Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford ka 1,3 97r. nierówna praca silnika i szarpanie autem

10 Kwi 2010 09:10 11889 11
  • Poziom 9  
    Witam. Miałam problem z szarpaniem auta podczas przyspieszania a teraz doszło jeszcze do tego nierówna praca silnika na wolnych obrotach tzn. chodzi dobrze i nagle nim zatelepie, aż kierownica się zatrzęsie, tak jakby chciał zgasnąć i znów dobrze na parę sekund. Objawy występują na zimnym i rozgrzanym silniku. Macie jakieś pomysły, co to może być?
  • Poziom 9  
    taki mam zamiar po niedzieli się tym zajmę
  • Poziom 9  
    swiece i kable zmienione problem pozostał
  • Poziom 13  
    Kolego czy doszłeś do jakiegoś rozwiązania mam taki sam problem, wymieniłem kable świece wyczyściłem przepustnice zmierzyłem impulsy z wałka rozrządu oraz wału na wolnych obrotach (są OK) wymieniłem cewkę WN, usterka wychodzi nagminnie jak silnik jest zimny a dodatkowo przy gwałtownym dodaniu gazu strzela w kolektor ssący lub gaśnie, samochód jedzie zajączkami
  • Poziom 29  
    koledzy a podczas hamowania jakieś falowania przygasania???
  • Poziom 13  
    nic z tych rzeczy natomiast podobno kiedyś przy dojerzdzaniu do skrzyrzowań lubiał zgasnąć, nasuwa mi się jedna myśl WAŁEK ROZRZĄDU nie wiem czy on czasem nie robi jaj bo teoretycznie jak będzie wytarty wydech to tak się bedzie działo że będzie strzelać w kolektor ssący,
  • Poziom 29  
    pod prawą tylna lampą jest podłączona pompa paliwa lubi tam nie łączyć i samochód po prostu źle pracuję też miałem podobny problem może to coś pomoże w waszym przypadku! pozdrawiam
  • Poziom 13  
    a myślisz że będzie to miało wpływ na to że jak jest zimny to jeździ zajączkami no nie wiem, ale na pewno to sprawdzę każda dorada jest tu na wagę złota jutro z samego rana to uczunie
  • Poziom 2  
    Witam

mam podobny problem.

U mnie autko jak odpalę to chodzi równo. Natomiast jak dodam gazu i puszcze to spóźnione spadają obroty. Nie mam zielonego pojecia co to moze byc
  • Poziom 14  
    Może być uszkodzony zawór wolnych obrotów. W 1,3 jest na wierzchu, przykręcany 2 śrubami.
  • Poziom 13  
    kolego też się zgodzę że będzie to raczej zawór, tak czy tak temat mojego forda zamknołem okazało się że uszkodzony był wałek rozrządu klient nie zdecydował się na naprawę, temat zamykam dzięki za zainteresowanie pozdrawiam.