Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HD4870] Problem z Rozdzielczością

08 Kwi 2010 22:11 2198 6
  • Poziom 8  
    Witam.

Mam dziwny problem z ustawieniem rozdzielczości.
    Mam monitor Samsung 2343NW oraz karte graficzną SAPPHIRE HD 4870 1Gb.
    A problem polega na tym że nie moge ustawic rozdzielczości natywnej, komputer (a raczej karta graficzna) nie może odczytac danych z DDC i windows przypisuje mi Monitor domyślny albo Monitor Plug & Play. Nawet po instalacji sterowników monitora nie moge ustawic rozdzielczości natywnej która wynosi 2048x1152 px.
    Oczywiście ponieważ winda/stery/grafika zle rozpoznaje monitor to co jakiś czas miga, a dokłądniej to obraz sie robi czarny a po chwili powraca do normy.

Podłączałem monitor do innego komputera, rozpoznawał monitor poprawnie i rozdzielczośc wyświetlał dobrze.

Bez karty graficznej (na zintegrowanej) też chodziło bez problemu.

Wypróbowałem sterowniki fabryczne (tzn 8.561 oraz najnowsze 10.3) równiez przeinstalowałem windowsa (XP 32bit) i 0 efektów.

Jak ustawie rozdzielczość większą niż 1440x900 to ekran jeździ jak na Filmiku (link)zrobionym przez inną osobe która ma taki sam problem (jak do tądą nie otrzymałem odpowiedzi czy on sobie poradził).
    Rownież cały problem wygląda na prawie identyczny Link . (ja mam inną wersje grafiki, inne monitory, miganie)

Jakieś 2 dni przed wystąpieniem problemu zainstalowałem najnowsze sterowniki.A sam problem pojawił się podczas grania w GRAW2.

Pełna specyfiklacja mojego komputera:
    CPU AMD Phenom 9850 x4 2,5GHz
    GPU SAPPHIRE HD 4870 1Gb
    RAM 2x1GB 1066Hz
    Płyta główna GA-MA78GM-S2H
    Zasilacz COOLER MASTER eXtreme Power Plus 460W RS-460-PCAP-A3
    Monitor Samsung 2343NW
  • Poziom 8  
    Omg, przeglądałem to forum 2h zanim napisałem posta aby nie zrobic duplikatu.

Problem częściowo rozwiązany.
    W CCC nie ma rozdzielczości 2048x1152.

Nawet jak zapisze PowerStripem plik /inf to max mam 2048x1536.
    A o 1 mniejszt to 1920x1440...
  • Poziom 12  
    Niestety nie posiadam karty ATI, ale w panelu Nvidii mam takie coś jak dodawanie własnych rozdzielczości oraz ustawianie rozdzielczości nieobsługiwanych przez monitor. Może w ten sposób trzeba spróbować?

Oczywiście rozumiem, że w samym Windowsie w ustawieniach też nie ma takich rozdzielczości?
  • Poziom 8  
    No własnie nie ma, gdyby było to bym sam ustawił.

NApisze na oficjalnym forum Ati moze coś poradzą.
    A jak nie to odeśle na gwarancji.

Wkurwiło mnie to ATI, przy nastepnym upgrade ide do zielonych.
  • Poziom 43  
    Więc monitor obsługuje taką rozdzielczość.A czy karta obsługuje taka rozdzielczość?Włączyć w Ati Catalyst Control Center tryb zaawansowany i sobie poustawiać jak poprawnie powinno być.
  • Poziom 8  
    @up
    Zapomniałem wspomnieć ze komputer w takiej konfiguracji działa od 3 miesięcy.

Max. Rozdzielczość obrazu 2560x1600