Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Michelin pokazał inteligentne kable rozruchowe

lukasker 08 Kwi 2010 09:56 2099 7
  • Michelin pokazał inteligentne kable rozruchowe Firma Michelin przedstawiła inteligentne kable rozruchowe. Zazwyczaj aby uniknąć pomyłki przy podłączaniu kabli i ewentualnych uszkodzeń kable są pokolorowane na różne kolory. Jednak nowe kable Michelin są całe niebieskie. W środku przewodów znajduje się małe pudełeczko wypełnione elektroniką. Po podłączeniu do pierwszego akumulatora urządzenie zasygnalizuje właściwe połączeniu obwodu. Drugi akumulator możemy podłączyć dowolnie, urządzenie automatycznie wykryje polaryzacje i ustawi się aby dopełnić obwód. Dzięki temu nigdy więcej nie zobaczymy iskier lub innych nieprzyjemności przy ewentualnie źle podłączonych kablach. Kable można nabyć w cenie 30-40 dolarów.

Fajny filmik reklamowy Michelina TUTAJ.

Link

• #2 08 Kwi 2010 10:27
    mczapski
    Poziom 38  

Ja podrzucę propozycję aby opracować hol, który będzie można podczepiać do przodu lub tyłu pojazdu oraz holownika a pojedziemy i tak właściwie.
    Zmierzam do tego, że pewne czynności jednak winny wykonywać osoby obeznane z elementarną technika a także przepisami/regułami. Zaraz ktoś zacznie myśleć jakby to uczynić, żeby można kierować pojazdem z każdego miejsca.

• #3 08 Kwi 2010 11:14
    Olleo
    Poziom 17  

Ja myślę, że znacznie użyteczniejsza będzie manualna skrzynia biegów, która pozwoli na sprawną jazdę bez znaczenia, który bieg akurat wrzucimy. To dla amerykańskich snobów, którzy chcieliby pościemniać, ze potrafią manualem jeździć ;)

• #4 08 Kwi 2010 22:57
    Citek
    Poziom 22  

Ciekawe jak z trwałością i jaki mogą wytrzymać maksymalny impuls prądu.

• #5 08 Kwi 2010 23:08
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    Postępu (?) nie da się zatrzymać.
    Jeszcze jeden przedmiot ulegający awariom. Skoro w samochodach jest coraz więcej elektroniki, to powinniśmy się cieszyć! :cry:
    Cześć!

• #6 09 Kwi 2010 06:42
    Olleo
    Poziom 17  

Cieszyć? Ulegnie awarii, ale nikt tego nie będzie chciał naprawiać - albo odda na gwarancji, albo wyrzuci i kupi nowe.

• #7 09 Kwi 2010 13:38
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

myślę żę kobiety będa zadowolone. Sam kiedyś miałem przygodę podłączałem na bazarze generator 220v do akumulatora czarne do czarnego czerwone do czerwonego trzask i martwy, wyjąłem drugi generator i tak samo, jakiś ogień poleciał. Pojechałem do domu po 3 i to samo, przyjrzawszy się tematowi okazało się że moja 2 letnia córeczka bawiła się i przełożyła kolorowe kółka na akumulatorze w złe miejsca. rutyna gubi :) w 2 generatorach bezpiecznik a w tym najmocniejszym zwarła dioda zabezpieczająca i przewód upaliło w środku.

• #8 09 Kwi 2010 17:08
    671797
    Użytkownik usunął konto