Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana protokołu transmisji w wadze Elzab Prima.

pirates69 08 Apr 2010 07:56 2086 2
Wago
 • #1
  pirates69
  Level 12  
  Witam.
  Mam dwie świeżo zakupione wagi Elzab Prima. Mają współpracować z dwoma kasami Posnet Neo Plus. Po podłączeniu i skonfigurowaniu tych wag (podobnie jak w trzecim zestawie Elzab+Postnet) waga wyświetla błąd na kasie fiskalnej. Wiem, że w trzecim także nowym zestawie waga była modyfikowana przez mojego serwisanta. Co robił, nie wiem ale zestaw działa. W samej wadze po wejściu w tryb MENU jest tam m.in. funkcja PROTO, odpowiedzialna za protokół transmisji. Zatwierdzając można ustawić na: 0-podstawowy, 1-rozszerzony i 2-definiowalny. Ja mam ustawione na 2. Wiem, że w tym menu nic nie zdziałam. Trzeba przestawić wagę tak, aby działała w protokole Angel.
  Czy mogę taką czynność wykonać sam u siebie?
  Może jest gdzieś jakieś menu serwisowe gdzie można to przełączyć?
  Dziękuję za ewentualne wskazówki.
 • Wago
 • #2
  maniek2905
  Level 10  
  możesz to wykonać sam, w instrukcji obsługi wagi jest wszytko opisane. tylko musisz znać parametry transmisji wagi i kasy. sprawdzić czy masz dobry kabel do podłączenia.
 • #3
  pirates69
  Level 12  
  Witam. Dowiedziałem się w Elzabie. Można to wykonać. Wagę podłączyć po przez przejściówkę do zasilacza i do komputera + soft, który można ściągnąć ze strony dla zarejestrowanych serwisantów Elzabu. Niestety nie mam takich uprawnień, nie wiem jaki to soft a kabel można zrobić.
  Myślałem, że jest to mniej skomplikowane typu wejście w jakieś dodatkowe menu i przełączenie parametrów. Oddałem do chłopaków z serwisu niech mi go wgrają.
  Pozdrawiam.