Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bardzo długie uruchamianie systemu windows XP

08 Apr 2010 19:13 4535 3
  • Level 10  
    Mam problem następujący. Przy włączeniu komputera i zalogowaniu, wszystko wygląda dobrze jednak np. po najechaniu myszką na pasek zadań, strzałka zmienia się na klepsydrę. Zamula się cały komputer, nie da się wcisnąć nic na pasku zadań, nawet startu, zegar staje. Mysz reaguje na ruchy ale ikony na pulpicie są jakby "puste" bo po włączeniu z pulpitu np IE albo mozilli nie pojawia się zakładka na pasku i nic się nie włącza. Po kilkunastu minutach włącza się jakby nic się nie działo (pojawia się muzyczka powitalna przy tym).

Jako, że ten problem trochę już trwa i jest bardzo uciązliwy, starałem się go jakoś naprawić ale bezskutecznie. Tzn.-> BootVisa użyłem i na tych wykresach nie widać tego opóźnienia. Ustawienia kontrolera IDE w panelu sterowania sprawdziłem i nie ma tam tego że jest tryb pracy dysku ustawiony na PIO, więc raczej ok. NA tych wykresach jak pokazuje jakie programy czy aplikacje się uruchamiały były m.in takie: ashdisp.exe ; systray.exe ; googlecrashhand ; googleupdate.ex (2 razy) explorer.exe; alg.exe ; imapi.exe i jeszcze jakieś których nie zapisałem. Proszę o pomoc
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Spróbuj się zalogować na innym profilu użytkownika w systemie.
    Jeśli będzie OK - to warto na tym nowym profilu pozostać.
    A jeśli nie, to warto się przyjrzeć bliżej problemom Twojego systemu.
    Nie napisałeś nic konkretnego, to wszystko zbyt ogólnie..
  • Level 10  
    Może to coś z autostartem? dodam screena z ccleanera

bardzo długie uruchamianie systemu windows XP