Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka do trawy - co wybrać

08 Kwi 2010 00:02 3517 12
  • Poziom 9  
    Witam, w związku z tym że idzie wiosna planuje zakup nowej kosiarki do trawy. Niedawno przeprowadziłem sie do domu prywatnego, a wcześniej nie miałem z podobnymi urządzeniami do czynienia. Działka ma 2500m² i jest dość nierówna. Czy możecie polecić jakiś konkretny model? Czekam na dobre rady. Pozdrawiam:)
  • Poziom 30  
    Podaj zakres cenowy aby można było coś polecić.
  • Poziom 9  
    Szukam czegoś w przedziale 800-1500 zl Czy da sie cos kupic w tym przedziale?
  • Poziom 30  
    W słynnej biedronce jest kosiarka z napędem za 800 zł.
  • Poziom 9  
    Widzę ze dużo kosiarek jest wyposażonych w silnik Briggs. Czy jest on faktycznie tak dobry jak popularny?
  • Poziom 36  
    Przy właściwej eksploatacji szybciej rozpadnie Ci się kosiarka niż silnik (przynajmniej kiedyś tak było). :wink:
  • Poziom 9  
    Czy tarcza tnąca zamiast zwyklaego noża jest w jakiś sposób lepsza?
  • Poziom 9  
    Myślicie że warto inwestować w mocniejszy silnik niż 6KM?
  • Poziom 35  
    Ja mam w swojej 3.5KM i To wystarcza, a łąki i półmetrowych traw nikt takimi kosiarkami nie kosi tylko zwykłe trawniki. 6KM to wsytarczająco, większość kosiarek ma poniżej 6KM.
  • Poziom 11  
    Patrz na korpus w okolicy kółek to się zawsze rozłazi no i podstawa łożyska na kołach. omijaj silniki hondy. briggs jest b. dobry bo malutko pali. pilnujesz oleju, czyścisz filtr to będzie ci służyła lata.
  • Poziom 10  
    Dlaczego ma unikać hondy?? to Bardzo dobre silniki i przedewszystkim górnozaworowe! mają większą moc i moment z mniejszej pojemności a co za tym idzie mniej palą!!! aa nie tak jak napisał kolega że palą więcej( chyba się za bardzo nie zna na silnikach).
    Jakby dolnozaworówki paliły mniej to teraz przy tych cenach paliw producenci samochodów zamiast ładować turbo do 1,4 albo wywalać jeden cylinder wróciliby do dolnozaworowych silników. Mniejszy stopień spr. , mniejsza moc,moment, mniejsze ciśnienie użyteczne, mniejsza sprawność , wieksze zużycie paliwa to są wady dolnozaworowych silników!!!
    B&S 193cm3 i 5km, honda ta sama moc,większy moment, mniejsze spalanie 160cm3.
    Mam honde hr214 z roku ok95 silnik 120cm3, 4KM i kosi trawę ok30cm bez problemu, z czym B&S 5KM (675 z 2007) niedawał sobie rady bo go odrazu dusiło.
    W tej hondzie pierść są do wymiany ale cylinder i reszta silnika jest w idealnym stanie, na wale i na cylinrze nie ma najmniejszej ryski!!!. Do tego ma napęd poprzez wałek( a nie pasek który się wyciera) i dwubiegowa skrzynkę biegów na kołach żebatych ze sprzęgłem kłowym .Więc niepiszcie żeby unikać Hond.
    Stare briggsy są lepsze od tych nowych przy tej samej mocy lepiej dają sobie rade z dużą trawą.
    Osobiście polecam Hondę. Jedyna jej wada to tak jak niektórzy pisali słaby serwis i bardziej skąplikowana konstrukcja.