Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System przedni i subwoofer do wzmacniacza Kenwood KAC-943

09 Kwi 2010 14:04 2078 7
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc w doborze odpowiedznich głośników do wzmacniacza Kenwood KAC-943. Co do muzyki, to słucham głównie muzyki klubowej, trance, czasem hip-hop i R&B. Zależy mi na miękkim basie, wyraźnej średnicy i miękkim, ciepłym, naturalnym vocalu. Sprzęt ten grałby razem z niewielkim subem o mocy w granicach 150-200W RMS. Całośc ma grac w Fordzie Probe I gen - czyli drzwi są dośc duże ~ 1m x 0.5m

1. Helix Esprit E136 (-) ;
    2. Helix HXS 236 (+)
    3. Focal Polyglass 165 VR
    4. u-Dimension EL Comp 6 (-) ;
    5. Audio System Radion 165
    6. Dego ST - 650 Starline
    7. Audio System MX-165

... bardzo proszę o podanie tych zestawów w kolejności od najlepszego do mojego wzmacniacza i preferencji - gdyby nie udało mi się znaleźc najlepszego, kupie ten drugi czy trzeci z kolei ...

Do tego subwoofer (mam na niego ok. 500zł). Chcę coś co wypełni scenę o delikatny, miękki bas. Nie chcę łupania - to ma byc bardziej sprzęt jakościowy - dobrze pasujący mocowo do pieca (max. 200W RMS) i do systemu przedniego. Skłaniam się raczej w stronę głośnika 25cm, ale w tej kwestii także czekam na Waszą radę.

1. u-Dimension Jr. 1004 v.2
    2. TEC TPL 12
    4. Infinity Reference 1000W.IB
    5. Rockford Fosgate P1S412
    6. JL Audio 10W1 lub 10W0 (+) ;
    7. Audio System R-10
    8. RE-Audio RE-10 S4
    9. Intertechnik MDS-10S
    10. PowerBass S10
    11. Hollywood Excursion X2-1060

Zarówno w kwestii przodu jak i suba jestem otwarty na dodatkowe propozycje. Proszę także o wypowiedz jak największą liczbę osób, abym mógł z tego tematu wyciągnąc konkretne wnioski i kupic coś, z czego będę zadowolony.

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 22  
    Słuchaj miałem KAC-923, 943 to to samo tylko dołożone 2 kanały, a niestety przetwornica raczej ta sama. Kontrolą jak i mocą zatem ten wzmak nie "pogrzeszy" więc suba musisz szukać mało wymagającego mocowo... Do głowy mi przychodzi JL Audio 10 w closed lub MDS08 w BR, ten uD jr 1000 też jest chyba łatwy do napędzenia. Z mocniejszymi on sobie dobrze nie poradzi.
    Co do przodu to powiedz, czy lubisz ostre tweetery, czy ma być łagodnie.
  • Poziom 10  
    Dzięki. Czyli mam pierwszy głos na mojego faworyta, czyli na JL Audio. Czy taki z aukcji nr. 990059145 byłby odpowiedni (patrząc po membranie to raczej 10W1 niż 10W0 ... ale one mają taką samą moc 150W).

Co do tweeter'ów to chcę coś łagodniejszego, cos co będzie brzmiało naturalnie i przy głośnym graniu nie będzie kłuło w uszy. Dlatego na starcie odrzucam JBL'e, Hifonics'a itp. SPL'owe granie. Nie musi byc wcale okropnie głośno - nie chce tym sprzętem nagłaśniac wiejskich dyskotek. Obecnie mam 4 coax'y JBL GTO 628 i jestem zarzenowany średnicą, strasznie ostrą górą i słabym basem ...
  • Poziom 22  
    No to EL Comp 6 oraz Helix Esprit odpadają (ostre tweetery).
    Ja słyszałem Helix H236 i nie można tam się do niczego przyczepić, góra łagodna, kick, vocal wszystko bardzo ładnie, zestaw do słuchania muzyki.
    Pozostałych zestawów nie słyszałem więc niech inni się wypowiedzą.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za opinię - już odnotowałem w pierwszym poście. Teraz czekam na wypowiedzi innych ... co z tym subwooferem, ten z aukcji będzie OK, czy szukac innego, ew. nowego ??

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 22  
    To jest 10W1 i będzie ok, tylko dowiedz się, jaki to model i czy da się go spiąć na 4 ohm. Poczekaj też na opinie innych, może coś lepszego polecą.
  • Poziom 10  
    To dobrze, jeszcze raz dzięki za pomoc. Czekam na opinie innych ...

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 10  
    Po raz kolejny proszę o pomoc w wyborze ...

Pytanie. Czy względem głośników za 300-400zł warto dołożyc 100-200zł i kupc coś droższego ... dla przykładu zamiast Audio System MX-165 kupic Dego ST650 ... mając wciąż na uwadze, że dysponuje wzmacniaczem 70W RMS na kanał, oraz to, że w bagaju będzie siedział JL 10W1 w closed ...

Pozdrawiam
    Łukasz