Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka testowa Atmega 16 (Prośba o radę)

jarotaf 07 Kwi 2010 19:48 1151 3
  • #1 07 Kwi 2010 19:48
    jarotaf
    Poziom 1  

Witam ;P Ostatnio postanowiłem się troszkę pobawić w programowanie Mikrokontrolerów. Zaprojektowałem sobie więc płytkę testową umożliwiająca podłączenie urządzeń zewnętrznych, jestem jednak w tym temacie dość zielony i chciałbym poprosić o wskazanie błędów w myśleniu. Kontroler będzie mógł być zasilany z dwóch źródeł, podczas programowanie(AvrUsb) przez (VCC2) a podczas normalnej pracy z Stabilizatora (VCC). Pozdrawiam i góry dziękuje za pomoc.

Płytka testowa Atmega 16 (Prośba o radę)

0 3
  • #2 07 Kwi 2010 21:11
    pmmisiek
    Poziom 15  

Schemat wygląda OK.
    Może dodaj na tej płytce część urządzeń, które będziesz chciał później podłączyć jak np. diody do prostego debugowania. Im więcej elementów zintegrujesz na płytce testowej tym mniejszy później będziesz miał bałagan na drugie płytce która będzie połączona z pierwszą

0
  • #3 07 Kwi 2010 21:36
    landy13
    Poziom 29  

pmmisiek napisał:
    Schemat wygląda OK.
    Chyba raczej nie. Reset nie podłączony do programatora. Brak kondensatorów.

0
  • #4 08 Kwi 2010 10:39
    sorex86
    Poziom 15  

Dioda ma uchronić przed odwrotną polaryzacja podłączenia zasilania?

Nie masz resetu podłączonego, tak jak kolega powiedział i na dodatek jak chcesz tym resetem sterować jak nie masz żadnego przycisku?

Na elektrodzie jest masa płytek uruchomieniowych, ewaluacyjnych. Pod tymi pojęciami szukaj.

Może lepiej na płytce stykowej najpierw zacznij, lub na prototypowej, a dopiero potem wytrawiaj...

Zamiast 10uF daj 100uF, i 100n z dwóch stron.

0