Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podświetlenia matrycy

bonio89 09 Kwi 2010 16:35 1935 4
  • #1 09 Kwi 2010 16:35
    bonio89
    Poziom 8  

Oryginalna matryca rozlana (2/3 nieczytelne) ale można używać. Załatwiłem sobie nowa matrycę ze starej toshiby. Wymieniłem razem z inwerterem i nie ma podświetlania. Próbowałem podłączyć inwerter od oryginalnej matrycy i dalej nic. Podłączyłem starą matrycę z oryginalnym inwerterem i na niej też już nie było podświetlenia:/ Napięcie na inwerterze jest i obraz także wyświetla się na obu matrycach. Nie mam już pomysłówSad

0 4
  • #2 09 Kwi 2010 18:46
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Jeśli podłączałeś inny typ inwertera, lub uszkodzony inwerter istnieje obawa, że padł układ KBC w części sterującej jasnością podświetlania, ale niekoniecznie. Ostrożnie zmierz napięcia na wszystkich pinach inwertera, podaj modele wszystkiego o czym piszesz, to może ktoś z forumowiczów chcący pomóc będzie miał taką możliwość.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 10 Kwi 2010 19:09
    bonio89
    Poziom 8  

model laptopa HP 6720s, toshiby nie znam. Części od toshiby powinny być sprawne, prawdopodobnie spaliła się w niej płyta główna przez zawarcie na gnieździe zasilania(wersja mojego znajomego). We wtorek albo środę będę miał możliwość zobaczyć na innych inwerterach.
    Układ KBC jest na inwerterze?

tutaj podobny wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1486961.html
    z tym że mój HP przestał świecić po wymianie inwertera i matrycy

0
  • #4 12 Kwi 2010 04:02
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Przepraszam, w twoim modelu hp inverterem steruje nie KBC tylko układ grafiki w mostku północnym U506, na złączu CN17 linia 5 przez R560. Wygaszaniem invertera steruje bramka U28 przez mosfet Q61. Ostrożne pomiary w czasie załączania mogą wyjaśnic co się stało.
    Piny sterujące inverterem to 5 i 8, przypadkowe zwarcie ich do Vbat może narozrabiać.
    Złącze CN17:
    Piny 6,7 (+Vbat)
    Piny 1,2,3,11,12 masa.
    Może poleciał któryś z drobiazgów, ale jeśli mostek, to można wymusić stałe świecenie matrycy i używać komputer jeśli nic więcej nie szwankuje. A może po prostu masz dwa popsute invertery, lub uszkodzoną lampę w matrycy. Sprawdź to najlepiej poza układem laptopa.

0
  • #5 01 Lip 2010 18:59
    bonio89
    Poziom 8  

problem zakończył się oddanie laptopa do znajomego technika. Szczegółów nie znam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo