Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze sterownikami Radeon

amros 09 Apr 2010 18:49 1555 8
    amros
    Level 2  
    Od jakiegoś czasu wyskakiwał mi błąd o braku sterowników lub ich uszkodzeniu (wszystko jednak działało normalnie). Dziś jednak przy próbie uruchomienia jednej z gier wyskoczył właśnie ten błąd i samej gry nie da się już uruchomić, postanowiłem więc trochę pogrzebać i znalazłem stronkę, gdzie było opisane, jak dokonać aktualizacji sterownika.
    Zrobiłem jak było podane, jednak w ustawieniach widnieje, że... na komputerze nie jest zainstalowany żaden sterownik (chociaż błąd już nie wyskakuje).
    Do tego po zmianie całą grafika na komputerze zwyczajnie siadła, obraz jest rozmazany, czcionka nieczytelna, rozdzielczość maksymalna ekranu się zmieniła i nie da rady ustawić ją na większą (są tylko dwie opcje 1024x768 i 800x600).
    Screen jak to teraz wygląda:
    Problem ze sterownikami Radeon
    Kilka danych technicznych.
    Laptop ASUS F5SLseries
    Graphic: ATI Mobility Radeon HD 3470
    System Windows XP Home Edition

Sterowniki ściągnąłem ze stronki http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

Jest jakiś sposób, aby to naprawić? Zainstalować inne sterowniki (jakie i skąd?) czy po prostu muszę się przyzwyczaić do 'lepszej' zmiany?
    User removed account
    User removed account  
    amros
    Level 2  
    To znaczy które? Po wejściu w download i wybraniu kart graficznych nie pojawia się ta, którą mam. Zaś po wejściu w ogóle w download -> notebook również nie wyszukuje niczego, co jest związane z ati radeon.
  • Helpful post
    livex21
    Level 22  
    Wybierasz:

Wybierz produkt: Notebook

Wybierz serię: F5 Series

Wybierz modele: F5SL

później zapyta o system operacyjny: Windows XP

i z listy rozwijasz zakładkę VGA, ściągasz sterowniki.
    amros
    Level 2  
    Rozumiem, że mam ściągnąć to? ATI Graphics Driver
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    amros
    Level 2  
    W porządku, więc to ściągnę.

Tylko jest problem - w Dodaj/usuń programy nie wyświetlają mi się żadne sterowniki, żebym mógł je usunąć. Wcześniejsze usunąłem (jak pisałem w pierwszym poście), a po zainstalowaniu nowych nic się nie dodało (system zresztą właśnie żadnych nowych nie odczytuje - w menadżerze konfiguracji nie ma nawet karty graficznej :P ).

Dodano po 58 [minuty]:

Zadziałało, grafika znów jest ok, ale problem z grą nie zniknął, cały czas wyskakuje błąd :/
    livex21
    Level 22  
    Widocznie nie zainstalowały się te sterowniki poprawnie, spróbuj zainstalować nowe.

Pozdrawiam!