Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc w diagnozie usterki pralki Electrolux EW876F

bravo8 08 Kwi 2010 22:03 4236 3
  • #1 08 Kwi 2010 22:03
    bravo8
    Poziom 16  

Witam

Mam kłopot z pralką Electrolux EW 876F. Po włączeniu pralki i wybraniu programu, pralka zaczyna pobierać wodę ale nie obraca bębnem, nie włącza się silnik. Obróciłem pralkę żeby sprawdzić czy się nic nie dzieje z silnikiem , spalenie. Dokładniej prostą metodą to go obwąchałem :) . Teoretycznie jest ok. Rozebrałem moduł sterujący, nie ma śladów nadpaleń elektroniki ( nieco zabrudzone elementy czarnym pyłem w środkowej części, ale bez problemu wyszczotkowałem pędzelkiem). Przedmuchałem cienkie dwa wężyki od hydrostatu. Na forum znalazłem jak się się przechodzi w tryb serwisowy aby odczytać kod błędu tzn. Pokrętło ustawiam w pozycję O (zero) a potem jednocześnie włączam przycisk zasilania, pranie wstępne i start po czym wybierak ustawiam na pozycje F. I tak od góry mruga dioda 2 , 4 i 7 . Niestety nie mam kodów błędów do tej pralki, ale pewnie i tak by mi to za dużo nie powiedziało. Czy ktoś może mi pomóc w diagnozie usterki.

Pozdrawiam

1 3
  • Pomocny post
    #2 09 Kwi 2010 08:10
    kamild90210
    Poziom 17  

Witam z tego co piszesz to kod oznacza E52-brak sygnału z tacho silnika/cykl zablokowany z zamkniętymi drzwiami[po pięciu próbach]/silnik,tacho,wiązka,elektronika.Sprawdz czy szczotki silnika nie są krótkie

1
  • #3 09 Kwi 2010 13:18
    bravo8
    Poziom 16  

Wstępnie dziękuję za info. Będę miał czas zając sie tą pralką dopiero w poniedziałek i na pewno się odezwę.

Pozdrawiam

1
  • #4 12 Kwi 2010 14:55
    bravo8
    Poziom 16  

Bardzo dziękuję za pomoc. Pomoc trafiona w dziesiątkę. Powodem awarii były za krótkie szczotki. Najpierw nieco przedłużyłem miedziane linki od szczotek aby w 100% przekonać się czy to jest ta przyczyna. W najbliższym czasie zakupię nowe szczotki.

Pozdrawiam

0