Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sedan nie typowa skrzynia, jaki glosnik?

08 Kwi 2010 20:31 4264 22
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jako ze jak wiadomo z zamknietych bagaznikow ciezko wydobyc jest jakis sensowny bass myslalem nad zrobieniem (kupieniem) takiej skrzyni
    po zamontowaniu glosnik jest skierowany do srodka auta poprzez luke na podlokietniku tylnej kanapy

Pytanie jak to sie sprawdzi i czy bedzie lepsze od tradycyjnej skrzynki no i jaki glosnik najlepiej tam wsadzic? Kwota jaka planuje przeznaczyc na glosnik to 500zl.
    Slucham raczej szybszej muzyki (klubowa, techno) tak wiec zalezy mi na w miare dynamicznym basie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Jaki masz wzmacniacz :?:
    Najpierw głośnik, później skrzynia.
    Jaki rozmiar głośnika 12",10",8"... :?:
  • Poziom 35  
    No jak szybsze bity to pokusił bym się o mocniejszą 10'' ale pod jaki piec to ma być?
  • Poziom 9  
    Myslalem raczej o 12" glosniku gotowa skrzynia jaka jest do kupienia ma 30litrow nie wiem jak sie ma ksztalt skrzyni do ogolnego dzwieku czy liczy sie sam litrarz.

Powoli zabieram sie za stworzenie jakiegos audio w swoim autku to co mam na chwile obecna to radio Alpine 9853r i wzmacniacz magnata rx 44 ktory prawdopodobnie bedzie szedl do zmiany ale to sie zobaczy jak bede stal z kasa.
    Mam do wydania w sumie okolo 1500zl
    Myslalem o czyms takim przud - 500zl
    skrzynia + glosnik - 700-800zl
    no i pytanie bedzie wlasnie co zrobic z wzmacniaczem czy go narazie jeszcze zostawic czy sprubowac sprzedac i dorzucic do czegos lepszego
  • Poziom 14  
    Widze że kolega chce nagłośnić osiedle całe. Wiem że ze sedany nie sa najlepsze do akustyki lecz mały przykład ma golfika w nim tylko radyjko pionka, 2 głośniki w podszybiu 2 w przednich drzwiach połoczone w jeden kanał i sub zasilany z radia na 10" głosniku. Jestem bardzo za jakoscia a nie nie skutecznością lecz po kilkunastu minutach głowa boli, a na foletach spore drgania. Robilem skrzynie sam metoda prób i błedów, ma 36l poj. min. do tego głośnika to 34l ma spory wychył (54mm) takze do 12" skrzynia 30l na moje oko wydaje sie za mała.
  • Poziom 9  
    minus87 napisał:
    Widze że kolega chce nagłośnić osiedle całe.

Jestem za ladnym brzmieniem ale lubie tez poczuc moc :wink:

Litrarz latwo w takiej skrzyni zwiekszyc poprzez poszerzenie jej gorzej z tym ze potrzebuje miejsca w bagazniku i chcialbym ograniczyc glebokosc skrzyni, jestem zielony w tym temacie i dopiero zbieram informacje wiec prosze o wyrozumialosc
  • Poziom 14  
    Ciekawe rozwiązanie ta skrzynia. W sedanie ciężko jest uzyskać porządny efekt, ale to może się sprawdzić. Szukaj głośników które zagrają dobrze w 30 litrach, a później wybierz coś z nich. Myślę że wybieraj pomiędzy 10-12 cali.

Z używanych polecam rockforda z serii HE2 , jego wymagania litrażowe są chyba plus minus 30 litrów. Ale możę być ciężko o dobry egzemplarz. Z nowych głośników poszukaj coś z RE audio...
  • Poziom 30  
    Jedyna sensowna opcja to RE SE moim zdaniem. Wysoka kultura gry, spora moc i co najważniejsze - nieduże wymagania w stosunku do wielkości obudowy. Dodatkowo taka 10 calówka jest bardzo szybkim głosnikiem. 12" też spoko daje rade w większości bitów co też zależy do zastosowanej skrzyni.
  • Poziom 22  
    No to poszukaj wersji podstawowej RE, też potrafią zagrać z jajem, trzeba tylko dobrego pieca do nich, bo na słabym to nie "grają".
  • Poziom 9  
    A jaki to juz jest mocny piec :?: Widze ze dobierajac pieniadze co do glosnika musze od razu uwzglednic kwote wzmacniacza chociaz orientacyjna zeby wiedziec na ile sobie moge pozwolic, wzmacniacz widzialbym 2 kanalowy albo monoblok, reszta glosnikow bedzie pod osobnym
  • Poziom 30  
    Aby można było cokolwiek Ci poradzić to musisz sobie najpierw wybrać głosnik :) Wzmacniacz zazwyczaj dobiera sie do głośnika pod jego parametry, więc określ się co chcesz i coś poradzimy.
  • Poziom 36  
    Najpierw określa się dostępny prąd dla instalacji , potem pod rodzaj słuchanej muzyki typ subwoofer-a uwzględniając posiadaną moc a następnie dobiera się wzmacniacz.
  • Poziom 9  
    Aktualnie przygladam sie temu glosnikowi RE Audio SR-12 300W RMS do kupienia jest chyba w opcjach 2x2 omy i 2x4 omy jesli chodzi o impedancje. Generalnie to raczej nie starczy mi na nic mocniejszego od 400w w RMS, szukal bede cos kolo 300.
    Tylko przegladajac jego parametry natknolem sie na taki zapis optymalna
    objętość netto 21l w skrzyni zamknietej pytanie czy w 30 litrowej tez sie sprawdzi :?:

Grzegorz a jak sie okresla dostepny prad dla instalacji?
  • Poziom 36  
    Saint337 napisał:
    Aktualnie przygladam sie temu glosnikowi RE Audio SR-12 300W RMS do kupienia jest chyba w opcjach 2x2 omy i 2x4 omy jesli chodzi o impedancje. Generalnie to raczej nie starczy mi na nic mocniejszego od 400w w RMS, szukal bede cos kolo 300.
    Tylko przegladajac jego parametry natknolem sie na taki zapis optymalna
    objętość netto 21l w skrzyni zamknietej pytanie czy w 30 litrowej tez sie sprawdzi :?:

Grzegorz a jak sie okresla dostepny prad dla instalacji?

1) Można przecież wypełnić czymś skrzynię aby miała 20 Litrów;
    2) To się mierzy i opisałem najprostszy sposób na strefie;

PS
    Zapomniałem dodać, tej skrzyni z fotografii z pewnych względów bym nie zastosował u siebie :D
  • Poziom 9  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:

PS
    Zapomniałem dodać, tej skrzyni z fotografii z pewnych względów bym nie zastosował u siebie :D

Ten temat zostal stworzony miedzy innymi wlasnie zeby uslyszec opinie o takim typu zabudowy subwoofera, wiec z checia poslucham jakie widzisz w tym minusy
  • Poziom 30  
    Jeżeli mowa o sensownym basie to można przecież zbudować dość kompaktową skrzynie bass reflex i wyeksponować membrane i wylot z BR w strone podłokietnika. Efekt bedzie bardziej niż zadowalający.
  • Poziom 36  
    Jest zbyt płytka dla większości głośników a dla niektórych jak Helix Exxx , µD RMxxx, Phase Aliante dodatkowo tylna ściana jest w tej samej płaszczyźnie co przednia. Można z tym co prawda w miarę skutecznie walczyć ale po co skoro łatwiej jest to obejść :D .
  • Poziom 19  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    ... dodatkowo tylna ściana jest w tej samej płaszczyźnie co przednia. .... :D .

To gdzie głośnik wejdzie :D :?:
    Chyba chodziło o to że są równoległe.

Każdemu (prawie) potrzebne jest jak najwięcej miejsca w bagażniku.
    Możesz zabudować zakola (boczki) dwoma głośnikami 8", a ten otwór między siedzeniami zostawić żeby dźwięk się przedostawał do środka.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic535686.html
  • Poziom 10  
    Witam
    mam mały problem a mianwicie szukam głośników Helixa do mojego sub woofera https://obrazki.elektroda.pl/64_1249315989.jpg miej więcej tak wygląda mam problem bo nie znam się na głośnikach a kolega kazał mi kupić "do izobaryka" helixy 16,5 cena do 200zł a wzmacniacz mam Blaupunkta GTA 2 Special
    Liczba kanałów: 2/1, klasa A/B
    Moc maksymalna(małpa)4 Om 2x110 / 1x375 W
    Moc maksymalna(małpa)2 Om 2x170 W
    Moc sinusoidalna(małpa)4 Om 2x55 / 1x170 W
    Moc sinusoidalna(małpa)2 Om 2x85 W
    Mam proźbę podeślijcie jakieś linki głośników z allegro jakie moge kupić
  • Poziom 15  
    Czesc wam chlopaki. Wkladalem juz rozne skrzynie do mojego sedana i co kazdy glosnik to rzucalem miesem. Wiem juz ze glosnik bass-reflex raczej odpada. Brat kiedys w volvo s60 mial zamontowany 40 cm glosnik 350 wat rms jako free-air bez budy w tylnim siedzeniu i gral wysmienicie. Mam na mysli zeby zrobic tak samo jak on tylko zastanawiam sie nad wyborem dobrego glosnika zeby mial minimalnie 400 wat rms. Mam dosyc mocny wzmacniacz hifonixs 1100 wat x2ohms 550 wat x4ohms wiem powinien uciagnac nawet i te wieksze glosniki. Zaciekawil mnie pomysl kolegi zeby to tego glosnika co chce wstawic dodac obudowe. W niedlugim czasie pokusze sie o zrobienie wlasnej budy do niego metoda prob i bledow. Chcialbym tylko zebyscie mi doradzili jaki glosnik kupic. dzieki z gory za odpowiedzi.
  • Poziom 25  
    Jeśli chcesz dobrego uderzenia to można się pokusić o 2x12"
    Hifonics zeus zx 1214 (2 szt w obudowie szczelinowej) jest na alledrogo za 525 zł. Zepniesz je w 2 ohm i głośniki dostaną odpowiednią moc a wzmak będzie miał jeszcze mały zapas. Jeśli zależy Ci na jakości i precyzji to Hammer 12 spięty w 4 ohm będzie odpowiedni.