Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku z TV w kinie domowym

mski1 22 Wrz 2014 11:13 323075 376
    jimmisek
    Poziom 10  
    A wiec tak dekoder podłączyłem euro wyjście,wejście do korektora czincze-gra,z tym ze jak chce podłączyć Ps3 to muszę wypinać dekoder i podłączać konsole pod korektor nie ma jakiegoś rozgałęźnika?
    dzięki za pomoc
    grubs
    Poziom 32  
    Są rozgałęźniki, wpisz switch rca w googlach.
    Muzikman21
    Poziom 2  
    Witam podepnę się pod temat ale z góry przepraszam jeżeli moje pytanie będzie nie w temacie.
    Mam odtwarzacz kina domowego LG DVD LH-T250 z wyjściami zatrzaskowymi z tyłu, oraz głośniki 5.1 ale nie od LG tylko Schneider niestety nie pamiętam symbolu. moje pytanie jest takie czy można to bez obaw połączyć? chodzi o to ze głośniki satelitki mają moc 15W i 6 Ohm natomiast subwoofer 30W 4Ohm. Odtwarzacz natomiast w specyfikacji ma wyjscia na satelitki 30W i 6 Ohm i subwoofer 70W 8 Ohm. Moje pytanie czy mniejsze moce moich głośników nie będą przeszkadzały w połączeniu tego zestawu. Z góry dziękuję za odp. i jeżeli tylko ktoś łaskawy da mi odpowiedz to można bez problemu usunąc moje wypociny.
    cyron5
    Poziom 10  
    Witam serdecznie,

Wprowadziłem się do mieszkania, gdzie stoi TV LG 42LG3000 i kino domowe LG HT-902TB. Do telewizora przez HDMI podłączyłem tuner Opticum STB HD N3.

TV połączyłem z KD kablem optycznym, w opcjach TV wyciszyłem głośniki i ustawiłem Dolby Digital, lecz niestety nie mam dźwięku z TV na KD. Jestem w tym temacie totalnym laikiem, więc może ktoś podpowie o co tu może chodzić? Dodam, że przy podłączeniu kablem jack-2x RCA pod wejście słuchawkowe TV, dźwięk z kolumn działa.
    Polon_us
    Poziom 42  
    cyron5 napisał:
    w opcjach TV wyciszyłem głośniki

Mógłby kolega ten fragment dokładniej objaśnić?

Na czym polega te wyciszenie?
    Polon_us
    Poziom 42  
    A jakie wejście kolega ustawił w kinie?
    Powinno być Optical In ewentualnie Digital In.

A w menu telewizora prosze sprawdzić dodatkowo, zwykle LG to mają, coś w rodzaju wzmacniacz zewnętrzny lub głośniki zewnętrzne. Coś w tym guście.
    Nie mam instrukcji tego telewizora w tej chwili.
    cyron5
    Poziom 10  
    W kinie ustawione jest aux opt.
    W ogólnych ustawieniach TV jest opcja wzmacniacz wł/wył. Jednak jest ona niedostępna, nie mogę jej wybrać.
    Polon_us
    Poziom 42  
    cyron5 napisał:
    W ogólnych ustawieniach TV jest opcja wzmacniacz wł/wył. Jednak jest ona niedostępna, nie mogę jej wybrać.

Przejrzę instrukcję tego telewizora, jak będę miał wolną chwilę.
    cyron5
    Poziom 10  
    Ja znalazłem chwilę i przeczytałem tę instrukcję, niestety nic nie pomogła. Wcześniej wymieniony wzmacniacz tyczy się anteny, a nie dźwięku, inna bajka.
    Bawiłem się trochę i dźwięk działa również po podłączeniu tunera z KD jack-2x RCA.

Mam jeszcze inny problem, podczas odtwarzania płyty dvd działają tylko 3 głośniki. Nawet w ustawieniach KD w opcjach testu głośników tylne kolumny nie grają, a podłączone są.
    Polon_us
    Poziom 42  
    Przejrzałem instrukcję tego telewizora. W zasadzie wszystko kolega zrobił poprawnie. Może jeszcze zmienić sygnał cyfrowy z PCM na Dolby?.
    Można sprawdzić, czy jest widoczne światło na wyjściu optycznym w telewizorze. Do tego trzeba będzie podnieść "klapkę", która zasłania te wyjście.
    Po podłączeniu przewodu optycznego można sprawdzić czy widać te światło na końcówce tego przewodu. Nic nie szkodzi wytrzeć kurz, który mógł zgromadzić się w gniazdach połączenia optycznego.
    Czasami producenci przewodów optycznych zakładają osłonki z tworzywa sztucznego na końcówki tych kabli. Mam nadzieję, że kolega je zdjął, piszę to na wszelki wypadek, te forum różne rzeczy już widziało :_)
    cyron5 napisał:
    Mam jeszcze inny problem, podczas odtwarzania płyty dvd działają tylko 3 głośniki. Nawet w ustawieniach KD w opcjach testu głośników tylne kolumny nie grają, a podłączone są.

Proszę sprawdzić jeszcze raz połączenia do tylnich głośników.
    Jeżeli to będzie OK, to dla celów testowych przy gniazdach głośnikowych kina proszę przełożyć kable od głośników tylnich na przednie, a kable przewodów głośników przednich na zaciski głośników tylnich.
    Proszę sprawdzić tę konfigurację przy pomocy opcji Test i ewentualnie oryginalnej płyty DVD z ścieżką dźwiękową 5.1
    cyron5
    Poziom 10  
    Sprawdzałem i na Dolby i PCM. Światło jest i tu i tu. Nie zdjęta osłonka byłaby hitem, ale to niestety nie to :)

Z tymi głośnikami się pobawię. Dzięki za pomoc.
    rutexx
    Poziom 2  
    Witam serdecznie. Posiadam tv sony bravia kdl26ex550 kino domowe lg ht305 oraz dekoder cyfrowego polsatu hd 5500s. moje pytanie jest takie jak powinienem to wszystko podłaczyc aby dzwiek w kinie był dobrej jakosci.. tymczasowo mam to podłaczone pod wyjscie sluchawkowe w tv ale kino gra dosyc cicho od czasu gdy został podłaczony cyfrowy polsat. wszystko mam podłaczone kablami hdmi a audio własnie przez wyjscie sluchawkowe w tv i aux w kd. Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.
    Pablo1964
    Moderator
    Zwiększ poziom głośności w TV. Na wyjście słuchawkowe doprowadzany będzie silniejszy sygnał.
    rutexx
    Poziom 2  
    niestety nic to nie daje. ale np gdy w tv włacze youtube to kd gra duzo glosniej a gdy ogladam polsat to przy maksymalnej glosnosci dzwiek jest slaby.. czy moze jest jakas inna opcja podłaczenia kd z tv? niestety kino nie ma wejscia optycznego...
    Pablo1964
    Moderator
    rutexx napisał:
    gdy w tv włacze youtube to kd gra duzo glosniej a gdy ogladam polsat to przy maksymalnej glosnosci dzwiek jest slaby.
    W takim razie problem polega na różnicy głośności źródeł na wejściu do TV. Zmiana połączenia nic tu nie da. Niektóre telewizory mają możliwość dopasowania głośności poszczególnych źródeł dźwieku czy programów tv. Sprawdź, czy Twój tv nie ma takiej regulacji.
    Wojtek1.9tdi
    Poziom 9  
    Witam, podpinam się pod temat.

Mam telewizor Panasonic TX-55AS640E z wyjściem ARC HDMI oraz amplituner Yamaha RX-V477. Sygnał do telewizora dociera przez kablówkę UPC (tunery DVB-T i DVB-C w telewizorze, bez dekodera). Chciałem wykorzystać wyjście HDMI ARC w telewizorze, żeby przesłać dźwięk do amplituner. Mógłby to zrobić wyjściem optycznym, ale czytałem, że ono nie prześle dźwięku w jakości DD (dobrze czytałem?). Niestety amplituner jakoś nie widzi tego sygnału lub źle to podłączam. W ampi jest jeszcze HDMI oznaczone "ARC out" więc tędy chyba też nie należy podłączać tv. Czy powinno to działać z którymkolwiek wejściem hdmi? Może po prostu muszę to ARC włączyć jakoś w tv - szukałem wszędzie w opcjach, ale nie znalazłem tego nigdzie.
    konwicki
    Poziom 8  
    Najprostsze, co mi przychodzi do głowy, to czy masz kabel HDMI 1.4 (z kanałem zwrotnym audio (ARC)), czy może jakiś starszy format bez tego kanału. Ciężko to stwierdzić po wyglądzie wtyczki. Musiałbyś pożyczyć od kogoś taki kabel, jeśli nie jesteś pewny, że masz taki, by upewnić się, czy nie tu jest problem.
    grubs
    Poziom 32  
    Wejście HDMI opisane ARC w TV łączysz z wyjściem ARC out w kinie.
    Właśnie dlatego to się nazywa zwrotny kanał audio że dźwięk niejako trafia do kina odwrotnie niż obraz (czyli z wejścia do wyjścia).
    Czyli UPC podłączasz do wejścia HDMI w kinie a TV do wyjścia kina.
    Oczywiście jak zauważono wyżej kabel musi obsługiwać ARC (wersja 1.4 w górę).
    Polon_us
    Poziom 42  
    Dodatkowo, oprócz tego co zostało napisane powyżej, aby zadziałała funkcja ARC to trzeba ją uaktywnić - zarówno w telewizorze i wzmacniaczu.

Telewizor - włączyć HDMI-CEC - w Panasonic pod nazwą VieraSync lub Bravia Sync. I następnie trzeba włączyć ARC.
    Wzmacniacz - zwykle trzeba włączyć funkcję HDMI Control - powinna być w ustawieniach HDMI wzmacniacza.
    Wojtek1.9tdi napisał:
    Mógłby to zrobić wyjściem optycznym, ale czytałem, że ono nie prześle dźwięku w jakości DD (dobrze czytałem?).

To nie jest tak do końca. Jakość sygnału jest cyfrowa. Szkopuł w tym, że sygnał audio na wyjściu optycznym jest często degradowany do sygnału DD2.0 z podłączonych przez HDMI do TV zewnętrznych urządzeń.
    Choć zdarzają się wyjątki. Tego problemu nie ma przy zastosowaniu ARC.
    misiasty99
    Poziom 2  
    Witam.

Od roku jestem "szczęśliwym" posiadaczem TV marki Philips 42PFL4208H/12 a od kliku dniu kina domowego HTD3570/12.

Niestety za nic w świecie nie wiem jak połączyć oba sprzęty aby dźwięk z TV (np. podczas oglądania meczów reprezentacji) był kierowany na kino domowe. Pierwszą pomysłem było podłączenie kablem HDMI (kupowany razem z TV), ponieważ jeden i drugi sprzęt obsługują HDMI ARC, oczywiście wg instrukcji na jednym i drugim sprzęcie włączyłem EasyLink, włączyłem opcje HDMI ARC. Dodatkowo wybrałem w opcjach TV funkcję :"wzmacniacz" zamiast głośniki TV"...niestety w kinie domowym cisza...
    Drugim pomysłem było podłączenie sprzętów za pomocą chinchy, w kinie domowym wybrane :"źródło AUX IN", jednak w dalszym ciągu na kinie domowym cisza, a dźwięk płynie z TV.
    Jedyny sposób w jaki uzyskałem dźwięk na kinie z TV było podłączenie chinchy do przejściówki na jack 3,5mm i następnie do wejścia od słuchawek w TV. Ale takie rozwiązanie dowodzi tylko temu, że działają wejścia AudioL/R w kinie.

W chwili obecnej zamówiłem kabel optyczny z końcówką jack, może to rozwiąże problem.

Do posta dołączam zdjęcia panelu TV i kina. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, czy możliwe jest aby kabel HDMI był zły? a może coś jest raczej z Tv nie tak?? Z góry przepraszam za wszystkie błędy słowno-techniczne jakie popełniłem w tym poście.
    Pozdrawiam
    MP
    Polon_us
    Poziom 42  
    misiasty99 napisał:
    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, czy możliwe jest aby kabel HDMI był zły

Aby działało ARC, kabel HDMI musi spełniać wymagania standardu HDMI 1.4a lub wyżej. Trudno powiedzieć, czy kabel ten spełnia te wymagania. Jeżeli istnieje możliwość zakupu kabla HDMI 1.4a z opcją zwrotu to sugerowałbym ten test.
    Niezależnie od ARC, po włączeniu EasyLink pilot telewizora powinien sterować kinem np. głośność czy włączanie kina. Czy takie coś się dzieje?
    misiasty99 napisał:
    W chwili obecnej zamówiłem kabel optyczny z końcówką jack, może to rozwiąże problem.

Czegoś tu nie rozumiem - kabel optyczny z końcówką jack?

Hmm, kolega chyba zamówił nieodpowiedni kabel ...

Kabel optyczny z taką końcówką używa się tylko w laptopach, gdzie wyjście optyczne jest wbudowane w gniazdo słuchawkowe.

W przypadku kolegi sytuacja jest inna. Telewizor ma wyjście cyfrowe typu Coax (koaksjalne - czasami nazywane elektrycznym, cyfrowym audio), a kino cyfrowe wejście optyczne audio.
    Gniazda te można połączyć razem tylko poprzez konwerter -> Coax In -> Optical Out. Taki, jak na poniższym zdjęciu. Bez problemu do kupienia.

Brak dźwięku z TV w kinie domowym
    misiasty99
    Poziom 2  
    Zamówiłem następujący kabel :

http://allegro.pl/show_item.php?item=4913932026

W chwili obecnej udało mi się za pomocą kabla HDMI uzyskać nie stabilne połączenie. Tzn. gdy do TV za pomocą HDMI (Wejscie 1 ARC) podłączone jest kino mogę np. słuchać muzyki z pendriva (pendrive podłączony do TV).

W momencie gdy pod drugie wejście HDMI podłączam dekoder, dźwięk jest kierowany na kino, lecz po ok. min zapada cisza, z wyświetlacza kina ginie :ARC.

I w tym momencie muszę odłączyć dekoder, wejść w ustawienia kina-EasyLink-Automaping- i dopiero wykrywa połączenie ARC.

Czy istnieje jakaś rada na ten problem?

MP
    Polon_us
    Poziom 42  
    misiasty99 napisał:
    Zamówiłem następujący kabel :

http://allegro.pl/show_item.php?item=4913932026

Jest dokładnie to, o czym piszę powyżej. W przypadku kolegi, ten przewód nie ma żadnego zastosowania.
    misiasty99 napisał:
    I w tym momencie muszę odłączyć dekoder, wejść w ustawienia kina-EasyLink-Automaping- i dopiero wykrywa połączenie ARC.

Czy po tej operacji ARC ponownie wyłącza się po jednej minucie?
    misiasty99 napisał:
    Czy istnieje jakaś rada na ten problem?

Nie mam w tej chwili oczywistej rady.
    Zakładając, że odtwarzanie z pendrive przebiega bez problemu z użyciem ARC, to skoncentrowałbym się na dekoderze.
    1 - pisałem powyżej o kablach HDMI. Niezależnie od wersji tego kabla, istotna jest jego jakość wykonania. Jeśli przewód jest z niskiej półki, sugerowałbym wymienić.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić miejscami (przy wyłączonych urządzeniach) podłączone kable HDMI. Zobaczyć, jaki przyniesie to skutek.
    2 -jeśli powyższe nic nie zmieni, to można rozważyć przywrócenie dekodera do fabrycznych ustawień, czyli generalny reset.
    misiasty99
    Poziom 2  
    Czyli tym kabel który zamówiłem nie będzie pasował do gniazda :"Digital audio out" a drugi koniec do :"digital IN" w kinie??

Jeżeli chodzi o włączenie/wyłączanie ARC znalazłem krótszą, lecz w dalszym ciągu bezsensowną drogę :
    1. Przy włączaniu TV i kina (tylko kino podłączone do TV), połączenie ARC aktywne. 2. Następnie podłączam dekoder, dźwięk przez ok. 1 min jest na kinie, później cisze.
    3. Wyłączam i włączam kino, dźwięk z dekodera jest kierowany na kino. Nie przerywa(tzn. ok 30 min sprawdzałem).

Jeżeli chodzi o kolegi rady to jeszcze nie sprawdziłem innych kabli. Reset dekodera, TV (aktualizacja itp.), kina nie przyniosły rozwiązania :(
    grubs
    Poziom 32  
    Nie, nie będzie bo zamówiłeś mini jack a w TV jest wyjście na chinch.
    Nawet gdybyś zamówił taki który pasuje fizycznie i tak to nie zagra bo jak już napisano konieczny jest konwerter.
    Co rozumiesz przez podłączanie i odłączanie dekodera?
    Fizycznie go odpinasz? W jakim celu?
    Polon_us
    Poziom 42  
    misiasty99 napisał:
    Czyli tym kabel który zamówiłem nie będzie pasował do gniazda :"Digital audio out" a drugi koniec do :"digital IN" w kinie??

Jak już kolega grubs napisał, nie będzie to pasowało od strony telewizora. A gdyby nawet fizycznie pasował, to nie będzie to działało.
    Inne medium - sygnał optyczny vs. sygnał "elektryczny". Wyjście "Digital Audio Out" w tym przypadku oznacza "elektryczny" cyfrowy sygnał audio.
    misiasty99 napisał:
    3. Wyłączam i włączam kino, dźwięk z dekodera jest kierowany na kino.

Jeżeli przy tym połączeniu kino nie włącza się automatycznie z telewizorem, to proszę spróbować kolejność włączania -> telewizor, dekoder i na końcu kino.
    misiasty99
    Poziom 2  
    Kolego grubs : odpinam fizycznie (kabel HDMI z TV). W momencie gdy włączam kino i TV a dekoder jest podpięty połączenie ARC jest nie aktywne :( dopiero jak odłączę dekoder pojawiają się komunikaty na TV "połączenie ARC jest aktywne".

Kolego Polon_us sprawdzę tą kolejność wieczorem i dam znać.

Pozdrawiam

MP
    kamila2597
    Poziom 2  
    Witam jak podlaczyc dzwiek kina domowego (obraz mam) do telewiozora plus dekoder polsatu
    Telewizor SHARP LED LC-50LE758EHD 300HZ3D
    KINO domowe PANASONIC sc-btt 465egk
    Dekoder polsatu HDMI z nagrywarka
    Prosze bardzo o rade jezykiem jak najbardziej prostym xD jakim kablem do czego i co zmienic w ustawieniach krok po kroku. Nie znam sie zupelnie a zostalam z tym sama i bylabym wdzieczna gdyby ktos mi pomogl
    kajek_zg
    Poziom 8  
    Witam.

Posiadam

TV Samsung UE40h5500
    oraz taki amplituner Pioneer vsx 329 k
    Dekoder Cyfrowego Polsatu

Chciałbym podłączyć tak, żeby głos z tv szedł przez głośniki amplitunera. Podłączyłem amplituner kablem HDMI do złącza OUT oraz w TV do wejścia HDMI 1, ale nie ma żadnego efektu. Proszę o pomoc, bo zapewne coś źle robię - jestem zielony w tym całkowicie.

Z tego co czytam, to bardzo możliwe, że muszę kupić kabel optyczny, zamiast HMDI (?).