Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki odkurzacz wybrać marka typ ...

antonówka 13 Kwi 2010 18:08 35189 64
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Dj Joker
    Poziom 26  
    Zelmer Orion Polecam! Jest kompletnie bezawaryjny.
    antonówka
    Poziom 9  
    Przepraszam, nie chciałam Cię czy Was uraźić. Wręcz przeciwnie uważam że jesteście bardzo pomocni. Dzięki informacją jakie tu dostalam zaczynam się w tym odnajdywać. Za co chciałam Wszystkim bardzo podziękować.
    Jarosław Rudnicki wypowiedział swoje zdanie a ja byłam ciekawa dlaczego tak uważa. Bez obrazy Jarosław ale szukam raczej lekkiego odkurzacza.

A w ogóle to nie wiem o co taki hałas. Neutralnie to traktuje ludzi na ulicy z którymi nie rozmawiam, a nie ludzi którym zadaje pytania i z których wypowiedziami się licze.

Dodano po 9 [minuty]:

do Dj Joker 1992 a długo go już masz?

Dodano po 1 [minuty]:

aha i ja sobie mój mikser cenie więc od niego wara
    efan
    Poziom 2  
    Ja myślę o czymś w stylu odkurzacza samsung - coś dla leniwych (czyli dla mnie w sam raz).
    Ktoś może wie czy można już taki odkurzacz w Polsce kupić (gdzie? za ile?).
    Nie wiem jak z wydajnością takiego rozwiązania ale wydaje mi się że w moim przypadku brakuje raczej konsekwencji i systematyczności - więc jakby odkurzacz sam to sprzątał np. codziennie to i wydajność nie musi być wysoka bo po prostu nie dopuści do porządnego zasyfienia mieszkania :). Dla mienie jeszcze ważne żeby zbiornika nie trzeba było czyścić częściej niż raz w tygodniu bo jak mówię z konsekwencją i systematycznością u mnie słabo.
    Koolo
    Poziom 17  
    Pewnie sprawdza się jak masz puste mieszkanie bo nie wyobrażam sobie jak takie urządzenie odkurza pod fotelami, kanapą czy za np. kolumnami głośnikowymi lub innymi elementami wyposażenia wnętrz ;-) No i jak poradziło by sobie np. w pokoju dziecka ???

ps. nadal polecam Zelemera WodnikaDuo ;-)
    antonówka
    Poziom 9  
    a ja może ponowie pytanie: Wiecie może gdzie, na jakich stronach www szukać parametrów konkretnych odkurzaczy? oprócz stron poszczególnych producentów, bo obawiam się zbytnio optymistycznych wyników. Chociaż z drugiej strony chyba jest to im zabronione? co myślicie?

Dodano po 2 [minuty]:

nawet fajny ten wodnik duo oglądałam go sobie ostatnio ;) czytałam że ma opcje "pozycja parkowania" zielonego pojęcia nie mam o co chodzi :P
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    antonówka
    Poziom 9  
    Co?! nie można go przechowywać w pionie? No żart. Ja myślałam że wszystkie można przechowywać w pionie. Szok 8-O

Dodano po 5 [minuty]:

Koolo, czyli że co? wg Ciebie odkurzacze bezworkowe są do bani?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    antonówka
    Poziom 9  
    A jak często tak średnio rzecz jasne trzeba wymieniać taki worek w odkurzaczu? Bo wiecie zastanawiam się co jest ekonomiczniejsze odkurzacz workowy do którego worki będzie trzeba kupować no cóż dość często, choć z drugiej strony nie masz problemów bo wyrzucasz i po sprawie (wygodne), czy ta cała reszta: bezworkowe, gdzie trezba się bawić ze śmieciami i wodne które trzeba czyścić i dobrze wysuszyć (z powodów które wypisał domagal), a które z kolei mają filtry do wymiany. Zastanawiam się czy w ogólnym rozrachunku tańszy nie będzie filtr do wymiany od czasu do czasu niż worki kupowane często.
    Co myślicie? i prosze jeśli pisze coś nie tak to wyprowadzajcie mnie z błędu

Dodano po 1 [minuty]:

Jest taki odkurzacz jak 700w jamnik zelmera? :D fajna nazwa

Dodano po 18 [minuty]:

o rany, Sorry domgal dopiro teraz się zrientowałam że niechcący przekręciłam Twój link

także poprawka tekstu wyżej *(z powodów które wypisał domgal)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    agran
    Poziom 11  
    Moje wrażenia z półrocznego użytkowania zelmera "solaris". Głośna praca ale dobry silnik 2000W. Płynna regulacja ssania ale używam tylko pełnej mocy.Pojemny worek ale ma małą przestrzeń aby się cały rozłożył.Mimo dość dużych rozmiarów odkurzacza. Przestrzeń zajęta jest pod przegródki na akcesoria. Dobry miękki wąż ssawny ale przy tym kolanku plastikowym domontowany jest taki uchwyt do trzymania który ogranicza manewry końcówką w ciasnych miejscach.Teleskopowa wyciągana rura przy której są ciągłe kłopoty z jej zablokowaniem. Polecam jednak firmę Zelmer ale szukaj takiego modelu aby tych mankamentów w nim było jak najmniej- czyli "goły" prosty bez zbędnych dupereli niczemu nie służącym. Dziś kupiłbym inny model. ODRADZAM bez workowe -taki nowy po 3miesiącach oddałem zbierającemu puszki po piwie aby uniknąć zawału poprzez ciągłe czyszczenie, mycie filtra. W garażu używam "jamnika" zelmera jak go nazywają wyżej i sprawuje się doskonale. Dzisiejsi konstruktorzy to "abstrakcjoniści" aby klientowi nacieszyć oko i zedrzeć kasę. Sami w swoich domach mają centralne odkurzanie bo stać ich na to. Pozdrawiam
    Koolo
    Poziom 17  
    domgal napisał:
    Pozatym trzeba zmieniać piankę i taki jeszcze jeden filterek który nie jest tani, i odkurzacz przy odkurzaniu z filtrem wodnym słabo ciągnie.

Tu są ceny akcesoriów
    http://www.zelmer.pl/akcesoria-agd/go:produkty:1:14:1000/
    jeżeli to nie jest tanio to nie wiem czego oczekujesz ?
    Filtry przy prawidłowym czyszczeniu i suszeniu wytrzymują 2 lata (choć i tak wymieniłem profilaktycznie) ale jak ktoś zostawi to z wodą aż mu zakwitnie to o czym tu mowa ;-)
    Siła ciągu na filtrze wodnym jest nieco słabsza ale w zupełności wystarczająca.
    Fakt cichy to nie jest ;-)

antonówka napisał:
    A jak często tak średnio rzecz jasne trzeba wymieniać taki worek w odkurzaczu?

To chyba zależy jak duże masz mieszkanie/dom czy masz psa, kota, dzieci ;-) jak często odkurzasz itd.
    Oczywiście do mieszkania 40m raczej wodnika nie polecam jest dość duży.
    xMarSx napisał:
    Popieram 100 procentowo poprzednika!
    Tak samo jak w temacie o mikserze - braun, bosch jak się zepsuje to ok ,a jak zelmer to skreślenie firmy!
    Trudno walczyć ze stereotypami i każdemu wyjaśniać że teraz wszystko produkuje się na zasadzie redukcji kosztów a Polskie marki niczym się nie różnią od "zachodnich renomowanych".
    valdekw napisał:
    Pamiętam takie jamniki Zelmera okrągłe chyba z lat 70-tych. Starsi pewnie wiedzę o czym mówię Te były nie do zarżnięcia :)

Niestety do odkurzania to się też nie nadawały ;-)
    valdekw
    Poziom 11  
    Z czystym sumieniem mogę polecić Zelmera. Sam używam Wodnika od ponad 3 lat. Fakt jest dość przyciężkawy, ale za to można zamiennie używać filtra wodnego lub worków. Jeżeli chcesz coś lżejszego i zgrabnego to np. Cobra. To co pisali przedmówcy: 4 lata gwarancji, serwis w praktycznie każdym większym mieście, części zamienne i akcesoria (worki, ssawki, filtry itp.) praktycznie za grosze i łatwo dostępne. Zdecydowanie odradzam "tanie" marki. Po gwarancji praktycznie brak możliwości naprawy. Pamiętam takie jamniki Zelmera okrągłe chyba z lat 70-tych. Starsi pewnie wiedzę o czym mówię Te były nie do zarżnięcia :)
    antonówka
    Poziom 9  
    w jakich ramach cenowych wg Was warto kupić odkurzacz? wiem że będzie się to wiązać z rodzajem, parametrami, marką itd., ale tak ogółem. żebym wiedziała jakiej kwoty nie warto przekraczać lub poniżej której nie warto schodzić
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kitachi
    Poziom 10  
    witam
    wepnę się w temat aby nie tworzyć nowego wątku. Mam ten sam dylemat co kupić i zastanawiałem się właśnie nad :
    1. Syrius HQ lub HT (chyba tylko elektro i turbo szczotką się różnią)
    2. Solaris 5000.0 HQ lub 5500.3 HQ tylko to trochę drogie już i nie wiem czy warto
    lub jakimś innym np. electrolux ale trochę droższe akcesoria typu filtry i worki.
    Mam 140 m2 dom większość panele, dywanów trochę, zwierzaków brak i do tej pory mam wodnik duo już ok 7 lat, jadę na workach bo z wodą za dużo problemów. Ceny worków safbag 4 szt. ok 15 zł filtr HEPA ok 20 w sklepie.
    Odkurzacz powoli mi się kończy więc myślę o nowym. Na razie odpadły mi kółka przy szczotce (5 zł komplet :) ) i padł włącznik jeszcze nie wymieniłem.
    Proszę o poradę czy lepiej Syrius czy warto Solaris ? Ewentualnie jaki inny ? wolę tradycyjny na worki.
    Autora wątku przepraszam za wcinkę.
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kitachi
    Poziom 10  
    witam
    Spodziewałbym się, że droższy to lepszy (w tym jakościowo) ale nie raz już się okazało, iż cena nie zawsze idzie w parze z jakością.
    Muszę obejrzeć te sprzęty w sklepie. Na stronie zelmera Syriusz HT i HQ :
    rękojeść One-touch Navi System - zdalne sterowanie + +
    HT turboszczotka, HQ elektroszczotka więcej różnic nie znalazłem.
    Co powiecie o tej elektroszczotce ? Warte to jest zachodu ? podobno upierdliwe są kable zasilające do niej. Jeśli nie mam zwierza w domu (pomijam 3 długowłose białogłowy :) ) to czy warto się z tym barować. Co prawda różnica w cenie to kilkanaście zł ale jeśli ma mnie trafiać szlag przy montażu i używaniu tej elektroszczoty to najwyżej pójdzie do pudła i tyle. Czy ta turboszczotka spełnia swe zadanie ? i czy nie trzeba dać max power aby dobrze działała ?
    Jak te cuda nowoczesnej techniki sprawdzają się w praktycznym codziennym użytkowaniu i które lepsze ?
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    antonówka
    Poziom 9  
    turboszczotka to właściwie zmiana ssawki, a elektro ma dodatkowo ten kabel czy to nie oznacza że elektro pobiera więcej mocy, a właściwie odkurzacz przez nią pobiera więcej mocy?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    antonówka
    Poziom 9  
    Tzn ja z natury jestem niezdecydowana ale po wielu zmianach i rezygnacjach wybrałam sobie narazie Zelmera Wodnik Duo Plus albo Cobra II silent. Wiem że to co innego itd. ale jak na chwile obecna to moje typy. + turboszczotka bo mi się zwierze w domu pojawiło które strasznie gubi sierść.

Dodano po 3 [minuty]:

Ach, chciałam Wszystkim bardzo podziękować za pomoc, byliście niezwykle pomocni :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kitachi
    Poziom 10  
    witam
    jako długoletni użytkownik wodnika duo 719 potwierdzam jego niezawodność. Jadę na nim od ok 7 lat po 140 m2 domu (na workach, mycie tego po wodzie to kłopot). Jedyne co mi się w nim do tej pory zepsuło to : kółko w szczotko ssawce(ok 5-6 zł komplet), włącznik 7 zł i osłabł mi zwijacz przewodu. Moim rodzicom (dom 160 m2) którzy mają 819 od 6 lat, poszła rura teleskopowa, ten mechanizm grzechotki (ok 30-40 zł cała rura) oraz jak mnie kółka w szczotko ssawce. Jak widać sprzęt niezawodny (brak elektroniki :) ).
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kitachi
    Poziom 10  
    witam
    719.0 ma słabszy silnik 1200 W i nie miał w standardzie (przynajmniej moja wersja ST) zestawu zbiornika do odkurzania na sucho, wyłącznie zbiornik i akcesoria do odkurzania na mokro. Zbiornik na sucho dokupiłem osobno, zasadniczo jego pokrywę.
    819 (też chyba ST) którego kupiłem rodzicom ma silnik bodaj 1400 W (na 99%) i w zestawie do wyboru pełen osprzęt do odkurzania na sucho bądź mokro.
    Na tym w zasadzie kończą się różnice. Worki i filtry te same, no chyba że w silniku coś inaczej, ale tego na szczęście jeszcze nie musiałem sprawdzać :) .
    Pozdrawiam