Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ericsson T10s - zwarcie anteny do masy?

Vault Dweller 07 Kwi 2010 23:46 852 2
  • #1 07 Kwi 2010 23:46
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Wojuję z zabytkowym Ericssonem T10s wersja 00W45, którego chcę wykorzystać w systemie alarmowym do powiadamiania SMSem o włamaniu. Po długich nocach spędzonych na szukaniu metod oraz softu zdjąłem mu Plusowego smoka* i zaczął przyjmować inne karty [Era, Play], ale nie widzi sieci. Ekran główny wywala kreski zamiast daty i godziny, podmianki flasha nic nie dają, zacząłem w nim grzebać. Najpierw pomyślałem, że wszystkiemu winny jest niekontakt na antenie, zrobiłem, dalej to samo. Potem obadałem omomierzem i wyszło, że antena ma zwarcie do masy... Albo końcówka jest uwalona, albo są przejścia na płytce - niestety nie da się wyśledzić po ścieżkach przebiegu doprowadzenia anteny, bo płytka jest wielowarstwowa.

Teraz najbardziej się obawiam wymieniania końcówki mocy. Nie dość, że przeraża mnie lutowanie SMD, to nie wiem, skąd zdobyć tego scalaka i czy w ogóle się opłaca.

Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem? Co podziałało?

*jakby komukolwiek to było jeszcze potrzebne:
    próbowałem Zulea ATR i się nie udało. Odpalałem na maszynie wirtualnej pod win98, wchodził tylko ATR5.0. Wersja 5.3 miała runtime error, 5.2 też.

Kilka innych prób, bodajże Saras Workshopem, i komórka wywalała "insert correct card". Postanowiłem wgrać nowy soft. Pierwsza próba flashowania, niestety, nieudana i telefon zdechł. Potem władowałem flasha 000114 za pomocą ER2001 i telefon wstał, ale był wciąż zablokowany. Kilka dalszych podmianek flasha nic nie dało.

Za pomocą NE121 załadowałem flasha i eeprom z linku http://web.archive.org/web/20070819075150/http://www.id2.cz/sw_tested/repair_t10_99w44.rar - wstał, bez blokady.

0 2
  • TermoPasty.pl
  • #2 08 Kwi 2010 17:28
    janosik99
    Poziom 18  

Kreski na wyświetlaczu były najczęściej spowodowane wgraniem złego eepromu albo niekontaktowaniem wyświetlacza. Przy uwalonej końcówce najczęściej nie miał zasięgu i zżerał szybko baterię. W przypadku takiego starego telefonu jak t10 może to być też wina nowych kart sim.

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 08 Kwi 2010 18:44
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Dzięki za info. Może to eeprom, ale zwarcie anteny martwi mnie bardziej. Poza tym cały soft działa jak należy.
    Zdecydowałem się pójść inną drogą - zamówiłem na allegro Nokię 5110, zrobię na niej.

0