Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak mocy mazda 626 disel 2000r

marcin-k 10 Kwi 2010 02:03 4936 7
  • #1 10 Kwi 2010 02:03
    marcin-k
    Poziom 15  

Mam mazdę 626 disel 2000r brak mocy rozleciała mi się turbina podczas jazdy urwana (pęknięta) ośka na której są łopatki od strony gorącej regeneracja 1500zł po wstawieniu auto dalej się bardzo muli nie chce się zbierać turbina przyjemnie gwiżdże jak dodaje gazu ale przed regeneracją to jest przed tą awarią turbiny wciskało w fotel jak przyśpieszałem mechanik sprawdzał przed założeniem turbiny regenerowanej czy niema jakiejś niedrożności w wydechu lub wdechu i wszystko jest w porządku co może być przyczyną do 100-tki to wieki przyśpiesza i nie chce więcej jak 120 jechać dodam, że auto bardzo słabo ciągnie od 2000 do 2500 tys obrotów po niżej i po wyżej żadnej reakcji na przyśpieszenie niema przedtem pięknie ciągło od 1500 do prawie 4000 tyś dodam że moje odczucie jest takie że auto jak nawet stoję i gwałtownie wcisnę pedał gazu to auto zwiększa płynnie obroty ale bardzo wolno to samo jak zrobiłem przedtem przed usterką turbiny to autko bardzo szybko reagowało na wciśnięcie pedału gazu turbina była regenerowana w renomowanym warsztacie jest w środku wszystko nowe tylko obudowa została stara po złożeniu całość była kalibrowana na hamowni i specjalistycznych przyrządach tak że nie podejrzewam winy turba co może być przyczyną w kąpie nie mam błędów szczelność węży wokół dobra wężyki cienkie od solenoidów dobre już nie wiem czego się czepić

• #2 11 Kwi 2010 23:16
    T5
    Moderator Samochody

Czep się diagnostyki i mechanika zmień

• #3 12 Kwi 2010 20:55
    marcin-k
    Poziom 15  

czyli co, trzech różnych mechaników by się nieznało ?

• #4 12 Kwi 2010 22:04
    T5
    Moderator Samochody

A kacika nie przypchało?

• #5 12 Kwi 2010 22:14
    whitewater
    Poziom 10  

ja bym się czepił turbosprężarki (regeneracja regeneracji nierówna) a może nawet samego czujnika ciśnienia doładowania lub też rozregulowanego obiegu recyrkulacji spalin. Skoro takie akcje sie dzieją odczyt wartości z czujników powinien coś wykazać...Warto by było sprawdzić w innym zakładzie..

• #6 13 Kwi 2010 14:21
    marcin-k
    Poziom 15  

jutro jestem umówiony na wizyte w serwisie w Rzeszowie zobaczymy co oni powiedzą ?

• #7 27 Sty 2011 20:38
    Gacy_1
    Poziom 1  

Witam

Bardzo jestem ciekaw co powiedzieli Tobie w serwisie bo mam podobny problem z mocą.

• #8 27 Sty 2011 20:47
    ogur3k
    Poziom 33  

Gacy_1 napisał:
    Witam

Bardzo jestem ciekaw co powiedzieli Tobie w serwisie bo mam podobny problem z mocą.

Trzeba szukać źródła wiedzy o tych samochodach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME