Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nx6310 - nie uruchamia się, dioda sygn. 8 razy

kmr 01 Lut 2010 14:53 2033 4
  • #1 01 Lut 2010 14:53
    kmr
    Poziom 16  

Witam

Nie chcę zakładać nowego wątku.
    HP Cmpaq NX 8228 Padła płyta

Po próbach w serwisie zdecydowałem się na zakup identycznego modelu (Jest na stanie w firmie) z nie trzymającą baterią (N) bo moja była dobra (D).

Po włożeniu mojej (D) do sprawnego lapka dioda też miga 8 razy i nie startuje.
    Po włączeniu zasilacza startuje i jak zastartuje to mogę wyjąć zasilanie i idzie dalej.
    W opcjach baterii pokazuje czas pracy podobny do czasu bez awarii.

Na baterii niesprawnej (N) laptop odpala bez problemu.

Co z tym fantem??

0 4
  • #2 01 Lut 2010 17:43
    sirpsychol
    Poziom 12  

A bateria niesprawna jest w ogóle widoczna w systemie? Może ten "nowy" laptop ma problemy z obsługą baterii; czytaj też ma problemy z płytą.

Co się dzieje ze starą płytą?

0
  • #3 01 Lut 2010 21:43
    kmr
    Poziom 16  

ta bateria która była od mojego i długo trzymała na początku nie była widoczna w systemie, ale później jakoś zadziałała widoczność, ale w dalszym ciągu nie odpala.
    Włożyłem też ją do tego zepsutego i też nie odpalił!
    Może się coś w niej uszkodziło?
    Stary laptop standardowa usterka - wyłancza się po jakimś czasie. Dałem do serwisu ale polegli.
    Może jakaś elektronika w tej lepszej baterii walneła??

0
  • #4 02 Lut 2010 03:40
    sirpsychol
    Poziom 12  

Ciężko coś stwierdzić z całą pewnością. Na początek trzeba by ustalić czy w nowym laptopie jest wszystko ok. Np przez podmianę na NA PEWNO sprawną baterię. Tego co wróciło z serwisu nie brałbym pod uwagę bo różnie bywa jak się kombinuje.

Co do usterki baterii to może elektronika, może ogniwo a może licznik. Jest tu dział poświęcony regeneracji i tam bym szukał konkretów.

Jeszcze jedno. Dlaczego by nie założyć nowego wątku? Problem byłby lepiej widoczny dla innych, nie piszących w temacie nx6310. Bo w sumie mój problem został już rozwiązany.

0
  • #5 21 Mar 2011 13:56
    kmr
    Poziom 16  

Temat rozwiązał się samoistnie. Po wielu próbach udało się ożywić bateryjkę.

0