Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizja cyfrowa N czy UPC ?

08 Apr 2010 15:41 5112 6
  • Level 9  
    Witam. Jestem w trakcie wybierania telewizji cyfrowej dla rodziców. Najbardziej odpowiada im UPC, ze względu na mnogość oferowanych kanałów telewizyjnych. Jednak ja też będę oglądał Tv a ja z kolei stawiam na jakość i kanały HD, dlatego też zastanawiam się nad N-ką. Nie jestem jednak obyty w temacie dostarczycieli tv cyfrowej, w związku z tym zwracam się o pomoc.

Doradźcie którą telewizję wybrać N czy UPC ?

Czy jest duża różnica odnośnie technologi i jakości zastosowanej w dekoderach cyfrowych HD, oferowanymi przez UPC a np. N-ki czy Cyfry +?

Czy jakość obrazu emitowana z dekodera cyfrowego HD, UPC jest porównywalnej jakości z dekoderem np. N-ki bądź Cyfry + ?

Z góry dziękuje za pomoc !!!!
    Pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Jeśli chodzi o relacje HD => cena to zdecydowanie polecam N.Mam N od dwóch lat, ogólnie jestem zadowolony z jakości i oferty. Ceny w kablówkach są zdecydowanie wyższe, szczególnie za HD. Jeśli warunki lokalne umożliwią instalacje anteny sat, to nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście warto walczyć jeśli ma się na czym oglądać HD.Nbox rekorder bo z takiego korzystam sprawuje się znacznie lepiej niż mediabox UPC, szczególnie jeśli chodzi o szybkość przełączania i stabilność. Mam w rodzinie użytkowników mdiabox w wykonaniu Thomsona i niestety czasami się wieszają..Ponadto EPG jest baardzo mało intuicyjne. Jeśli już to polecam mediabox produkcji Cisco.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zakładający temat pisał:

Quote:
    Doradźcie którą telewizję wybrać N czy UPC ?
    Czy jest duża różnica odnośnie technologi i jakości zastosowanej w dekoderach cyfrowych HD, oferowanymi przez UPC a np. N-ki czy Cyfry +?

tak więc proszę się tego trzymać , a nie pisać o ofercie programowej bo po poście Kolegi lemodest widać, że ją zna.
  • Level 39  
    Jeżeli chodzi o technologie to UPC to tuner DVB-C korzystający z modulacji QAM64, a tuner N'ki to tuner DVB-S2 korzystający z QPSK i 8PSK (kanały HD). Co do jakości, myślę, że jedno i drugie jest tak samo dobre i na tym samym poziomie, wszak firmy nie mogą wypuszczać bubli. Tak czy inaczej operator UPC odbierając program HD robi to na profesjonalnym tunerze, a nie jakimś najtanszym. Tak więc bierz co lepsze Twoim zdaniem. Osobiście brałbym N, dlaczego? bo to Twoja indywidualna instalacja, jak się coś zepsuje to wymieniasz konwerter przwód i wiesz co i jak, a jak u nich padnie to czekasz i czekasz aż zrobią w niewiedzy czy to u Ciebie coś się rozłączyło, bądź nie zapłaciłeś rachunku (tak spotkałem się z takim czymś u sąsiadki....wpadła w strach, że niema sygnału i przeszukiwała szafe w poszukiwaniu dowodu wpłaty, okazało się, że całe osiedle nie miało TV ponieważ nie wydolił konwerter światło/miedź zaraz przy stacji czołowej :lol: a panowie stali nad szafką i drapali się po głowie dobre 8 godzin. Ale się rozpisałem! Pozdrawiam
  • Level 26  
    #lukashb, popieram na własne mamy wpływ. Podsumowując UPC pobiera sygnał do swojej sieci z tego samego źródła z jakiego pobiera nbox N. Dlatego jakość na nbox nie może być gorsza niż w sieci UPC. Generalnie dla większość sieci kablowych źródłem sygnału jest satelita. Podstawą stabilnego odbioru jest dobrze wykonana instalacja antenowa.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Dokładnie tak, sygnał do cyfrówki biorę z C+, polsatu itd. wiec jakość jest identyczna.
    Pozostaje kwestia dekodera - nie miałem w ręcach zabawek z UPC.
    Zaleta jest taka, że biorąc u mnie pakiet cyfrowy dostajesz analogowy za 1zł (netto) i możesz go podzielić na parę TV.
  • Level 9  
    Dzięki Panowie za rozjaśnienie tematu. Dzisiaj wysyłam rodziców do wujaszka, który ma telewizję N gdzie przekonają się co to jest obraz w HD jeżeli zrobi to na nich wrażenie to wezmę N-ke jeżeli dalej będą stawiać na ilość kanałów to wybiorę UPC.
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam !