Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pakiety li-Pol 7,4V i ładowarki do nich

09 Kwi 2010 15:26 2825 5
  • Poziom 13  
    Witam! Do zasilania mojego robota będę potrzebował pakietu Li-Pol 7,4V. Najtańszy na TME znalazłem taki: Akumulator Li-Ion 7.2V 2.2Ah ale kosztuje on 70zł. Inne tańsze mają małą pojemność. Cenę pakietu można jeszcze przeboleć :), no ale najtańsza ładowarka do Li-pol 7,4V ( jakaś uniwersalna do li-pol ) kosztuje 140zl ! Wszystkie są takie drogie czy można kupić jakąś tańszą??? A może można ładować ten pakiet stałym napięciem 7,4V z mojego zasilacza laboratoryjnego ( własna konstrukcja, no ale to już inna historia... ;) ) ? Proszę o odpowiedzi :)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Tutaj masz poniżej 100zł razem z wysyłką, a jeśli cena jest najważniejsza, to możesz kupić coś takiego.
    Przy okazji możesz kupić dużo taniej porządną baterię, np.:
    taką - 25zł.
    Cytat:
    A może można ładować ten pakiet stałym napięciem 7,4V z mojego zasilacza laboratoryjnego

Akumulatory ładuje się prądem, a nie napięciem.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Potrzebujesz pakiet Li-Pol a oferta z TME to Li-Jon. Przejrzyj aukcje w dziale zdalne sterowanie na All...PIP, PIP lub modelarskie sklepy internetowe. Akumulatory te można ładować tak jak napisałeś: Stałym napięciem 4,2V na celę. Czyli w Twoim przypadku 8,4V. Trzeba tylko ograniczyć prąd ładowania, najczęściej do 2C, gdzie C to pojemność akumulatora. Ładowarka powinna mieć wejście balancera do wyrównania napięć na poszczególnych celach. Wszystkiego się dowiesz na forach modelarskich.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Cytat:
    A może można ładować ten pakiet stałym napięciem 7,4V z mojego zasilacza laboratoryjnego

Nie można, pakiety li-pol, li-ion wymagają ładowania opartego na algorytmie, nie jest już tak fajnie jak ze starszymi typami aku;)