Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diseqc nie przełącza kanałów

08 Kwi 2010 15:43 1793 2
  • Poziom 9  
    Witam. Niedawno zakupiłem dla dziadka przełącznik Diseqc i zrobiłem zeza na astrę wszystko działało bez zarzutów przez ok 1 tydzień. Po tym czasie w przełączniku stracił się jeden kanał ("LNB A"), więc wymieniłem przełącznik na inny ale dalej mam ten sam problem ;/. Po zamianie kabli działa tylko ten który jest w port B. Sprawdzałom to już na 2 dekoderach i na 2 przełącznikach, z oby dwoma jest ten sam problem ;/ Co może być przyczyną i jak to naprawić. proszę o szybką pomoc.

Ps. Dodam że diseqc pierwszy to 1.0 a drugi to chyba 2.0, sprawdzane były na dekoderach STRONG SRT6860 i FERGUSON FK6900CR z najnowszymi oprogramowaniami. Zostało to też sprawdzone na 2 różnych instalacjach antenowych, ja w swoim domu posiadam 2 anteny 1 astra 2 HB, ustawione najlepiej jak można.
    Proszę o szybką i w miarę prostą pomoc bo w SAT to nie jestem za dobry ;(

PS1. Zauważyłem że siła sygnału na porcie A jest 0 i się nie zmienia a na B jest 65-90
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na początek spr. oba tory osobno bez DiSEq'a.
  • Poziom 9  
    Sprawa już rozwiązałem xD Znajomy podał mi telefon do montera który zna bardzo dobrze dekoder STRONG i zalecił mi zmianę kilku ustawień i teraz wszystko działa jak należy, przełącznik jest firmy axing