Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY CDX-3250 Brak dźwięku

mic43 08 Apr 2010 18:42 1374 4
 • #1
  mic43
  Level 15  
  Witam
  Posiadam radio jak w tytule. Radio włącza się, działa CD i wyszukuje stacje radiowe, niestety nic nie słychać na głośnikach niezależnie od głośności. Głośniki są na pewno dobre, kable podłączeniowe głośników też sprawdzane. Regulacja balansu i fader oraz resetowanie radia nie przyniosło rezultatów. Na wyjściu jednego z głośników podczas ogrywania płyty CD było napięcie rzędu 0,9V i nie zmieniało się w wyniku regulacji głośności, malało jednak do 0V w momencie zapauzowania utworu na CD. Radio posiada końcówkę mocy TDA7385. Co może być przyczyną? Jak najprościej sprawdzić czy przyczyną jest uszkodzona końcówka mocy?

  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam
 • #3
  mic43
  Level 15  
  Dzięki za odpowiedź.
  Rozumiem, że w przypadku gdy końcówka mocy nie jest zasialna, jej wymiana nie usunie problemu gdyż leży gdzie indziej. Jak zatem sprawdzić czy wina leży po stronie końcówki mocy?
 • #5
  daywalker1
  Level 14  
  W tej końcówce jest jeszcze opcja Stand-by na nóżce numer 4 sprawdź czy dochodzi tam napięcie ok. 5V bądź ewentualnie problem z opcją MUTE oczywiście wszystko zależy od tego co pisze kolega wyżej czy masz połówki zasilania na wyjściu jeśli tak to warto sprawdzić szczególnie opcje st-by