Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6310i - Jaki interfejs Irda czy Bluetooth?

-raj- 13 Sie 2004 21:16 1763 9
  • #1 13 Sie 2004 21:16
    -raj-
    Poziom 11  

Hej, mam zamiar polaczyc kompa z komorka, ale nie posiadam zadnego z tych interfejsow. Zamierzam kupic przejsciowke z USB.
    Ktory z tych dwoch interfejsow da mi wieksze mozliwosci?
    Wiem, ze PC Suite obsluguje oba interfejsy.
    Jak sie ma sprawa z innym oprogramowaniem, o wiekszym wachlarzu funkcji?

0 9
  • #2 13 Sie 2004 21:27
    martinpl
    Poziom 27  

wedlug mnie bluetooth to potega i przyszlosc, zasieg w 1 class 100m, do tego cena adaptera pod usb u mnie w miescie okolo 130-140zl a irda to przezytek :P

0
  • #3 13 Sie 2004 22:54
    wodzo500
    Poziom 17  

Bluetooth napweno jest lepszy, ale z nokiami chodzi srednio, ja mam 7650 i z niach chodzi tak sobie. Pozatym niezbyt wiele teli ma Bluetooth a irde prawie kazdy z kolorowym wyswietlaczem

0
  • #4 14 Sie 2004 08:10
    martinpl
    Poziom 27  

SE wyzszej klasy maja, t68 ma, simens s55 ma, no i spora ilosc nokii, to malo? i dlaczego srednio chodzi z 7650? ja sie tym bawilem jakis czas i wszystko bylo w porzadku...

0
  • #5 14 Sie 2004 22:55
    garni
    Poziom 17  

Moim zdaniem irda jest lepsza. co komu pozasiegu i tak jak siedzisz przy kompie to telefon masz przy sobie aby ewentualnie wlaczyc np. irde. Jesli radiowe lacze z telefonem daje szybszy transfer to wtedy jest to cos interesjacego. Natomiast do komunikacji z telefonem irda jest w zupelnosci wystarczajaca i zgadzam si z kolega ze wiecej Nokii posiada Irde niz Bluetooth'a. Zreszta kto co ma to jest kwesia wygody no i monety sie wie.

Pozdrawiam

0
  • #6 15 Sie 2004 09:21
    martinpl
    Poziom 27  

irda pod usb okolo 120zl bluetooth pod usb 130-140 wiec cena nie jest wysoka, chce zauwazyc ze bluetooth to interfejs przyszlosci, a irda powoli odchodzi do lamusa, sa juz klawiatury komputerowe na bluetooth, drukarki, zestawy sluchwakowe i sporo innego sprzetu, pozatym kazdy zna problemy z celowaniem odbiornikiem irdy w telefon, albo zasieg przy slabszych nadajnikach 20cm to jest stanowczo za malo...po prostu wydaje mi sie ze warto inwestowac w cos co ma przyszlosc, a nie powoli przemija...

0
  • #7 15 Sie 2004 09:54
    popyla
    Poziom 13  

blutooth i poczerwien to to samo tylko przez blutooth ma większy zasięg

0
  • #8 15 Sie 2004 22:19
    -raj-
    Poziom 11  

Dzieki za odpowiedzi. Jak to jest z oprogramowaniem?
    Czy nie stanie sie tak, ze jak kupie bluetooth-a to bede skazany tylko na oprogramowanie firmowe Nokii?
    Wolalbym miec dostep do telefonu takze z innych aplikacji.

0
  • #9 15 Sie 2004 22:28
    norbi45
    Poziom 33  

Ja mam 6310 i założyłem sobie irdę wawnętrzną(podpięta do płyty głównej, taka z Allegro za 22zł.)słyszałem ,że irda podpięta pod USB nie działa najlepiej.Moja działa bezbłędnie tyle,że jeśli ktoś się nie zna to lepiej żeby jej sam nie podłączał.Koniecznie trzeba mieć wtedy opis do swojej płyty, bo jest ok. 5 rodzajów pinów na płytach.Moja działa idealnie i nie chciałbym innej komunikacji z telefonem. Sprawdziła się i na siemensach i na nokiach(loga,tapety,wygaszacze,edycja książki tel.)

0
  • #10 11 Lis 2004 20:04
    Bonifacy
    Poziom 23  

@martinpl po co podajesz cene irdy na USB przecierz są tanie jak barszcz IrDA na płytę główną (ja kupiłem za 9.99 ;) ). Jak powiesz koleśiowi jaką masz płytę główną to on ci jak sam nie potrafisz oprawi końcówkę. Pozatym wiezdzasz z celnością, jak sobie umieściłeś gdześ w zakamarku to może i masz te 20cm mi na standardzie chodziło spokojowo wiecej i nawet pod pewnym kontem, teraz po mojej przeróbce do 50cm. Pozatym podajesz interfejs na USB a cechy tego na płytę główną podajesz tym samym fauszywe dane gdyż interfejsy podczerwieni na USB za tą cene działają do 1m i z sporym kontem widzenia a pozatym transfer do 4mb/s.

Moje zdanie jest takie jeśli używał tego bedziesz do dzwonków, grafiki to wystarczy ci taka IrDA na płytę główną i nie ma co kasy wydawać bo ani jednym ani drugim locka nie zdejmiesz a do przesyłania pojedyńczych małych plików można ją bedzie z komunikacją z jakimś laptopem wykożystać. Bluetooth jest bardziej przyszłościowy o ile chodzi o peryferia ale do kumunikacji komp-komp go raczej nie używają.

UPDATE:
    o kurka wodna chyba wygrzebałem stary temat :( (przez przypadek w trakcie kożystania z wyszukiwarki) ale cóż >>>TU<<< coś na temat IrDy pod USB za 120zł i zasięgu 20cm.

0