Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożysk w pralce Ariston AT104EX.

koto 08 Kwi 2010 16:06 4416 11
  • #1 08 Kwi 2010 16:06
    koto
    Poziom 8  

Witam. Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Jak wymienić łożyska w tej pralce i jaki rozmiar łożysk zastosować? Czy trzeba wyciągać cały bęben i rozbierać całą pralkę? Dzięki za pomoc.

0 11
  • #2 09 Kwi 2010 14:48
    h jaworski
    Specjalista AGD

W tej pralce występuje zespół łożyska obudowa w tym fabrycznie zamontowane łożysko i zimering trzeba wymienić całość generuje to wysoki koszt ale za to można wymienić bez wyjmowania bębna (przynajmniej tak mi wynika z rysunku złożeni-owego.Wpisz w google nr 6812009 i 5753835 to powinieneś znaleźć jakieś zdjęcie jak to wygląda. Są tam 2 różne zespoły łożyska inny z lewej inne z prawej.

0
  • #3 09 Kwi 2010 16:50
    koto
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź. A jak się zabrać do wymiany?

0
  • #4 09 Kwi 2010 20:07
    eeban
    Specjalista AGD

koto napisał:
    Dzięki za podpowiedź. A jak się zabrać do wymiany?

Trzeba mieć porządny śrubowkręt ... odkręcić dwa boczki śruby z tyłu i z przodu pod maskownicą >>pociągnąć do tyłu >>>wtedy ujrzysz łożyska reszta to sama przyjemność.

0
  • #5 09 Kwi 2010 20:46
    koto
    Poziom 8  

Ok. Odkręciłem blachy. Całe gniazdo z łożyskiem przykręcone jest 6 śrubami na klucz imbusowy. Jak się to wyciąga po ich wykręceniu? Trzeba mieć specjalny ściągacz do łożysk? Jak się odbywa wymiana ?

0
  • #6 09 Kwi 2010 21:19
    bonzo.Z
    Poziom 12  

Najczęściej wystarczy podważyc z obu stron śrubokrętami i wychodzi.

1
  • #7 10 Kwi 2010 15:52
    koto
    Poziom 8  

Dziś dla pewności odwiedziłem serwis Aristona. Okazało się, że łożyska są zamocowane w bębnie. Koszt ponad 700 zł + niezbędna już fachowa pmoc. Chyba czas na kupno innej pralki.

0
  • #8 10 Kwi 2010 16:34
    eeban
    Specjalista AGD

koto napisał:
    Dziś dla pewności odwiedziłem serwis Aristona. Okazało się, że łożyska są zamocowane w bębnie. Koszt ponad 700 zł + niezbędna już fachowa pmoc. Chyba czas na kupno innej pralki.

bzdura nie 700 znacznie mniej na rysunku cześć nr 17 jest wymienna z 2 stron .......ten serwis to powinni zamknąć
    Wymiana łożysk w pralce Ariston AT104EX.

0
  • #9 10 Kwi 2010 20:01
    koto
    Poziom 8  

Ryzyk fizyk i tak miałem kupić nową. Spróbuję ją rozkręcić. Facet twierdzi, że łożyska są w bębnie z tego wynika, że na stałe wprasowane skoro trzeba wymienić z całym bębnem. Ponoć są dwa typy tej pralki w których jedną trzeba dokumentnie rozebrać a w drugim typie tak jak wspomnieliście wystarczy śrubokręt.
    Moja ma oznaczenia numerowe 91280740000. Co wyjdzie to Wam opiszę.

0
  • #10 10 Kwi 2010 20:07
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 10 Kwi 2010 21:02
    h jaworski
    Specjalista AGD

Śrubokręt nie wystarczy potrzebne są jeszcze klucze nasadowe (płaskie mogą nie wystarczyć) coś chyba 8 czy 10 teraz nie pamiętam bo łożyska w podobnej pralce wymieniałem z rok temu. jak mnie pamięć nie myli to za komplet łożysk zapłaciłem 80zł. Oczywiście przy wymianie trzeba mieć trochę zmysłu konstrukcyjnemu i jak ktoś go nie ma to niech zleci robotę komuś kto wie co i jak ale nie jest to skomplikowana wymiana.

0
  • #12 26 Kwi 2010 20:11
    koto
    Poziom 8  

Już wymienione. Trochę to trwało ale części zamówiłem w internecie i się przewlekło w czasie.
    Części zastosowane to: łozysko 6204Z obustronnie kryte. simering - (nie wiem jak to się pisze) rozmiar 34 52/65 7/10. Koszt całego kompletu 2X łożysko+ 2X simering z przesyłką to ok 50 zł.
    Można kupić cały kompletny zestaw to koszt ok 200 zł.
    Narzędzia: Solidny wkrętak - krzyżak, Klucz 6 ramienny - gwiazda (torex - chyba tak się ten typ kluczy nazywa) i ściągacz do łożysk - ciężko schodzi koło pasowe.
    Jeżeli pierwszy raz wymienia się łożyska ciężko wykręca się właśnie 2 śruby gwiazdkowe, są sklejone jakimś klejem. Ja wkręciłem bez żadnego kleju może się nic nie stanie.
    Dziękuję za wsparcie i życzę powodzenia następcom.
    :|

0