Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak napięcia w instalacji chińskiego 4t

08 Apr 2010 17:50 1684 3
  • Level 10  
    Witam,
    dziś próbowałem założyć do mojego skutera alarm. Zdjąłem plastiki, i rozpocząłem instalacje, po podłączeniu masy i kierunków chciałem sprawdzić czy nic nie popsułem. Ku mojemu zdziwieniu w całej instalacji przestał płynąć prąd, nie udało mi się uzyskać żadnego napięcia w żadnym miejscu jakie sprawdzałem (oprócz samego akumulatora). Silnik pali z kopa nawet przy wyłączonej stacyjce i nie da się go nią zgasić, reaguje dopiero na rozłożenie bocznej nóżki (jest tam blokada gasząca silnik przy jej otwarciu). Problemy nie ustąpiły nawet po całkowitym demontażu podpiętych kabelków.

Co mogło spowodować podobne problemy? Przerwa na instalacji (jestem na 99% pewien że wszystko poprawnie podłączyłem)? Czy coś się spaliło (mam zdemontowany bezpiecznik na akumulatorze)

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Helpful post
    Level 26  
    Sprawdź dobrze kable i wtyczki przy stacyjce i samą stacyjkę.
  • Helpful post
    Level 10  
    Jeżeli mogłeś zapalić skuter przy wyłączonej stacyjce to rozłączyłeś kostkę tam od stacyjki jest taka sprawdź połączenie do prądnicy.
  • Level 10  
    Faktycznie, pomyliłem kostki i podłączyłem stacyjkę do kabli od przednich lamp :) moja wina, dzięki za pomoc.