Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX-3175N - zacięcie w piecu

09 Kwi 2010 14:39 2497 6
  • Poziom 12  
    Witam

Problem polega na tym, że drukarka pobiera kartki bez problemu, jednak gdy papier dochodzi do pieca i po jakiś 5-8cm następuje zacięcie. Wystarczy otworzyć i zamknąć, którekolwiek drzwiczki (przód, tył), a kartka zostanie wysunięta i ponownie zacznie drukować to samo i tak w kółko (pobiera-zacina-"wypluwa"-pobiera...).

Co może być tego powodem??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 34  
    prawdopodobnie czujnik na utrwalaniu, częsta awaria w tych maszynach.
  • Poziom 12  
    niestety to nie to. sprawdziłem wszystkie czuje i są ok. Natomiast problem pozostał

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Jednak czujka na wyjściu. Drukarka już śmiga. temat można zamknąć.
  • Poziom 16  
    Witam. Wiem że to czujka za utrwalaniem. Problem w tym że nie wiem gdzie taką czujkę można kupić???
  • Poziom 12  
    witam, mam identyczny problem, gdzie się znajduje ta czujka? nie da się jej jakoś naprawić?
  • Poziom 21  
    witam naprawic się da wystarczy wtopić kawałek szpilki i odpowiednio ją wygiąc tak aby kartka sie nie zaczepiala o nią a odchylała flagę czujnika pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Czujnik taki pasuje od kopiarki Ricoh FT 4015 z płytka lutowaną w środku , ponieważ wcześniejsze tak samo jak w samsungach były zgrzewane i pod wpływem temperatury puszczają . Temat w Ricohu rozwiązany parę ładnych lat wstecz a w samsungu zaczęli dopiero od 6 miesięcy stosować inne czujniki ja zauważyłem .