Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iveco 50C13 2001 rok silnik 2800 zapala sie kontrolka wtrysk

08 Apr 2010 13:56 11583 6
  • Level 10  
    Witam ma problem z iveco 50c13 zapala sie kontrolka wtrysku paliwa przy odpuszczeniu pedału gazu.Pojazd wtedy traci moc. Po około 5 sekund wraca to do normy.Usterka ta nie występuje kiedy miedzy przełaczaniem biegu robi się przygazówke.Został wymieniony regulator ciśnienia pompy wtryskowej i pompa została wyczyszczona.Pomogło to tylko na pare kilometrów.
  • Helpful post

Level 27  
    A ten regulator to został nowy wstawiony,filtry paliwa do wymiany jest ich tam dwa i otym wsępnym za pompa elektryczna czesto sie zapomina
  • Level 10  
    Witam. Regulator według faktury został wymieniony na nowy, a jeżeli o filtr to napewno został wymieniony ten główny ten przy pompie elektrycznej napewno nie.
  • Level 10  
    Witam.Po wymianie filtra przed wstepnego kontrolka wtrysku zapaliła sie na stałe i silnik zaczął głosno pracować.,silnik stracił moc i nie da się nawet ruszyć.
  • Level 1  
    Kolego mam dokładnie ten sam problem co ty z tym Gaśnięciem auta po odpuszczeniu gazu nie wiem co jest podjrzewam że Ty masz już to za sobą więc możesz napisać jak rozwiązałeś ten temat?
  • Level 1  
    Witam wszystkich,
    moze moje doswiadczenie ulatwi komus zycie, a wiec moj kolega posiada iveco daily 2.8 2001 rok problem byl w tym ze po puszczeniu pedalu gazu zaczynala migac kontrolka wtrysku auto tracilo moc wiec trzeba bylo wcisnac sprzeglo lub puscic na luz odczekac 5 sekund i mozna bylo dalej jechac az do nastepnego puszczenia gazu, jezdzil z tym rok czasu bo twierdzil ze do hamowania jest hamulec i da sie z tym zyc az do momentu kiedy przy dodawaniu gazu zaczela migac ta felerna kontrolka silnik tracil moc i gasl wiec wtedy znalazl sie nagle czas. wiec wzialem sie za niego komp pokazal mi za wysokie cisnienie paliwa czyli beda wtryski zrobilem probe przelewowa i na 10 min. testu nalao mi 50-80 ml. wiec nie jest zle wzialem sie za wymiane slynnego zaworu z tylu pompy i lipa to samo, czyszczenie zbiornika paliwa rzeczywiscie bylo brudno, po wyczyszczeniu zbiornika tzw. smoka i wymianie filtrow paliwa tego przy pompce elektrycznej i przy silniku- to samo. wiazka silnika sprawdzona wszystko ok tylko problem zostal. po dwoch dniach walki rece mi opadly przyszlo mi do glowy czy pompka elektryczna daje dobre cisnienie a ze nie mialem nowej dolaczylem do niej druga uzywana i ku mojemu zdziwieniu problem znikl pojechalem na probe wszystko OK wiec trzeba wymienic pompke elektryczna po zakupie nowej BOSCH i wymianie problem powrocil wiec zamontowalem dwie ipo sprawie koles zadowolony auto hula wiec moze to komus pomoze.
  • Level 1  
    Witam, posiadam iveco 04 rok 2,3 hpi problem polega na tym że autko odpala chodzi około 30 sek i gaśnie i w tym momencie zapala się kontrolka wtrysku. Angielscy fachowcy twierdza że to wina immo ale jakoś im nie wierzę poradzicie coś ?