Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat Cyfrowy - nie zawsze odbiera TVP1

r_afaello 09 Kwi 2010 07:20 21217 18
  • #1 09 Kwi 2010 07:20
    r_afaello
    Poziom 14  

Witam.
    Mam problem z TVP1.
    Talerz od CP, konwerter -4, podłączone 3 kable a czwarty zaślepiony koreczkiem.
    Do dekodera podłączone 2 a 3-ci sobie leży.
    Antena ustawiona przez montera. Poziom sygnału 95-99% jakość 67-70%.
    Czyli wydaje się że wszystkie parametry OK.
    OD samego początku po zamontowaniu występowały problemy z HBO i TVP1. Albo "Brak sygnału na LNB1" albo pikseloza.
    Wejście na dach i obrócenie konwertera o 2 mm spowodowało że jakość sygnału podskoczyła z wcześniejszych 54-60 na wymienione wyżej 67-70%.
    Od tamtej pory HBO się poprawiło, TVP z reguły jest OK ale rano ok 6:00 jak włączam to przez sekunde widzę"Brak sygnału na lnb1" a po chwili pojawia się obraz ale piksele nie dają oglądać.
    Przywracanie ustawień fabrycznych, ponowne skanowanie kanałów nic nie daje. Obracając konwerterem wyższych parametrów nie osiągnąłem.
    Gdzie szukać przyczyny?

2 18
  • #2 09 Kwi 2010 07:53
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Najpierw w konwerterze.
    Jak wymiana nie poprawi odbioru dekoder do reklamacji.
    I tak na przyszłość typ i marka konwertera oraz dekodera!
    Tak jak mówi regulamin.

1
  • #3 09 Kwi 2010 08:04
    r_afaello
    Poziom 14  

Sorki. Jak wrócę do domu to się poprawię i uzupełnię dane (tyle tylko ze nie mam w domu internetu więc nie wiem jak szybko zdołam zamieścić info). Z pamięci nie powiem jaki konwerter (oprócz tego że poczwórny) ale dekoder mam Echostar 7400.

Jak rozmawiałem z monterem który ustawiał mi sygnał to sugerował że może (ale chyba sam za bardzo w to nie wierzył) to wina zbyt małej czaszy dla konwertera (4)

0
  • #4 09 Kwi 2010 08:27
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

A jaka wielkość anteny?
    Jeżeli 60 cm. i dobrze ustawiona to powinno działać lecz prawidłowo powinna być 80 cm.

0
  • #5 09 Kwi 2010 09:05
    r_afaello
    Poziom 14  

No mam tą standardową z CP z logiem HD. Nie mierzyłem średnicy ale nie sądzę żeby miała 80cm.
    A czy gdyby była to wina czaszy to niebyły by problemy na więcej niż jednym programie?. NP. Polsat HD chodzi OK.

2
  • #6 09 Kwi 2010 11:49
    kazikszach
    Poziom 33  

Spróbuj do wejścia lnb 1 podłączyć ten trzeci wolny kabel, może jedno wyjście konwertera jest uszkodzone. Inny problem, co to za monter, po którym potrzeba obracać konwerter, czy miał jakiś miernik sygnału?

0
  • #7 09 Kwi 2010 12:43
    r_afaello
    Poziom 14  

Tak. Miał miernik. Zanim po niego zadzwoniłem próbowałem sam ustawić antenę niestety bezskutecznie. Przyjechał ruszył konwerterem (ja wogle nim nie kręciłem) i sygnał został złapany. Pomijam fakt że go nie dokręcił i musiałem dokręcać.
    Spróbuję zamienić kable i zdobyć informacje o producencie konwertera.

1
  • #8 09 Kwi 2010 22:47
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

To nie monter tylko partacz!
    Antena na pewno 80 cm. i powinien być poprawny odbiór.
    Wina może być jeszcze w konwerterze ewentualnie w kablu.

2
  • #9 11 Kwi 2010 14:00
    r_afaello
    Poziom 14  

Takie dane zczytałem z kartonu po konwerterze.
    posiada logo RT
    Red Extendet Quad DVB-S2 Compilant 0,3dB
    Wczoraj była mała mżawka i o oglądaniu TVP1 i HBO mogłem zapomnieć. Jakość sygnału spadła do 62-64%
    Jak przeschło sygnał ok 67% sygnał powrócił na chwilę (z pikselami) i potem brak.

0
  • #10 11 Kwi 2010 14:32
    roman08
    Poziom 16  

Witam. Możliwe precyzyjne ustawienie anteny i konwertera.

3
  • #11 12 Kwi 2010 10:33
    r_afaello
    Poziom 14  

OK.
    To powiedzcie mi jeszcze czy ten konwerter to badziew czy po prostu trafił się felerny? W sklepie mówili że ewentualnie wymienia mi na drugi (zapewne ten sam bo innych nie mają).
    Oczywiście zakładając że to wina konwertera. Dodam że nawet mała mżawka, rosa itp. uniemożliwiają odbiór. Jak w ciągu dnia antena schnie to widać jak rośnie jakosć sygnału i pod wieczór istnieje możliwość oglądania TVP1.

0
  • #12 12 Kwi 2010 11:32
    irek19
    Poziom 33  

Możliwe że jest uszkodzony. Wymień i po sprawie, a reszta jak kolega wcześniej napisał.

0
  • #13 13 Kwi 2010 07:36
    r_afaello
    Poziom 14  

Poprosiłem w sklepie o wypożyczenie 2-go konwertera na 2 dni do testów.
    Dostałem inny.
    Comsat FF8 Universal Quad LNB 0,2dB
    Jak na razie jest Ok. Dzisiejszy poranek - przymarznięta rosa na samochodzie czyli warunki takie same jak wczoraj i odbiór jest. :-)
    Zastanawiam się tylko czy ten drugi konwerter jest lepszy czy po prostu tamten poprzedni jest niesprawny (rozszczelniony itp.)
    Może ktoś się wypowiedzieć o jakości obydwu jeśli jest w temacie?

Ps. z tego co się orientuję to antena to nie 80-tka. Na 100% jest mniejsza. Mam gdzieś zapisane jej wymiary (jak znajdę to napiszę) ale obstawiam 60.

0
  • #14 13 Kwi 2010 07:45
    irek19
    Poziom 33  

W tańszych czy droższych konwerterach, nie ma różnicy, usterki były są i będą.

0
  • #15 13 Kwi 2010 13:37
    r_afaello
    Poziom 14  

Mała aktualizacja walki z sygnałem.

Rano 6:00-6:30 gdy zazwyczaj nie było sygnału na nowym konwerterze było OK
    Później ok 8:00-9:00 według relacji żony - brak sygnału (niestety nie sprawdziła poziomu sygnału).

Może to co rano było szronem to potem zaczęło płynąć? Już nie wiem czego mam się czepić i co sprawdzać. Mozę to przypadek (mam jeszcze 1 dzień na testy) ale zaczynam się martwić.

2
  • #16 13 Kwi 2010 13:45
    matzg
    Poziom 35  

Witam , wymień antenę na większą i ustaw poprawnie na HB.
    Co znajduję się przed anteną?( czy nic nie zasłania sygnału z HB)

1
  • #17 13 Kwi 2010 14:26
    r_afaello
    Poziom 14  

Antena jest na dachu bloku. Nic nie ma przednią.
    Dodam że 2 metry obok stoi identyczna antena sąsiada (tyle, że ogląda on jedynie polsat sport i nie zauważył braków TVP1). Ma pojedynczy konwerter, ustawiał antenę z kolegą "na czuja" i nie narzeka.
    Jedynie co poza konwerterem różni nas to to, że jemu nie udało się złapać siły sygnału powyżej 70-80% , jakość ma ok 70%. Ja mam siłę prawie pod 100%. Ale z tego co czytałem wynika, że siła sygnału to parametr na który nie powinienem zwracać uwagi niemniej jednak wspominam o tym bo to bardzo zaciekawiło sąsiada.

0
  • #18 14 Kwi 2010 11:00
    netTv
    Poziom 25  

Anten satelitarnych nie ustawia się " na oko" ani przez analogię, monter ma zrobić tak, że wszystkie kanały mają działać.Na antenie 80cm wskazanie jakość ma być nie mniejsze niż 80% na wszystkich programach, wszystko w temacie. Bez profesjonalnego miernika nie ustawisz anteny na dachu w taki sposób, aby uzyskać maksymalny zysk zestawu antenowego.Ponadto zdarzają się konwertery quad które mają słabą separacje pomiędzy wejściami, stąd inny odbiornik może zakłócać pracę. Można spróbować zmienić wejście w konwerterze.

0
  • #19 15 Kwi 2010 07:28
    r_afaello
    Poziom 14  

Talerz to 70tka.
    Podmieniony konwerter niewiele zmienił.
    Przypadkiem spotkałem innego montera (praktycznie sam zapukał do drzwi :D ). Ustawił się na inny transponder z którego podobno nadawana jest tvp1 i okazało się, że sygnał zamiast 70% jest ok 35%.
    Stwierdził ponadto, że poprzedni konwerter jest bardziej godny zaufania i żebym na napisy na pudełku nie wierzył.
    Wszedł na dach z miernikiem (Fajny bo od razu z telewizorem ) ustawił go na częstotliwość najsłabszego kanału i nie dość że regulował konwerterem to jeszcze musiał ruszać talerzem.
    Schodzimy, patrzymy na wskaźnik sygnału w telewizorze i na tym słabym transponderze podskoczyło do 74%.
    Powróciliśmy do tego "standardowego" polsatowskiego i tam w sumie żadnych rewolucji nie było. Ok 74-75%.
    Jednak wahania mniejsze, na TVP1 i HBO wskaźnik cały czas niebieski i sporo za połową. Test o poranku wykazał, że wszystko jest jak być powinno.
    Tak wiec od początku mieliście rację. Monter sienie przyłożył i tyle.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Temat można zamknąć.

1