnBound to jets moj komp

0
  • #11 08 Kwi 2010 20:35
    mike833
    Poziom 15  

yoannaisonlyone napisał:

komp z XP był już do WMT podłączony ale na kablu i działał. Teraz ma włożoną bezprzewodówkę.

co mam zrobić?

Co to za "bezprzewodówka"? Obsługuje szyfrowanie WPA-PSK? Czy może tylko WEP?

0
  • #12 08 Kwi 2010 20:44
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

to jest d-link AirPlus 520+ nie wiem jak to sprawdzic... moze w tym będzie problem faktycznie.

screeny z admina routera i z ustawien na XP podalam tu
    http://forum.ebiznesy.pl/post10060.html#p10060
    mozna zobaczyc. Ciage wątek na drugim forum jeszcze.

0
  • #13 08 Kwi 2010 21:04
    idepopizze
    Poziom 32  

@yoannaisonlyone

Jeżeli chcesz rozwiązać ten problem, to na początek, proponowałbym usunięcie z routera całkowicie szyfrowania i spróbować połączyć ten nieszczęsny XP z routerem. Jeżeli komputer się połączy wtedy możesz zakładać wyższe standardy szyfrowania

WEP -> WPA -> WPA2

o ile będzie je w stanie obsługiwać karta w komputerze z XP. Sądzę że w tym miejscu jest problem i trzeba będzie poszukać do karty WiFi nowszego oprogramowania bądź jakiegoś innego.

0
  • #14 08 Kwi 2010 21:09
    mike833
    Poziom 15  

Tak jak przypuszczałem. Twoja karta obsługuje tylko szyfrowanie: 128 bit WEP, 256 bit WEP, 64 bit WEP.

Musisz zmienić szyfrowanie na routerze na WEP. I na wszystkich komputerach wpisać nowy klucz sieciowy.

0
  • #15 08 Kwi 2010 21:21
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

heh, a ja wlasnie wpadlam na taki pomysl zeby wylaczyc szyfrowanie calkiem. I tak uczynilam na chwile zeby sprawdzic czy bedzie dzialac.

no i oba komputery sie polaczyly a ten z xp nie..... wiec??? karta sie zrabala?? czy co?

0
  • #16 08 Kwi 2010 21:29
    idepopizze
    Poziom 32  

Poszukaj innego oprogramowania do tej karty, starszego bądź nowszego, żeby były inne wersje. W tym momencie jesteś na etapie sprawdzania oprogramowania, do karty. Jeżeli to nie pomoże trzeba będzie zastanowić się nad fizycznym defektem karty.

0
  • #17 08 Kwi 2010 21:32
    mike833
    Poziom 15  

Zapisałaś ustawienia na routerze? Zrestartowałaś go? Na komputerze z systemem Xp co się dzieje? Prosi o klucz czy łączy odrazu z siecią?

0
  • #18 08 Kwi 2010 21:37
    idepopizze
    Poziom 32  

Jeszcze kilka podstawowych spraw:

1. Czy masz w tej karcie wkręconą antenkę ?

2. Czy świeci się taka mała lampka koło antenki ?

3. Czy sterownik w menadżerze urządzeń jest zainstalowany prawidłowo ?

0
  • #19 09 Kwi 2010 09:20
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

WOW JEST!!!!!!!!!!

JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!

J E S T !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

okazało się, że najbardziej pomocna informacja jaką uzyskałam, która naprowadziła mnie na odpowiednie działania, które wykonywałam o tej pory po omacku to ta że karta obsługuje tylko szyfrowanie WEP!!!!!!!!!!

Bardzo Ci mike833 dziękuję za to....

nie pomyślałam, żeby to sprawdzić..

Dziękuje bardzo bardzo wszystkim, którzy mnie wspomagali swoją wiedzą.

0
  • #20 09 Kwi 2010 09:21
    EBC41
    Poziom 28  

W istocie ta karta nie obsługuje niczego innego niż WEP i z tego co wiem to nie leży to w sterownikach, ale w samym układzie który został w niej zastosowany. Tego akurat nie zmienisz, ale inna sprawa jest taka że po wyłączeniu szyfrowania powinno wszystko ruszyć.

A powiedz mi jeszcze jaki tryb masz ustawiony? Bo ta karta obsługuje tylko i wyłącznie b. Jeżeli masz w routerze wybrane tylko g to się nie połączy

0
  • #21 09 Kwi 2010 10:21
    yoannaisonlyone
    Poziom 8  

Wczoraj gdy wyłączyłam to szyfrowanie to nie wiem dlaczego się nie podłączyła....

w sumie zrobiłam to na sam koniec już byłam bardzo zdenerwowana, że nie mogę tego podłączyć. A może pomogło przeinstalowanie sterowników..

Bo pokopałam tam chyba coś w tych zaawansowanych ustawieniach. Dziś odinstalowałam tą kartę i zainstalowałam najnowsze sterowniki.

A na routerze mam tak:

Channel: 6
    Mode: 54Mbps(802.11g)

ale w tym mode jest jeszcze jak się rozwinie 11Mbps(802.11b)

więc może to i to na raz obsługuje

w każdym razie DZIAŁĄJĄ WSZYSTKIE TRZY KOMPY :)))))))))))))))))

0