Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Becker Europa-brak schematu

07 Kwi 2010 21:16 2635 5
  • Poziom 19  
    Szukam schematu do radia jak wyżej, ale jest to radio"leciwe", monofoniczne, z mechanicznym programowaniem, 4 zakresy fal, brak jest kilku elementów. Bardzo mi zależy na schemacie, gdyż radio ma być w Mercu tak samo "leciwym" jak ono. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Proszę nie dublować swoich postów. Regulamin. [damiancz]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Nie mam schematu ale mam takie radio i chyba sprawne,myślę że to ten model na pewno tak wygląda.Jak byś chciał to ci mogę odczytać jakieś elementy.
  • Poziom 19  
    Wylutowane sa tranzystory mocy w stopniu m.cz. Nie wiem jakie wstawić.
  • Poziom 10  
    Sprawdze to i dam ci znać,ale będe w domu dopiero w następny wekend
  • Poziom 19  
    Niestety schemat jest chyba wersja starszą-tranzystory germanowe AD. W moim odbiorniku płytka m.cz. nie zawiera transformatora, a tranzystory mocy maja obudowę T0-220 (mocowane do ścianki bocznej) i trzy otwory na nóżki na płycie drukowanej.

Doszłem do tego jakie to tranzystory mocy, ale wynikł nastepny problem. Między bazami tych tranzystorów jest dwójnik (zresztą częst stosowany w tych rozwiązaniach) R i termistor.Termistor się ostał(10R), ale przepalony rezystor. Ma on na ogół wartość kilkudziesięciu omów, ale może ktoś z kolegów zna konkretną jego wartość.
    Pozdrawiam i czekam na ewentualny odzew.