Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer N300 schemat kabla 3-IN-1

kukuryk 08 Kwi 2010 10:22 4396 10
  • #1 08 Kwi 2010 10:22
    kukuryk
    Poziom 10  

Witam. Znalazłem w sklepie internetowym takie coś:
    http://www.palmejros.pl/product_info.php/cPath/2_22/products_id/53
    Ponieważ kupiłem acera n300 na allegro (w kpl. tylko ładowarka i zwykły kabelek USB do synchronizacji), chciałbym zrobić taki kabel. Chodzi o to, że port USB w acerze to host/client i wg. instrukcji, możliwe jest rozszerzenie pamięci o kartę SD, oraz USB flash memory, czyli pendrive.
    Jeśli ktokolwiek posiada schemat takiego kabla, bardzo proszę o udostępnienie. (ewentualnie jeśli ktoś ma taki kabel 3in1 do sprzedania za ok. 30/max 50zł chętnie odkupię)

0 10
  • #2 08 Kwi 2010 15:11
    Pontikos
    Poziom 38  

Z opisu kabla w podanym linku nie wynika, ze urzadzenie moze pracowac jako host USB :)
    Opisu generalnie brak, wiec SKAD dokladnie masz takie informacje (o host mode) ?

BTW, praktycznie przewazajaca wiekszosc urzadzen GPS z nie dziala jako host -czyli nie czyta INNYCH urzadzen do nich podlaczanych - to ONE dzialaja w trybie "czytaj mnie" :)

Samo zlacze USB nie jest tajemnica od dobrych dziesieciu lat :) zewnetrzne piny to GND oraz +5V, a wewnetrzne to DTA0 i DTA1, czyli danych :) JESLI to tylko kwestia przejsciowki, to poradzisz sobie za pomoca woltomierza i lutownicy, nawet pistoletowej, nie trzeba schematu a jedynie odrobina inwencji :)

0
  • #3 08 Kwi 2010 16:53
    kukuryk
    Poziom 10  

Tryb host wynika z instrukcji urządzenia.
    To nie jest urządzenie GPS tylko poketPC.
    Chodzi i sposób podłączenia DTA0 i DTA1 jedno gniazdo (jak na płycie PCeta, 2 wtyki (jak wyjście pendrive). Czyli będzie 3xDTA0+3xDTA1 jak to podłączyć żeby nie zjarać urządzeń.

0
  • #4 08 Kwi 2010 17:43
    Pontikos
    Poziom 38  

Mysle ze jesli bys chcial NA RAZ uzywac wszystkich rozgalezionych gniaz, musial bys zastosowac uklad realizujacy finkcje HUB-a USB, jednak uzywajac na raz tylko JEDNO gniazdo (polaczenie) mozesz po prostu zrobic zwykle rozgalezienie przewodu / sygnalu :) {taki rozgaleznik traktowany jest wtedy jako kabel USb ;)

0
  • #5 08 Kwi 2010 22:28
    kukuryk
    Poziom 10  

Nie. Ten kabel 3in1 właśnie wspiera funkcje jednoczesnego połączenia PC+pocketPC+USB flash. Z instrukcji jasno to wynika. Mam to w PDF, nie będę wklejał fragmentów wyrwanych z kontekstu.
    Sam pocketPC acer n300 pracuje w trybie hubUSB w momencie podłączenia kablem 3in1, lub stacją dokującą która ma tą funkcję WBUDOWANĄ. Tak wygląda oryginalny zestaw acera. Jak wspomniałem, ja kupiłem na allegro, i zaczęła się walka o zachowanie kasy w portfelu VS pełna funkcjonalność. Zależy mi bardzo, bo na pendrive nawet 1.1USB np. AutoMapa będzie chodziła sprawniej niż na SD. (z zewnętrznym GPS którego BT acera udaje że nie widzi!!)
    Dołącze (za co przepraszam) inny problem. Wyszedł w trakcie. n300 nie widzi kart 8GB czy to stary typ SD czy SDHC vs2 ivs4. Nie widzi nic ponad 2BG. Acer.inc nie prowadzi żadnego supportu na ten temat, to co jest dostępne w necie nie działa na tym sprzęcie. Na moje maile są głusi i ślepi :p. Nie mogę połączyć go ani przez Microsoft ActiveSync, ani przez BT z PCtem. Nie ma żadnych sterowników w sieci. Dosłownie pusto jak w binLadena zbrojowni. Masakra jakaś. acer ma wbudowane (podobno) WiFi, BT (oba widać w urządzeniach jako wyłączone!). Nic nie działa. Zupełnie jakby urządzenie chodziło w trybie "samolot" de facto tak wyświetla zablokowane urządzenia sieciowe. Nie znam WM5 na tyle żeby to obejść.

0
  • #6 08 Kwi 2010 22:50
    Pontikos
    Poziom 38  

Troche nie wiem dlaczego sadzisz, ze wewnetrzny czytnik SD jest wolniejszy niz transmisja po kabelku USB? To domniemanie, czy parametr ze specyfikacji?
    Jesli chodzi o reszte, pisz precyzyjnie i w punktach z czym masz problem i jaki, w jakich warunkach (np. rodzaj Windows itp) Daj szanse pomagajacym wiedziec to, co ty wiesz doskonale :)

Jesli jest to Windows Mobile, to dzieki odpowiedniemu driverowi (w zalaczeniu) powinno zaczac widziec karty SDHC :) CAB-a mozesz odpalic na samym urzadzeniu z managera plikow.

Jesli pomoglo, nie boj sie kliknac plusika :)

0
    Załączniki:
  • #7 08 Kwi 2010 23:50
    kukuryk
    Poziom 10  

no wszysto świetnie.
    tyle że:
    acer nie jest widoczny przez MAS.
    PC OS to WXP Home.
    pocketPC OS to WM5 świńsko spolszczony. ROM 1.00.16
    System CE 5.1.195 (wersja 14929.2.2.1) 2007 MS Corp.
    sterownika NIE DA SIE ZAINSTALOWAĆ. ani żadnej innej aplikacji (np MoBlue czy CorePlayer) instalka idzie do 30-40% i wywala że np. SDHC nie powiodła sie. i tak jest ze wszystkim. instaluje z SD. na SD wrzucam przez czytnik kart. aha. jak tylko coś zatrybi, o "plusiku" nie zapomne.
    może jakiś symbian na to? bo widze ze WM5 to gówno okrutne...

0
  • Pomocny post
    #8 09 Kwi 2010 00:30
    Pontikos
    Poziom 38  

Sugeruje wiec ponownie wgrac na urzadzenie oryginalne firmware, bez zadnych dodatkow, modyfikacji itp - przy okazji urzadzenie przejdzie przez HR, co zdecydowanie mu nie zaszkodzi, a sadze ze wrecz odwrotnie - moze tam byc taki smietnik-grzebalnik..

BTW, nie traktuj tego urzadzenia jak swojego domowego blaszaka - tu nie tak latwo zmienic system - generalnie praktycznie bardzo zadko sie to robi (a to juz wymaga pewnej wiedzy i doswiadczenia wiekszego niz "format C:" :) - i najczesciej TYLKO wtedy, kiedy producent udostepni nowa wersje Firmware wlasnie.

0
  • #9 09 Kwi 2010 02:29
    kukuryk
    Poziom 10  

Pontikos. dobre rady zawsze w cenie. tyle że:
    NIE MA SOFTU do tego, bo to jest MS tylko dla tego urządzenia.
    hard reset nic nie daje. zmienił sie jezyk tylko z gównianego polskego tłumaczenia na angielski efekty te same, co wyżej opisałem. NIC NIC NIIIIIIC NIE DZIAŁA.

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Problem częściowo rozwiązany. hard reset po raz drugi, soft wrócił do english version, co mi nie przeszkadza, można instalować programy, działają, spokojnie jedzie filmy w divixie, MP3, ale... karte 8GB po wgraniu (o dziwo SDHC) widzi jako 4GB. Karta kingstone oznaczenie Kingstone SDHC SD4/8GB. druga karta 8GB Quer oznaczenie SDHC SD8GB card również widziana jako 4GB (niecale).

0
  • #10 09 Kwi 2010 14:11
    kukuryk
    Poziom 10  

A to odpowiedź Acera:

Pana(i) prośba dotycząca produktu : CPH020N01062100507PQ00 została zaakceptowana.
    Pana(i) numer zlecenia to : 4600077G

Information To Customer:
    Szanowny Panie

jedyne wsparcie pod katem sterowników jakie możemy Panu udzielić to ftp://ftp.acer.pl/handheld/n300/
    Sterownik umozliwiający podłaczenie pod Windowsa i spolczszczeni software.

Karty SDHC nie są obsługiwane i wspierane.
    Karty SD według dokumentacji serwisowej max 2GB

Z poważaniem,

Paweł Piasecki
    Call Center Agent

CTPark Brno
    Turanka 110
    627 00 Brno-Slatina
    Czech Republic
    Tel: 0 801 080650
    022 471 07 77
    Fax: +420 531 027 680
    http://www.acer.pl
    Z poważaniem
    Centrum Serwisowe Acer

Z kartą SDHC 8GB dałem sobie rade, program HP do formatowania, partycjonowania, nawet wgrywanie bootloadera na SD. Po prosu robi się 2 partycje po 4GB, i daje force format na fat16. Śmiga na sterowniku SDHC.
    Walczę teraz z BT internet. Bo niestety (albo ja coś źle robie już setny raz) MAS nie widzi acera.

0
  • #11 24 Lis 2010 19:59
    Ture11
    Poziom 35  

Witam. Przepraszam za "odgrzewanie kotleta", ale nie chcę zakładać kolejnego tematu. Czytałem ten temat wielokrotnie, mimo to nie jestem w stanie pojąć, o czym mowa. A chciałbym spróbować zrobić kabelek hosta do Acera N320 (mam dwa acery, jeden ma ubity digitizer i to na nim przeprowadze próby :-)).Kabelki klienta też mam dwa, jeden badziewny, więc spróbować mogę. Natomiast z Waszej rozmowy wywnioskowałem, że udało się przerobić kabelek klienta na hosta... Ale chcę się upewnić, czy to działa, i jak to podłączyć... Czy dobrze rozumiem, że wystarczy podłączyć się pod kable danych klienta i podać zasilanie, czy trzeba podłączać linie danych do innych pinów w złączu systemowym? Czy z Acera N300 da się ze złącza pociągnąć +5V (albo troche niższe)?
    Za pomoc będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

0