Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TC21B3EE

tomtele1 13 Aug 2004 22:43 8488 18
    tomtele1
    Level 14  
    Witam !
    Prośba o podpowiedź. Nie działa sterowanie z pilota. Oczywiście pilot jest sprawny na 100%. Klawiatura lokalna dział bez zarzutu. Po właczeniu cały czas w dolnej części ekranu wyświetla napis, o ile pamiętam "NATIONAL". Mam pytanie czy to może być wina procesora BM 5069 ???
    metal60
    Level 22  
    raczej odbiornika podczerwieni .
    pozdrawiam
    tomtele1
    Level 14  
    No dobrze, ale nie znika po kilku sekundach od włączenia ten nieszczęsny napis "NATIONAL"
    javander
    Level 15  
    Którymś przyciskiem się go przełącza na inny i wtedy wyświetla nr. programu czy coś podobnego i wtedy znika.
    tomtele1
    Level 14  
    nie do końca znika na dwie sekundy wyświetlając nr programu a później z powrotem się pojawia ten napis.
    javander
    Level 15  
    sprawdz czy mikrowyłącznik nie przywiera, ew. go wymień.
    tomtele1
    Level 14  
    przeciesz pisałem, że klawiatura lokalna jest OK!
    javander
    Level 15  
    Sprawdż ścieżki i elementy wokół procesora.Miałem przypadek że coś mi przywierało ibyła totalna blokada zarówno klawiatury jak i pilota.
    tomtele1
    Level 14  
    przelutowałem wszystko w koło procesora i raz jeszcze powtarzam że klawiatura chodzi poprawnie.
    Telo
    Service technician RTV
    Jak włączysz wyszukiwanie programów i OTVC automatyka znajdzie program i którymś klawiszem nie pamiętam którym go zapiszesz do pamięci to ten napis powinien zniknąć.
    tomtele1
    Level 14  
    Niestety nie znika. Ponawiam pytanie czy to, że nie reaguje na pilota to będzie wina procesora BM 5069 ???, czy ktoś się już spotkał z podobą usterką ???
    rae0113
    Service technician RTV
    nie możesz wziąść oscyloskopu i sprawdzić odbiornik podczerwieni?Przecież tam nagminnie lecą TNQ2618.A jak nie masz oscyloskopu to zanieś do kogoś kto ma a nie ryjesz płytę.
    lewy12
    Level 13  
    miałem podobną usterkę z niedziałającym sterowaniem z pilota w tv jak ten usterka w odbiorniku podczerwieni TNQ2618 zapuszkowana płytka ceramiczna dosyć kłopotliwa w naprawie-wylane elektrolity smd,a ścieżki są w postaci napylonego srebra lub czegoś tam więc lutowanie i wyjęcie elków kończy się usunięciem części ścieżki natomiast zamiana ww odbiornika obecnymi nie przynosi skutku czasem też podtrawione są przejścia z jednej strony porcelanki na drugą.kilka odbiorników udało mi się uratować ale jednego nie dałem rady, powodzenia.
    Telo
    Service technician RTV
    Jak się nie da naprawic odbiornika podczerwieni tak jak opisuje tu kolega lewy12 to mozna wstawić odbiornik od Siesty lub Triluxa i zastosować tranzystor odwracający fazę,było to wałkowane niedawno na forum wpisz w Szukaj typ OTVC napewno znajdziesz.
    tomtele1
    Level 14  
    Serdeczne dzięki dla wszystkich za poradę.
    tomtele1
    Level 14  
    Zgodnie z przewidywaniami nie dało sie naprawić oryginału odbiornika podczerwieni. Próbowałem zastosować sie do porad "Telo" ale niestety coś mi nie wyszło. Zanalazłem na elektrodzie taki opis - cytat:"Zamiast drogiego oryginału wstawiam wzmacniacz od sonego SBX1610-52 na wyjście BC548.
    I tak między wyjście wzmacniacza a bazę rezystor 47kom, emiter na masę, kolektor podwieszony przez 3,6kom do +5V.
    Sygnał z kolektora jest wyjściem do procesora."
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to powinno wyglądać to mniej więcej tak jak załaczyłem. Mam prośbę o jakieś wskazówki czy popełniłem jakiś błąd czy to w ogóle ma prawo działać. Dodam jeszcze że wymieniony przezemnie we wcześnieszych postach napis "NATIONAL" cały czas jest widoczny w dolnej części ekranu. Raz jeszcze proszę o jakieś sugestie.
    Telo
    Service technician RTV
    Napewno nie tak jak narysowałeś wieczorkiem Ci podam jak to podłaczyć.
    Telo
    Service technician RTV
    Zmiana orginalnego odbiornika podczerwieni TNQ2618 w OTVC Panasonic TC-21B3EE chassis M15M na odbiornik podczerwieni TFMS5360
    Potrzebne elementy:
    Odbiornik podczerwieni TFMS5360
    Tranzystor BC547B
    Rezystor 680ohm.
    Do odbiornika patrząc od przodu od lewej strony 1- masa podłączyć do masy,2-Vs +5V podłączyć do +5V w OTVC, 3-Vo wyjście podłączyć do bazy tranzystora ,emiter do masy,kolektor szeregowo podłączyć przez rezystor 680ohm do +5V a z kolektora wyjśćie do procesora.
    Musi działać robiłem to parę razy i zawsze było ok.
    Życzę powodzenia.
    tomtele1
    Level 14  
    Odbiornik podczerwieni wykonany zgodnie z sugestami "Telo" działe OK !!!! :onfire: Oczywiście ogromne dzięki dla Niego. :kiss:
    pozdrawiam
    Tomek