Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon serii ZK 100: paski napędowe a prędkość przesuwu

09 Kwi 2010 19:28 5299 12
  • Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 37  
    Paski do tych magnetofonów są jeszcze dostępne (np. u Bajana na Warszawskim Wolumenie), jakakolwiek ingerencja w mechanikę/elektrykę magnetofonu jest absolutnie nieopłacalna i bardzo trudna/kosztowna/czasochłonna choć poznawczo była by pouczająca. Takie magnetofony na chodzie to koszt 10-20zł. Można zastosować dłuższy pasek i po przecięciu po ,,długim skosie'' (i dobraniu odpowiedniej długości) skleić, kiedyś sprawdziłem w praktyce.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Możesz zrobić jeszcze tak: są w sprzedaży uszczelki typu "oring"- do urządzeń hydrauliki siłowej. Wymiar na pewno dobierzesz- sprawdzone.
    I teraz tak- taki oring ma gładką i błyszczącą powierzchnię- wiec się bezpośrednio nie nadaje. Ale po zmatowaniu papierem ściernym lub innymi materiałami ściernymi, nadaje się wybornie. Sprawdzono i przetestowano osobiście.
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Pomaga okresowo wtarcie w pasek kalafonii.
    W ZK1xx sprawdź w pierwszej kolejność sprzęgło przeciwprzeciążeniowe na osi silnika. Często ludziska bezskutecznie wymieniają te paski a winnym jest to sprzęgiełko. Jak ono będzie się ślizgać to nawet najlepszy pasek nie pomoże.
    Przy okazji sprawdź sprzęgła cierne w talerzykach od szpul to też przysparza problemów, które zwala się często niesłusznie na pasek.
  • Poziom 37  
    DJRM napisał:
    (...)
    Najlepszy chyba pomysł to zastosowanie o-ringów. Postaram się podać dokładną średnicę przekroju paska, może wówczas ktoś z kolegów pomoże nam znaleźć miejsce, gdzie o-ring taki można będzie zakupić.

Musisz poszukać w sklepach z hydrauliką, lub też wszędzie tam, gdzie mają wszelkiego rodzaju uszczelki, np. do pomp i siłowników. W twoim mieście pewnie też coś znajdziesz- nie zapomnij o bazarze- tam też jest "kopalnia różnego dobra".
    Ewentualnie zakłady, w których remontują hydraulikę siłową i sterującą.
  • Poziom 28  
    Co prawda nie do ZKxx tylko do jakiegoś zachodniego zakładałem oring od filtra oleju PF126.Nie mam w tej chwili żadnej ZK żeby porównać a tak bardzo na oko są podobne.Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Próbowałem przymierzać o-ring (ZK 140 T), no i o-ring wg mnie, jest za sztywny i nie za bardzo nadaje się na pasek. Moja zetka jako - tako działa nasmarowana, jest jedna szpula na której nie rusza na rozbiegówce (zielonej), jak się przewinie ręką to idzie (zużyty pasek ?). Na pozostałych szpulach ok, ale paski robią wrażenie sparciałych i luźnych. Nie nagrywa to znaczy wskaźniki działają kasuje taśmę ale dźwięk bardzo cichutki, jak z zaświatów, pewnie gniazdko radio - mikro. Kupię paski (mam ochotę przełożyć dla sportu) to zrobię nagrywanie.