Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć klawisz do powermiksera

jacek0576 07 Kwi 2010 21:35 2638 19
  • #2 07 Kwi 2010 22:26
    DjMapet
    Poziom 43  

W powermikserze podłącz do wejścia stereo L-R (kanał L-lewy, R-prawy), np nr 9. Nie wiem jak w tym klawiszu, ale zwykle oprócz wyjścia słuchawkowego Stereo, powinny być też wyjścia liniowe (na wzmacniacz)LINE L-R , które dwoma przewodami Jack-Jack, łączysz z wejściami L-R wzmacniacza.
    Jakby się nie zgadzało, to zamieść fotkę panela połączeniowego (tyłu) klawisza.

Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Kwi 2010 22:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 08 Kwi 2010 07:03
    jacek0576
    Poziom 10  

Jeśli możesz to pokaż na rysunku , a co do panelu klawisza to jest napewno jedno wyjście stereo , słuzy jako wyjście na słuchawki lub na wzmacniacz tak jest w instrukcji ,

0
  • #5 08 Kwi 2010 10:44
    tobiasz1
    Poziom 18  

Powinien wystarczyć kabel insertowy czyli z jednej strony jack stereo a z drugiej 2 jacki mono. Taki przewód kupisz gotowy w sklepie muzycznym za ok 20-30zł.
    Pozdr.

0
  • #7 08 Kwi 2010 16:23
    jacek0576
    Poziom 10  

Ok w powermikserze podłączam pod line L-R , kupuje kabel dwuzyłowy jednej końcówki przewodu lutuje jack stereo a z drugiej strony do jednej zyły jacka mono i do drugiej zyły jacka mono tylko czy masą jest ten ekran? i gdzie moge kupić taki przewód aby jakość była jak najlepsza ,

z góry dziękuje za podpowiedzi

0
  • #9 08 Kwi 2010 17:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 08 Kwi 2010 18:26
    jacek0576
    Poziom 10  

więc słuchajcie kupiłem po waszych radach przewód insertowy gotowy i wszystko jest ok tylko wolałbym zrobić jeden przewód dwuzyłowy dlatego że ten jest dosyć ciężki na końcu , dwa grube przewody łaczą się w jednym jacku , i dlatego mysle ze jeden ale dwuzyłowy będzie lepszy , co sądzicie?

0
  • #11 08 Kwi 2010 22:05
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak chcesz i uważasz że to ma sens, to możesz zrobić. Od przybytku głowa nie boli. Nie rozumiem tylko dlaczego przeszkadza Ci "dosyć ciężki na końcu" przewód? W sumie, jeden dwużyłowy będzie niewiele lżejszy.

Pozdrawiam.

0
  • #12 08 Kwi 2010 22:16
    concret5
    Poziom 9  

Możesz i tak spróbować, ale myślę że to nie będzie praktyczne rozwiązanie.:cry:

0
  • #13 08 Kwi 2010 23:33
    SzokalML
    Poziom 36  

jest tam też wejście "tape in" - więc możnaby równie dobrze zrobić kabel jack stereo > RCA.
    Tylko czy jest sens sobie utrudniać życie bo kabel ciężki?:) A powermikser i klawisze to niby waga lekka? nie przesadzajmy.

0
  • #14 09 Kwi 2010 19:31
    jacek0576
    Poziom 10  

Witam Zgadzam się z wami tylko chodzi mi o to że jak podłączam ten kabel insertowy do klawisza to poprostu aż gnaiazdo przekszywia , czuje że po parunastu podłączeniach gnazdo będzie do wymiany , naprawde ten przewód jest masywny , ale juz nie będe marudził.

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi no i zamykam temat

Pozdrawiam Jacek

0
  • #17 10 Kwi 2010 00:54
    DjMapet
    Poziom 43  

Jedno-metrowy kabel nie spowoduje uszkodzenia gniazda, jeśli oczywiście nikt nie będzie się na nim wieszał :-). U mnie do różnych klawiszy, zawsze były podłączane grube, solidne kilku metrowe przewody i nigdy nie było problemów z gniazdami.

Pozdrawiam.

0
  • #18 12 Kwi 2010 12:48
    adambyw
    Moderator Akustyka

To pozostaje zaczepienie kabla przy instrumencie. Ja często przekładam kabel pomiędzy klawiszem i statywem. Po pierwsze nie nadwyręża gniazda po drugie zabezpiecza je przed wyrwaniem jak ktoś zahaczy za kabel. Pomocne są też rzepy. Nie dość że masz zawsze kabel ładnie złożony, to szybko go można przepiąć, i zabezpieczyć, czy spiąć wiązkę kabli. Wystarczy po 5-10 cm rzepa, zszyć maszyną lub nawet zwykłym zszywaczem. 5 minut roboty koszty znikome (3zł/m rzepa, a wychodzi ok 17 kompletów).

Moim zdaniem nie ma co bagatelizować tej sprawy, bo prędzej czy później gniazdo będzie do wymiany. Jednak siła występująca nie jest mała, i nie wszystkie gniazda są wytrzymałe.

0
  • #19 16 Kwi 2010 20:18
    jacek0576
    Poziom 10  

Masz racje wiec zamykam i dzieki za wszystkie podpowiedzi

0