Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.9 TDi 1998r. Problem z centralnym zamkiem i el. sz

brydlo 07 Kwi 2010 18:39 2915 3
  • #1 07 Kwi 2010 18:39
    brydlo
    Poziom 2  

Witam

Mam problem ze swoim Audi. W ciągu dwóch dni padł mi najpierw centralny zamek, a następnego dnia całkowicie el. szyby( nie świeci nawet podświetlenie przycisków do podnoszenia/opuszczania szyb)
    W czym może tkwić problem? sprawdziłem bezpieczniki, te które znajdują się koło kierownicy wszystkie są ok. Sprawdzałem miernikiem dopływ prądu do "pompki", która znajduje się z tyłu w bagażniku po str. kierowcy, prąd dochodzi normalnie ale zauważyłem, że gąbka w której była zapakowana ta "pompka", była wilgotna,
    Czy to może znaczyć, że będzie do wymiany? i czy to możliwe że przez nią zepsuł się i centralny zamek i el. szyby?

Proszę i dziękuje z góry za odp.

0 3
  • #2 07 Kwi 2010 19:55
    seba 911
    Poziom 13  

Pompka o której piszesz jest odpowiedzialna za central jak i za szyby i podświetlanie przełączników.Jeśli gąbka była wilgotna to może być coś z pompką,weź ją rozbierz i zobacz jak wygląda płytka w tej pompce.

0
  • #3 07 Kwi 2010 20:13
    brydlo
    Poziom 2  

Spróbuję. Ale po czym stwierdzić że ta płytka jest sprawna czy też nie?powinna być gdzieś poczerniała? bo szczerze w układy scalone to się jeszcze nie bawiłem bo podejrzewam że to o to chodzi?

Dzięki za podpowiedź.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Kwi 2010 22:14
    seba 911
    Poziom 13  

w większości tych pompek są przerwane cieniutkie ścieżki na tej płytce widoczne gołym okiem,jest to właśnie powodem wilgoci lub zalania pompki

0
  Szukaj w 5mln produktów