Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku z TV w kinie domowym

mski1 09 Sty 2011 16:19 314279 376
    skrzaciqq
    Poziom 1  
    witam! Mam problem nie mam zielonego pojęcia jak podłączyć kino domowe do tv żeby dzwięk leciał z głośników od kina. Posiadam telewizor DAEWOO DTX-21G2K a kino domowe DK Digitial AS-20 .Bardzo proszę o pomoć!!
  • Computer Controls
    Pablo1964
    Moderator
    A jakie połączenie sugeruje instrukcja obsługi kina?
    teges12
    Poziom 9  
    Pablo1964 napisał:
    Połącz dekoder z kinem za pomocą kabla optycznego.

Czytaj uważnie. Kino jest połączone z dekoderem kablem optycznym.
    Pablo1964
    Moderator
    Przepraszam, nie doczytałem. Z dekodera przekazywany jest dźwięk tv w systemie stereo. Aby dźwięk był słyszalny we wszystkich kolumnach, musisz w kinie włączyć funkcję surround lub Pro Logic.
    teges12
    Poziom 9  
    Pablo1964 napisał:
    Przepraszam, nie doczytałem. Z dekodera przekazywany jest dźwięk tv w systemie stereo. Aby dźwięk był słyszalny we wszystkich kolumnach, musisz w kinie włączyć funkcję surround lub Pro Logic.

I tutaj właśnie jest problem. Przy odtwarzaniu DVD czy też muzyki działają wszystkie głośniki w trybie 5.1 . Gdy tylko przełączę na dekoder cyfrowy działają jedynie przednie.
    Pablo1964
    Moderator
    A po włączeniu funkcji Pro Logic co się dzieje?
    Spakey
    Poziom 14  
    Witam, wszystkich forumowiczów, chłopaki problem mam ze sprzętem nie wiem już to rozwiązać, przekopałem chyba wszystkie opcje w tv.
    Chodzi oczywiście o brak sygnału audio z tv do DVD(kino domowe)gdy włączę jakiś film na DVD chodzi oczywiście bez zarzutu w 5.1, ale załóżmy jak podłącze laptopa do tv to dźwięk nie dociera do DVD jest to
    jvc digital Cinema system TH-P3
    złaczą które posiada to euro, i miejsce do podpięcia głośników oraz anteny do radia,
    telewizor to sony bravia KDL-40EX500
    WERSJA OPROGRAMOWANIA- PKG1.086EUL-0103
    dvd z telewizorem jest połączone za pomocą kabla euro, dekoder n mam podpięty pod hdmi 1 a hdmi 3 obsługuje laptopa
    dodam tyle od siebie, że np jak przełaczę tv na sygnał analogowy to wtedy pojawia się dźwięk w kinie domowym.
    kazikszach
    Poziom 34  
    Kiedyś już była odpowiedź, telewizor nie wysyła zdekodowanego cyfrowego sygnału HDMI audio na wyjście w gniazdo euro.
    Jeśli kino nie ma cyfrowego wejścia audio to będzie problem i chyba tylko wymiana na takie z wejściem cyfrowym optical lub cinch.
  • Computer Controls
    Spakey
    Poziom 14  
    hmm no to niefajnie, dvd jak to się mówi odpukać w niemalowane działa, ma wejście usb, a tu taki telewizor nowej generacji nie współpracuje. Cóż no wściec się idzie
    prusak2008
    Poziom 2  
    Mam oczywiście taki problem jaki temat jest

Brak sygnału głośników kina domowego przy ogldaniu np. polsatu a szkoda.
    Mam kino domowe samsung ht-c553 podłaczone poprzez euro do telewizora sony KV- 21R1D . CZY MI KTOŚ POMOŻE ??? Bardzo prosze o pomoc
    Spakey
    Poziom 14  
    kolego prusak2008 prawdopodobnie masz taki sam problem jak ja który opisał kazikszach cyt.., telewizor nie wysyła zdekodowanego cyfrowego sygnału HDMI audio na wyjście w gniazdo euro.
    Jeśli kino nie ma cyfrowego wejścia audio to będzie problem i chyba tylko wymiana na takie z wejściem cyfrowym optical lub cinch.
    prusak2008
    Poziom 2  
    telewizor ma 4 wejścia
    1. mono L/G/S/I
    2. R/D/D/D
    3. na słuchawki
    4. przełącznik na wideo znak ,, strzałka w prawo w kwadracie i na końcu 2
    wszystkie wejścia są jak na słuchawki a co do kina również takie wejścia wiec jestem pewien że powinno działać , lecz nie wiem za pomocą czego to połączyć (jakie kable w jakiej funkcji kina w które miejsce połączyć)
    prusak2008
    Poziom 2  
    Czy ktoś w końcu odpowie mi na pytanie . Czy ktoś pomoże ?
    Czym to połączyć ? kto się dobrze zna?
    andrzej.we
    Poziom 8  
    Na wstępie witam wszystkich

Mam problem z uzyskaniem dżwięku z dekodera polsatu Sagemcom na kino domowe Panasonic SA-PT850 .W dekoderze jest wyjście Spdif a w kinie optical ,wiec kupiłem kabel coaxial RCA podłączyłem do dekodera puściłem to przez konwerter który niby przekłada sygnał coaxial na optical i z tego konwertera kablem optycznym do kina ,
    a dżwięku jak nie ma tak nie ma , czy to powinno być tak zrobione czy inaczej
    proszę o poradę
    brutus rex
    Poziom 10  
    Bywa że kable scart sa w wersji zubożonej i nie są "pełne" dwustronne
    karinak7
    Poziom 9  
    Witam,
    również nie mam dźwięku z TV na kinie

TV - Philips LED 9705H - cyfrowe wyjście koncentryczne (digital audio out)
    kino - Philips HTS 3260/12 - wejście audio aux L i P

Jak mam połączyć te 2 sprzęty.
    Próbowałam przez euro w TV i chinche L i P w kinie i nic,
    również z adapterem out/in, potem chinche L i P w TV, a kinie chinche L i P, i dalej nie działa.

Działa jedynie przez wyjście słuchawkowe, ale bardzo cicho.

Prosze o pomoc, bo co raz kupuję nowe kable i nic.
    Z tego, co wiem, to wyjście w tv jest cyfrowe, a wejście w kinie analogowe i nie wiem, jak to połączyć.
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli kino ma tylko wejście analogowe a TV wyjście cyfrowe, nic nie zrobisz. Przeczytaj dokładnie instrukcję kina, powinno być opisane, jak podłączyć dźwięk z TV.
    karinak7
    Poziom 9  
    1.a nie ma jakiegoś konwertera , który zamieniłby dźwięk cyfrowy na analogowy?

2.a dlaczego nie ma dźwięku, jak podłączam przez euro z przejściówki audio out/in, ustawione na out, potem 2*chinche, i 2*chinche w kinie?
    Pablo1964
    Moderator
    Ad.1. Jest. Nazywa się: amplituner kina domowego.
    Ad.2. Albo gniazdo euro w kinie pełni wyłącznie rolę wejścia (patrz: instrukcja!) albo kabel nie jest pełny, 21-żyłowy.
    karinak7
    Poziom 9  
    2. wiem, że pełni rolę wejścia, dlatego jest adapter i ustawiony na out...

a jak rozpoznać, że kabel jest niepełny? przy zakupie jest gdzieś to zapisane?

pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli gniazdo pełni tylko rolę wyjścia, kabel nic nie pomoże. O to, czy kabel jest 21-żyłowy, należy się pytać przy zakupie. Można też rozkręcić wtyczkę i sprawdzić.
    karinak7
    Poziom 9  
    nieźle, a w sklepie mi doradzili własnie taki adapter, że jak przestawię na out, to euro będzie pełnić wtedy funkcje wyjściowe

dzieki
    Pablo1964
    Moderator
    W sklepie słusznie powiedzieli. Ale warunkiem jest to, że gniazdo Euro w kinie działa w obie strony.
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  
    Pablo1964 napisał:
    ...
    Ad.2. Albo gniazdo euro w kinie pełni wyłącznie rolę wejścia (patrz: instrukcja!) albo kabel nie jest pełny, 21-żyłowy.

To chyba dobrze, że kino ma wejście na gnieździe EURO...

Zapewne telewizor nie emituje sygnału audio na tym złączu...
    kazikszach
    Poziom 34  
    Sprawdź w menu tv czy jest możliwość zadeklarowania jaki sygnał wychodzi z tv na gnieździe euro.
    Pablo1964
    Moderator
    KIEROWCA_VW napisał:
    Pablo1964 napisał:
    ...

To chyba dobrze, że kino ma wejście na gnieździe EURO...

Jasne że tak. Miałem na myśli wyjście, przepraszam, poprawiłem. Musi być opisane w instrukcji, czy gniazdo euro działa w obie strony.
    karinak7
    Poziom 9  
    takie są złącza:

Złącze Ext 1 Scart: Złącze audio L/P, Wejście CVBS, RGB
    Złącze Ext 2 Scart: Złącze audio L/P, Wejście CVBS, RGB
    Złącze Ext 3: YPbPr, Wejście audio L/P

więc ma tylko euro wejściowe

ale zastanowiło mnie, że:
    HDMI 1: HDMI 1.4 (zwrotny kanał dźwiękowy)
    - czy to oznacza, że wtedy mógłby iść dźwięk z tv na kino?

ktoś mi doradził, żebym kupiła konwerter cyfr-anal C/A ok 300zł, potem z jednej strony od TV kabel audio optyczny, a z drugiej strony kabel 2*chinche i 2*chinche. wtedy będę miała zamieniony przekaz cyfrowy na analogowy i ma byc ok?
    jak myślicie? bo jak znowu wydam kasę , a nic z tego nie będzie, albo dźwięk będzie słaby, to bez sensu..
    pozdrawiam
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  
    Ten konwerter może zadziałać, ale pewności nie ma...
    Pytanie z innej strony: co odbiera telewizor?
    Naziemna, kablówka, może satelita?