Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada problem

VIP 13 Sie 2004 15:55 3885 22
  • #1 13 Sie 2004 15:55
    VIP
    Poziom 11  

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy „Neostrady”, którzy mają na komputerach system Win 2000. Zainstalowałem aplikację dołączoną do zestawu startowego bez problemu. Niestety po wyłączeniu komputera i później po jego ponownym włączeniu (podczas uruchamiania) pojawia się niebieski ekran z komunikatem błędu „STOP” zgodnie z poleceniem trzeba zrestartować komputer i dopiero wtedy uruchamia się bez problemu. Czy to jest normalny objaw czy brakuje jakiegoś elementu w systemie. Do tej pory takie komunikaty nie występowały. Nie ma takiego problemu jeżeli przed zamknięciem odłączymy modem na pasku zadań przy zegarze klikając na ikonę „odłącz lub wysuń urządzenie” i wypinając wtyczkę z portu USB. Oczywiście trzeba ją później podłączyć po uruchomieniu okien. Bardzo będę wdzięczny za rady i sugestie.

• #2 13 Sie 2004 18:42
    mkul
    Poziom 18  

normalne to to nie jest (ja mam modem sagem), a jak wyłączasz komputer, bo jak robię hibernację to czasem ciężko odpalić modem, ale normalnie nic takiego się nie dzieje. Mam zainstalowane sp3, tak wogóle to to jakaś stara płyta? bo może o stery do USB chodzi

• #3 13 Sie 2004 19:58
    sp9nsq
    Poziom 15  

Witam! Używam Neostrady, lecz modem mam z routerem i przez RJ-45, windows 2000 oczywiscie. Zero problemow, i rozdzielenie NEO na 3 komputery!
    Wydaje mi sie, ze jest to brak wlasciwej instalacji (sterownika) do tego modemu (stad krytyczne zatrzymanie)
    Nie mialem nigdy dotad modemu USB, wiec moje doswiadczenia sa niewielkie, zdreszta od poczatku mam modem PLANET ADE3000 i dzial super. Zeby tylko TEPSA nie zmieniala codziennie IP...!

• #4 13 Sie 2004 20:51
    Kakalia
    Poziom 18  

Witam

Zalecam service packa do win2000, powinno pomoc i jak wszesniej koledzy zasugerowali sterownik dla sagema po USB typowo do win2000 tez zrobi swoje:)

Pozdro.

• #5 13 Sie 2004 22:23
    VIP
    Poziom 11  

Mam serwispacka 4 oraz sterowniki najnowsze (tak myślę) bo przed tygodniem kupiłem zestaw instalacyjny.

• #6 14 Sie 2004 08:16
    Kakalia
    Poziom 18  

a stery do plyty glownej zaisnatlowales, np. ViaPack w przypadku plyty na chipsecie VIA???

• #7 14 Sie 2004 10:25
    piochuxl
    Poziom 20  

Cytat:
    Zainstalowałem aplikację dołączoną do zestawu startowego bez problemu[/quote]
    bład!!!! po kiego diabła instalowałeś aplikację dostepową TPSY?? oni sami mówią że to syf!!
    zaintaluj tylko stery do modemu i utwórz połączenie w dial-upie jak sobie nie poradzisz napisz opiszę ci krok po kroku co robić

• #8 14 Sie 2004 14:21
    VIP
    Poziom 11  

Teraz mam już pewność, że to wszystko przez instalację neostrady. Bardzo będę wdzięczny za instrukcję konfiguracji. Mam już dosyć ciągłego restartu kompa lub wypinania USB.

• #9 16 Sie 2004 10:59
    misk
    Poziom 15  

Wchodzisz do katalogu CDROM:\Neostrada\Drivers\Sagem800 i klikasz setup.exe ;) Nastepnie postępuj zgodnie z komunikatami. Oczywiscie instalacje zacznij na odłączonym modemie. Po instalacji pojawi ci sie na pulpicie skrót bodaj ADSL. Tam wpisujesz swoj login oraz haslo dostepowe. Pozdra

• #11 17 Sie 2004 02:58
    Artur k.
    Admin grupy audio

Ja miałem mase problemów z neo i to nietylko z aplikaqcją, proponuje zrobić tak jak ja miałem:

uzywać programu który dostarczony jest wraz ze sterami do neo (ja mam modem thomsona i w moch sterach jest taki program).

propblemy z modemem sagema pojawiały sie juz niejednokrotnie na elektrodzie.

W tym momencie u mnie na kompie uruchomienie aplikacji neostrady powoduje zawieszenie sie kompa, ściągnąłem z elektrody dośc wygodny program "AutoConnect", uruchamia on połaczenie z netem tuz po uruchomieniu komputera.

Jakby ktos niewiedział to aby zarejestrowac sie w neo bez aplikacji TPSA nalezy wpisac w nazwie użytkownika "rejestracja@neostrada.pl" a w haśle "rejestracja". U mnie tak poszło

Pozdrawiam

• #12 17 Sie 2004 03:02
    sewik
    Poziom 14  

A ja mam takie pytanie w nawiazanu do tego co tu jest wyżej napisane. Mam modem sagem oczywiscie na USB i Win 2000 i sewispacka4 i próbowałem połonczeń z programem danym przez TPSA i tylko stery, a połączenie Dial_up. A po zainstalowaniu na jaki sposób by tego nierobił NEO sie łączy i działa poprawnie od minuty do pieciu najdłużej, a potem wywala komunikat ze jakis program lub aplikacja (pisze jakis bo to są różne aplikacje jakie on wypisuje po karzdym przeinstalowaniu systemu jest to inna aplikacja lub program który zawsze pochodzi z katalogu "system32") wykonał nieprawidłową operacje a po zamkniecu tego okna wywala następne okno gdzie daje minute na zamkniecie i zapisanie wszystkich danych poczym beszczelnie resetuje kompa. I tak Ciagle nieważne jest dla niego czy to jest swieżutki system, czy już zawalony śmieciami. Wszysko mu jedno robi tak za karzdym razem. A na Win98 i WinXP działa poprawnie. I kto mi powie dlaczego tak jest???? Prosze o pomoc bo skończyły mi sie pomysły a ten badziew nie działa.

• #13 17 Sie 2004 08:49
    md
    Poziom 39  

sewik napisał:
    A po zainstalowaniu na jaki sposób by tego nierobił NEO się łączy i działa poprawnie od minuty do pieciu najdłużej, a potem wywala komunikat ze jakis program lub aplikacja (pisze jakis bo to są różne aplikacje jakie on wypisuje po karzdym przeinstalowaniu systemu jest to inna aplikacja lub program który zawsze pochodzi z katalogu "system32") wykonał nieprawidłową operacje a po zamkniecu tego okna wywala następne okno gdzie daje minute na zamkniecie i zapisanie wszystkich danych poczym beszczelnie resetuje kompa. I tak Ciagle nieważne jest dla niego czy to jest swieżutki system, czy już zawalony śmieciami. Wszysko mu jedno robi tak za karzdym razem. A na Win98 i WinXP działa poprawnie. I kto mi powie dlaczego tak jest???? Prosze o pomoc bo skończyły mi się pomysły a ten badziew nie działa.

Typowy problem z wirusami Sasser, Mydoom itp. Najpierw zainstaluj łatki na Sassera dla Twojego Windowsa. Łatka nazywa się Windows2000-KB823980-x86-PLK.exe

• #14 17 Sie 2004 13:48
    Artur k.
    Admin grupy audio

Możebyć równie dobrze W32.blaster.

Napisz dokładnie co jest napisane w okienku w którym jest odliczanie.

Spróbuj zrobić tak:

wejdź w start/ uruchom i wpisz :shutdown -a.

okienko powinno zniknąć, i będziesz mógł ściągnąć łatkę oraz program do wywalenia wirusa

Pozdrwiam

• #17 20 Sie 2004 02:29
    sewik
    Poziom 14  

Dzieki wam bardzo bede próbował. Zaszybko to moze nie nastapi bo teraz krucho stoje z czasem ale dam znac co mi z tego wyszło.

• #18 20 Sie 2004 10:37
    Jooras
    Poziom 10  

u mnie byl taki problem iz neostrada modemy po USB dzialaja poprawnie od usb 1.1 ja mialem 1.0 i dupa dzilal po kilkukokrotnym restarcie kompa albo po przeinstalowaniu sterow do modemu. poszukałem w szufladzie kontrolera USB 1.1 na PCI i wszystko dzial ok. A co do aplikacji tepsy do neostrady do rzeczywiscie to jest syf.

• #19 11 Gru 2004 03:52
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wiem, ze odgrzebuje stary temat ale wlasnie mialem taki sam problem jak kolega VIP, najnowszy via service pack + sterowniki do modemu (speed touch) i Windows 2000 SP4 rowna sie niebieski ekran przy kazdym uruchomieniu, przynajmniej w moim przypadku.Pomoglo dopiero zainstalowanie Via Service Packa z plyty od neostrady (VIAHyperion4in1451v.exe) + USB Filter 1.10 (usbf_110.zip) :-)
    Zamieszczam to na wypadek gdyby jeszcze ktos kiedys mial taki problem :-)

• #20 11 Gru 2004 09:06
    kulasss
    Poziom 12  

VIP napisał:
    Mam pytanie do wszystkich posiadaczy „Neostrady”, którzy mają na komputerach system Win 2000. Zainstalowałem aplikację dołączoną do zestawu startowego bez problemu.
    To niema ruznicy na jakim systemie zainstalujesz neo wiec masz cos z systomowymi sterownikam napewno

• #21 11 Gru 2004 20:43
    Zbynia
    Poziom 31  

czy istniało usb1.0??

instalujsz tylko sterowniki od modemu ale zanim podłączysz internet to zainstaluj antywirusa i wszystkie latki - inaczej czeka cie instalacja systemu na nowo i masa wirusow...

• #22 12 Gru 2004 03:47
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

wlasnie wiem cos o tym - NEO i zainstalowanie jej poperawnie za pierwszym razem to doozy sukces ktoory sie zdarza tylko szczesciwcom :) AHA i wiem jeszcze jedno ze jak sie zacznie wysypywac NEO to najczesciej niec nie pomoze zadne odinstalowywania ani ponowne instalacje tylko nowa instalka WINA :) -
    F....K TP s.a. !!!!!!!

• #23 12 Gru 2004 12:55
    sewik
    Poziom 14  

Zbynia ma apsolutną racje. Wyrzej opisywałem swój problem, a jego rozwiazanie to instalacja systemu, instalacja sp.4 do Win2000 lub sp.2 do WinXP, instalacja większości uaktualnień jakie są dostępne ale oczywiście trzeba je wcześniej sciągnąć i instalować z płytki, antyvir i dopiero można podłanczać NEO.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME