Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rekordowy wzrost publikacji na rynku aplikacji dla Android

pseven 08 Apr 2010 14:26 1989 3
  • Rekordowy wzrost publikacji na rynku aplikacji dla AndroidRynek aplikacji dla platformy Android zanotował w minionym miesiącu, marcu 2010 roku rekordowy wzrost. Jednocześnie od niemal roku utrzymuje się tendencja wzrostowa. Według najświeższych statystyk w marcu 2010 opublikowano 9331 nowych aplikacji. Dla porównania w grudniu, minionego 2009 roku liczba ta wynosiła jedynie 3807. W styczniu zanotowano 4458 publikacji, a lutym już 5532. Wszystko to wskazuje na to, że już wkrótce może zostać przekroczona bariera 5 cyfr, a rynek aplikacji dla platformy Google ma coraz większy potencjał. Równocześnie rośnie szansa dogonienia tempa wzrostu internetowego sklepu AppStore. Będąc przy porównaniu z Apple należy podkreślić, że ekosystem developerów tworzących programy dedykowane dla systemu operacyjnego Google cechuje bardzo dynamiczny wzrost względem relatywnie krótkiego czasu. Pod warunkiem utrzymania tych trendów kluczowe wielkości liczbowe charakteryzujące oba rynki mają szanse w przyszłości się zrównać.

Źródło:
    http://www.phonearena.com/htmls/Android-sees-over-9000-apps-added-in-March-to-its-market-article-a_10651.html

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8932 posts with rating 1956, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
    basstec
    Level 34  
    Mi w to graj, używam androidka i nie widzę dla siebie na tą chwilę innego systemu, cieszy mnie coraz większa ilość aplikacji w markecie.

Każdemu kto chce mieć kontrole nad systemem (czyt. nie chce iphona) i szybkość (czyt. ma dość windy) polecam androidka.
    noyo
    Level 18  
    Mnie nawet nie dziwi "Rekordowy wzrost publikacji na rynku aplikacji dla Android" przecież to linux, a jak wiadomo linux jest jak plastelina ;] każdy może sobie go dopasować jak chce
    dexi
    Level 29  
    Niestety, ten linux okazał się najwolniejszym, najbardziej awaryjnym i nieintuicyjnym systemem pod słońcem. Miałem G1 i był to błąd, którego nigdy więcej nie popełnię.

Konta google są ciężkie w organizacji (szczególnie chodzi mi o kalendarz i kontakty), programy do synchronizacji Exchange (Kalendarz, kontakty, task, mail) prawie nie istnieją, słaba jakość muzyki i brak equalizera. Oczywiście, wymieniam tutaj wady G1 i Androida. Mała responsywność systemu, krótki czas życia baterii, brak możliwości udostępniania internetu (dopiero po rootowaniu) to "pain on the ass". Jak się raz zraziłem, tak już nigdy go nie kupię - chyba, że naprawdę telefon byłby wart swojej uwagi (za niedługi czas wyjdzie telefon z Androidem. Telefon to HTC HD2 tyle, że z Androidem zamiast Windowsa).

Na dzień dzisiejszy tylko : Windows Mobile i Symbian.