Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku z TV w kinie domowym

mski1 10 Kwi 2010 11:55 316823 376
    slawk0
    Poziom 9  
    A gdybym podłączył kablem EURO to powinno by działać czy nie?
  • Computer Controls
    ciuqu
    Poziom 34  
    slawk0 napisał:
    A gdybym podłączył kablem EURO to powinno by działać czy nie?

Powinno działać jeśli kino ma w ustawieniach źródła TV lub Scart in albo inne podobne, zawsze możesz spróbować, jednak używając EURO nie uzyskasz obrazu HD.

Najprościej podpiąć przez RCA gdyż telewizja rzadko nadaje w dolby digital więc nie ma sensu inwestować w konwerter coaxial optical aby połączyć cyfrowym.
    slawk0
    Poziom 9  
    Ale gdy mam kino z telewizorem podłączone kablem hdmi i oglądam film na kinie domowym a później sam telewizor przełącze z wejścia HDMI na TV to kino automatycznie samo się przestawia na jakiś program D,IN. Na kablu EURO jest tak samo.
  • Computer Controls
    ciuqu
    Poziom 34  
    D in to Digital IN czyli przełącza się prawdopodobnie na cyfrowe wejście optyczne lub dźwięk przez HDMI o ile kino ma opcję wejścia HDMI czy jest to tylko wyjście.
    slawk0
    Poziom 9  
    Nigdzie nie jest napisane, że ma opcję wejścia. Jeśli nie ma to czy jest taki kabel aby wyjście SPDIF OUT podłączyć pod cyfrowe wejście optyczne? Jeśli jest to czy bedzie działać?

Pablo1964
    Moderator
    Brak dźwięku z TV w kinie domowym jest często powtarzającym się problemem. Dlatego łączę wątki i podwieszam jako ogłoszenie. Proszę tu pisać o problemach i propozycjach ich rozwiązania.

Przypominam generalną zasadę:
    Sygnał audio trzeba poprowadzić w kierunku TV -> KD
    Sygnał video w kierunki KD -> TV.
    ciuqu
    Poziom 34  
    Nie ma takiego kabla ale jest konwerter coaxial/optical, na aukcjach tego pełno.
    slawk0
    Poziom 9  
    A gdybym podłączył kablem: od TV coaxial(spdif) - jack i przejściówką z jack'a na aux (2xrca) pod kino to by było dobrze?

ciuqu
    Poziom 34  
    Jeżeli lubisz słuchać sygnału cyfrowego typu szzzzzz piiii szzzzzzz itp. to może być, ale prawdopodobnie nic nie będzie słychać.
    slawk0
    Poziom 9  
    Nie, raczej nie przepadam za tymi klimatami :) To zaczynam zbierać siano na konwerter :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kuba5093
    Poziom 17  
    Witam.
    Mianowicie chciałbym aby dźwięk z telewizora np.jak włączę polsat to głos leciał w głośnikach z kina domowego . Telewizor to Toshiba AV635DG a kino LG LH-D6245D .

Próbowałem już przez 2cinche & euro i 2x2 cinch i głosu brak.

Może to jakieś złe ustawienie w telewizorze ???
  • Pomocny post
    LXT
    Poziom 26  
    Podłącz pełnym kablem EURO-> 6 chinch, wykorzystując 2 z nich (audio L,R out)
    kazikszach
    Poziom 34  
    Czasami należy w menu telewizora zadeklarować jaki sygnał wychodzi na euro, a dalej jak wcześniej napisano.
    Kuba5093
    Poziom 17  
    Nie wiem czy to jakaś różnica będzie jeżeli podłącze euro&6cinch . Miałem euro&2cinch. Zaraz poszukam w menu czy jest jakieś ustawienie z wyjściem na euro .
    Dla pewności jeszcze dwa zdjęcie :
    Telewizor :
    DVD :

Ty na cinche jest chyba tylko wejście ?
    Może zrobić zdjęcie boku telewizora tam też są cinche.
    Iceman31
    Poziom 20  
    A w kinie ustawiłeś sobie odbiór TV??
    Jak podepniesz w TV chinche w gniazda AUDIO L i P (czerwony i biały) i w kinie też w czerwony i biały to powinno śmigać bez problemu.
    Wszystkie ustawienia sprawdź.
  • Pomocny post
    kazikszach
    Poziom 34  
    W euro masz 1=R-OUT, 3=L-OUT.
    Przelutuj ten swój kabel zgodnie z tym opisem.

Te chinche w TV, to są wejścia i z nich sygnału nie będzie.
    Kuba5093
    Poziom 17  
    Kolego kazik przelutuj tylko nie wiem co i jak . Może jakaś instrukcja bo ja laik jestem w tych sprawach :)
    LXT
    Poziom 26  
    Kuba5093 napisał:
    Nie wiem czy to jakaś różnica będzie jeżeli podłącze euro&6cinch . Miałem euro&2cinch.

Będzie różnica.Kabel, który miałeś miał po stronie EURO podłączone nie te piny co trzeba.Możesz oczywiście je przelutować, ale biorąc pod uwagę cenę kabla (ok.7zł) i twoje zaawansowanie nie warto.
    kazikszach
    Poziom 34  
    Prościej będzie jednak kupić kabel euro-6chinch, ale sprawdź do jakich pinów masz w twoim euro podłączone te chinche.
    W kinie musisz wybrać AUX jako źródło dźwięku.
    Kuba5093
    Poziom 17  
    Czyli tak : euro do telewizora pod wyjście 2 (Audio/Video) , 2 cinche (audio L,R out) do DVD i powinno działać ?
    Jeszcze jedno mnie zastanawia w telewizorze będzie euro wychodziło a w dvd każesz podłączyć też outa . Tam nie powinno być in ?

Dodano po 1 [minuty]:

Przy tym kablu euro&2cinche teraz nie sprawdzę bo go już nie mam - wymieniałem na 2x2cinch bo tak doradca ze sklepu radził.
  • Pomocny post
    kazikszach
    Poziom 34  
    W DVD masz AUX IN, czyli wejście, tylko musisz je włączyć.
    Iceman31
    Poziom 20  
    kazikszach napisał:
    Te chinche w tv to są wejścia i z nich sygnału nie będzie.

Ano racja... znaczka nie przyuważyłem
    Kuba5093
    Poziom 17  
    Kupiłem kabelek i wszystko działa.
    Dzięki za pomoc +p dla was.
    jugaj
    Poziom 10  
    Witam ma problem z wyjściem w tv samsung podłączone mam do niego kino TV-audio out Kino audio IN wcześniej wszystko było ok teraz jak dam kino na maksa to coś tam słychać co się mogło zepsuć ?? jakaś końcówka czy jak ile może kosztować naprawa. jak podłącze w tv np do wyjścia słuchawek jest ok.

Proszę o pomoc z góry wielkie dzięki.
    tomaszm3
    Poziom 9  
    sprubuj zmieniś SKWE lub system to może coś pomoże

Post był raportowany jako regulamin pkt. 15 .
    Proszę poprawić pisownię. [SP5ANJ]
    rafabuk
    Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Mam bardzo podobny problem jak pozostali, czyli brak dźwięku z telewizora w kinie. Posiadam telewizor LG 42 LD450 oraz kino LG HT304su. Jednym rozwiązaniem jest podłączenie kina przez wejście do słuchawek, ale jest to niewygodne, gdyż nie można w ustawieniach zmienić z jednej opcji na drugiej. W telewizorze jest cyfrowe wyjście optyczne, ale w kinie nie ma, jak rozwiązać ten problem, z góry dziękuję za info :)
    waldis25
    Poziom 1  
    a ja mam takie samo kino domowe tylko starszy telewizor toshiba32z23b ktory z tylu ma 2 euro i chinche L i P z boku po prawej stronie ma 3 chinche audio i video oraz wejscie na sluchawki i nie mam pojecia jak go podlaczyc do dekodera cyfry + ktory ma tylko 2 euro exit1 tv oraz exit 2 aux oraz tegoz ze telewizora czy moze m ktos wytlumaczyc co i jak zobic bo czytajac te powyzsze posty nic nie kumam..... co znaczy podlaczyc chinche na wtyczce euro oraz tv do masy np.styk 4
    showmen
    Poziom 10  
    Posiadam nowy sprzęt marki LG telewizor LG 42LE5300
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-lcd-tv-42LE5300.jsp
    i kino domowe LG HT554TH
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/kino-domowe/LG-kino-domowe-dvd-HT554TH.jsp
    Chciałbym te 2 urządzenia podłączyć aby móc słuchać programów TV np. VIVY, MTV w głośnikach kina domowego. Zależy mi przy okazji jak najlepszym możliwie tylko dźwięku. Proszę o podanie mi jaki kabel mam kupić, prosze o linka np. do aukcji Allegro. Z góry wielkie dzięki.
    nrtp
    Poziom 2  
    Witam wszystkich,

Posiadam podłączony dźwięk z TV poprzez kino domowe za pomocą kabli 2chin x 2chin, mam jednak kilka pytań-uwag, może ktoś pomoże:

- dźwięk leci z głośników kina dopiero gdy włączę funkcję AUX w kinie, czy nie da jakoś ustawić aby automatycznie przełączało się na funkcję AUX ?
    - są 2 regulacje głośności - osobno w TV i osobno w kinie, jest to dość męczące, czy nie można jakoś zmienić ustawień aby np. tylko z pilota TV regulować głośność ?
    - przy włączonej funkcji AUX kino nie wyłącza się samoistnie po wyłączeniu TV, jak dawniej - czy da się to jakoś zmienić ?

Z góry dzięki za wszelkie porady.
    Mój sprzęt to: telewizor Panasonic TX-32LX80PA a kino to Samsung HT-Z310