Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Syczenie pedału hamulca w renault laguna

slawsi5 08 Kwi 2010 18:15 14824 11
  • #1 08 Kwi 2010 18:15
    slawsi5
    Poziom 8  

Witam Wszystkich!

Dziś z rana usłyszałem podczas wciskania pedału hamulca syczenie!
    Dzwoniłem dziś do mojego mechanika i powiedział ze jest to serwo układu hamulcowego ale ja nie wiem co o tym sądzić gdyż gdzieś na jakimś forum przeczytałem że serwo powinno wydobywać syczenie!

Dodam że hamulce działają normalnie ABS również !!

Zwracam się do Was co sadzicie o tym syczeniu i czy przy zdrowym serwie syczenie jest normą?

Dodano po 8 [minuty]:

Dodam że syczy mi tylko podczas wciskania pedału hamulca
    podczas wyciskania nic nie syczy i na nietkniętym pedale "luz" również cicho!

0 11
  • #2 08 Kwi 2010 19:31
    kokolo
    Poziom 13  

Witam pierwsze pytanie czy silnik to benzyniak czy diesel i czy występują zakłócenia w pracy silnika po kilkukrotnym naciśnięciu pedału hamulca .

1
  • #4 08 Kwi 2010 20:50
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Kwi 2010 21:01
    zbigniew125
    Poziom 23  

Witam Jak wszystko działa to nie kombinuj tylko używaj pojazdu , chyba że będą szwankować hamulce . Pozdrawiam

-1
  • #6 08 Kwi 2010 21:15
    slawsi5
    Poziom 8  

tak jak pisałem wcześniej tzn. syczy tylko przy wciskaniu hamulca i kiedy pompuję pedał hamulcowy - podczas jazdy jak hamuję nic nie syczy abs i hamulce działają sprawnie , jest wspomaganie hamulcowe.

Silnik benzynowy i pracuję równo nie ma nic nie pokojącego ;-)

Czyli to normalne że syczy serwo podczas wciskania? ( wyczytałem gdzieś że tak powinno być i syczenie oznacza dobrą pracę jego)

Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

aha pisząc kiedy pompuję pedał hamulcowy mam na myśli kilkakrotne wciśnięcie ;-)

0
  • #7 08 Kwi 2010 21:45
    balonika3
    Poziom 36  

Serwo ma syczeć, ale tylko podczas ruchu pedału, gdy pedał osiągnie opór i zatrzyma się, syczenie ma ustać.

-1
  • #8 15 Cze 2010 18:40
    wochu24
    Poziom 9  

Witam! u mnie występują zakłócenia w pracy silnika po kilkukrotnym naciśnięciu pedału hamulca i syczy caly czas. Czy czeka mnie jakas wymiana? Z góry dzieki za odpowiedz. Tomek

3
  • #9 16 Cze 2010 08:52
    marcys20
    Poziom 18  

jesli syczy caly czas to masz walnieta membrane/zawor lub jakas inna nieszczelnosc. najprawdopodobniej czekac cie bedzie wymiana serwa ;/

2
  • #11 28 Lip 2010 10:31
    amnat
    Poziom 1  

Witam! Od jakiegoś czasu gdy wciskam hamulec słyszę syczenie, ale tylko podczas jazdy. Taki odgłos wydobywa się do kilku razy i potem już tego nie słychać. Gdy samochód nie jest używany przez jakiś czas to syczenie podczas pierwszego hamowania jest bardzo głośne.
    Samochód był ostatnio u mechanika z innego powodu i przy okazji poinformowałam go o tym, tylko chyba mnie zbytnio nie słuchał, bo na koniec poinformował mnie, że przejechał się moją Corsą i to o czym mówiłam to łożysko na sprzęgle. Z tego co czytałam o łożysku wydaje mi się, że daje ono inne objawy. Być może i ono szwankuje, a po rozruszaniu samochód mógł już nie syczeć.
    Co o tym myślicie?

0
  • #12 28 Lip 2010 17:51
    jerzyf
    Poziom 22  

Ty piszesz o syczeniu, gdy naciskasz hamulec a mechanik mówi o sprzęgle a to są dwa różne pedały, więc coś się facetowi pomyliło!.

1