Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada na 2 komputery bez liveboxa?

10 Kwi 2010 09:31 3799 25
  • Poziom 20  
    Chciałbym podłączyć się do domowej Neostrady bez liveboxa, co potrzebuje?czy istnieje taka możliwość?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    A co masz w tej domowej neostradzie?? Jasne że sie da tylko trzeba mieć router z modemem adsl. I zależy jak ma być podłączony po lanie czy wifi?
  • Poziom 20  
    mam 2 laptopy z wifi wolalbym zeby to bylo polaczenie wifi -chociaz mam tez w pokoju gniazdko telefoniczne moze by tak je tez wykorzystac do polaczenia przez lan?? jak to zrobic najtaniej?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wyjśc jest kilka.
    1 - Możesz jeden komp użyć jako serwer, udostępnić na nim połączenie i drugi komputer połączyć kablem.
    2- Możesz zakupić dodatkowo adapter WiFi i zrobić na jednym kompie serwer z WiFi , a drugi łączyć bezprzewodowo, jeśli laptop to będzie miał swój WiFi.
    Ale oczywiście taniej będzie zaopatrzyć się np: w router bez WiFi ZX831 w salonie TP, albo zaopatrzyć się w inny router ADSL z WiFI, spoza oferty TP, skoro nie chcesz mieć liveboxa, ale w razie uszkodzenia będziesz się bujał z naprawą, a na liveboxa masz gwarancję i łatwo można wymienić ;)
  • Poziom 20  
    czy mając 2 zestawy z Neostrady(2 modemy) można każdy podpiąć do innego gniazdka w domu(ten sam numer) i odbierać niezależnie internet?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Nie można. Linia jak kij - ma dwa końce:D i mogą być tylko dwa modemy na jednej linii.
  • Poziom 20  
    no właśnie chodzi mi o 2 modemy.....
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Nie, tobie chodzi o 3 modemy - widzisz tylko 2 swoje a zapominasz o tym trzecim co nadaje.
  • Poziom 20  
    czyli jak zrobic to najtaniej i dobrze-zeby pociagnac na jednym abonamencie (ale bez liveboxa)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wziąć usługę bez Liveboxa , wziąć jakiś inny router, albo używać komputerów z modemami zamiennie tak, aby nie były oba jednocześnie wpięte.
  • Poziom 20  
    w przypadku używania zamiennie tak jak kolega zasugerował, wystarczy odłączyć komputer od modemu? czy jednak trzeba odłączyć modem od gniazdka?
  • Poziom 24  
    Teoretycznie powinno pomóc odłączenie modemu od gniazdka, może sygnał ADSL nie będzie zakłócany przez elementy elektroniczne tego modemu odłączonego od prądu ale nie odłączonego od linii. nie mam jak sprawdzić ;)
    Nie dysponuje schematem żadnego modemu ADSL więc nie odpowiem.
  • Poziom 22  
    Najtaniej i najrozsądniej router adsl z wifi żadnych kombinacji podpinasz klientów do woli i nic sie nie zakłóca i działa stabilnie. A co do osób które proponują Livezłoma proponuje sie dowiedzieć jak to urządzenie działa i przekonać sie do czego ono jest warte.
  • Poziom 14  
    Nie bierz liveboxa bo bedziesz musial za niego płacić 10zł. na miesiąc. Opłaca się kupić router ale bez adsl ponieważ z góry skarzesz się na wybór annex-u lepiej wziąć router bez zintegrowanego modemu - nic cię później nie będzie ograniczać.
  • Poziom 24  
    @rtemid@ napisał:
    Nie bierz liveboxa bo bedziesz musial za niego płacić 10zł. na miesiąc. Opłaca się kupić router ale bez adsl ponieważ z góry skarzesz się na wybór annex-u lepiej wziąć router bez zintegrowanego modemu - nic cię później nie będzie ograniczać.

Livebox kosztuje po 10 złotych i po 1 złoty za miesiąc, zależnie od czasu do końca umowy.
    Nie połączy się z neostradą bez routera ADSL , co ty mu proponujesz ?
  • Poziom 14  
    Przecież ma modem adsl od tp nawet dwa.
    Wytłumaczę koledze bo jakiś nie kumaty:
    Dzisiaj kupuje prawdziwy w świecie router - bez jakichkolwiek zintegrowanych modemów w środku - do portu WAN podłącza modem Annex-A który dostał od tp, za trzy lata wejdzie na rynek nowy operator z dobrymi cenami oferujący internet dsl w annexie- B(DSL) więc wyrzuci stary modem a pod port WAN podłączy nowy modem BDSL za dziesięć lat otworzy firmę i będzie chciał mieć internet w pełnym DSL więc wyrzuci stary modem a nowy modem DSL podłączy po raz kolejny pod port WAN - po dwudziestu latach stwierdzi ale zrobiłem interes kupiłem ROUTER za kilka stówek który służy mi 20 lat.
  • Poziom 24  
    Napisał że : - mam 2 laptopy z wifi
    i ... - czy mając 2 zestawy z Neostrady(2 modemy) można każdy podpiąć do innego gniazdka w domu

więc niema dwóch, albo ma tylko jeden ;) i to pewnie na USB ;)
  • Poziom 14  
    Modemów USB nie ma w ofercie tp już od dawna zostały wycofane i wymienione więc nawet jeśli go ma to trza spytać jakim cudem go przezimował w tej chwili są już tylko babyboxy na ethernecie :wink:
    "Livebox kosztuje po 10 złotych i po 1 złoty za miesiąc, zależnie od czasu do końca umowy." - nieprawda :wink:
  • Poziom 24  
    @rtemid@ napisał:
    Modemów USB nie ma w ofercie tp już od dawna zostały wycofane i wymienione więc nawet jeśli go ma to trza spytać jakim cudem go przezimował w tej chwili są już tylko babyboxy na ethernecie :wink:
    "Livebox kosztuje po 10 złotych i po 1 złoty za miesiąc, zależnie od czasu do końca umowy." - nieprawda :wink:

1.od dawna ? a kolega w zeszłym roku dostał ZXDL852 ;)
    babyboxy tylko na ethernecie
    a gdzie reszta ?
    ZX831
    ZTEw300 WiFi to też dobry produkt ;)
    http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/neo_pobr/

2. https://www.tp.pl/prt/pl/order/zamowienie_neo...ied_time=802&modem_type=410&service_type=2400
    tu masz livebox w cenie abonamentu, więc jest opłata =0 za liveboxa
  • Poziom 14  
    Masz racje są modemy usb a ceny za liveboxa zależą od długości umowy zresztą pies trącał TePse i jej parszywe zabawki. :wink:
    Po co ja z Tobą gadam...
  • Poziom 24  
    A czemu parszywe ? Dobry informatyk potrafi poradzić sobie ze wszystkimi urządzeniami ;)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Livebox wcale nie taki zły - była wadliwa partia i z nimi był problem. Proste urządzenie, które jest TANIE i w miare niezawodne - livepudło ma stosunkowo dobry modem ADSL, tam gdize wysiadają badziewne Pentagramy, nawet była sytuacja na forum że linksys sie wypiął na linię, livebox dzielnie trzyma synchro.

No ale, wyszlismy poza temat.
    Kupowanie "przyszłościowo" dwóch pudełek zamiast jednego, uważam za bezsens.
  • Poziom 14  
    Weź przestań, przecież to jest chłam :wink:
  • Poziom 43  
    Miał kolega "pod palcami" więcej jak jeden egzemplarz, w dodatku czyjś? Jeśli tak, niech wyjaśni, dlaczego chłam. Czego nie można zrobić(oprócz zmiany IP po LAN[chyba, że telnetem]), co przeszkadza, co jest złe.
    A to, ze nie dają już modemów na usb to cieszy, w końcu poszli po rozum do glowy.
  • Poziom 24  
    Nie dają już, bo modemy nie radzą sobie z prędkościami 6 mbit i powyżej ze względu na ograniczenia związane z transferem na porcie USB 1.1 i problemami ze sterownikami. Ale wśród tych znajomych co mam, nikt nie ma NETII bo firma ich wyrolowała z opłatami, a posiadają innych osiedlowych operatorów albo UPC, albo właśnie Neostradę. Mają modemy ST330, SAGEM800, nawet ZXDSL852-który znakomicie sobie daje radę na długiej linii, gdzie inne modemy i routery nie są w stanie utrzymać stabilności połączenia, etc. Ale dzięki za kilka info , które tu uzyskałem.