Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Katastrofa prezydenckiego samolotu TU-154 w Smoleńsku + Film

lukasker 10 Kwi 2010 11:51 376463 2997
    gibalohio
    Poziom 15  
    Motronic napisał:
    gibalohio napisał:
    Doszukałem się wielkiej niesprawiedliwości w tej tragedii, otóż nie było tam Rydzyka.

gibalohio, pierdzielisz jak podupczony. Zachowaj w takiej smutnej chwili powagę neodzieciaku albo idź ze swoimi poglądami na fora myślących inaczej.

Przepraszam, trochę przesadziłem. Oczywiście jest to wielka tragedia i przykro mi że tyle osób zgineło. Składam największe kondolęcie rodziną. Tylko czy jak ginie morderca też tak się przejmujesz. Nie wiem z kąd jesteś, ale ja dziennie widzę jak ludzie cierpią bo rząd ma głęboko w d....e naród tylko się żrą między sobą i oskarżają kto więcej nakradł. Taki mamy ( mieliśmy rząd ) więc czy jest mi smutno? Chyba nie.
  • Computer Controls
    djandriu
    Poziom 27  
    gibalohio napisał:
    Doszukałem się wielkiej niesprawiedliwości w tej tragedii, otóż nie było tam Rydzyka.

A ja się doszukałem takiej że Ciebie tam nie było ...
    Chciałbyś żeby tam zginęli twoi bliscy ??
    kotowaty
    Poziom 15  
    tak naprawdę to było ok. 88 osób ponieważ niewiadomo czy wszyscy wsiedli i wiadomo, że 3 osoby żyją i są w ciężkim stanie
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...
    Motronic napisał:
    gibalohio napisał:

gibalohio, pierdzielisz jak podupczony. Zachowaj w takiej smutnej chwili powagę neodzieciaku albo idź ze swoimi poglądami na fora myślących inaczej.

Każdy ma prawo nawet do kretyńskich poglądów i ich wyrażania...

Szkoda ludzi, najbardziej tych, co przeżyli Katyń i ich rodzin, co też lecieli tym samolotem na obchody rocznicowe...

Co do prezydenta Kaczyńskiego, to nie musiał tam być - uparł się lecieć i się przeleciał...

Czy tragedia? Polemizowałbym. Czy powód do żałoby? Nie większy, niż przy czytaniu statystyk wypadków drogowych. Czy musicie urządzać także tutaj szopkę z pokazywaniem, jaka to wielka tragedia jest i wstawianiem durnych emotikonek świeczek? To moim skromnym zdaniem jest żałosne i dziecinne...
    Zginęli ludzie. Ale to, że zginęli hurtem w jednym miejscu nie jest jeszcze powodem do robienia z tego cyrku - media i tak go zrobią...
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Ale jak to możliwe że kołował 2 godziny koło lotniska?
    Żeby tylko nie wyszło tak jak z Sikorskim.
    Pozatym żal że odeszli działacze aktywnie mówiący otwarcie o czarnej karcie histori -Katyniu.
    Natępne nazwiska na liście Katyńskiej kto by sie spodziewał że aż 70 lat później.
    haker24
    Poziom 11  
    Wypadek i radzieccy towarzysze to bardzo nie dobre połączenie, coś czuje że na prawdę o tym co tam się stało przyjdzie na bardzo długo czekać(fakty historyczne). A swoją drogą jeśli to nie był wypadek to ciekawe jaki był tego cel?
  • Computer Controls
    rusiu1944
    Poziom 19  
    eh dowiemy się wszystkiego gdy odnajdą czarna skrzynkę lub jej nie odnajdą bo zaginie w tajemniczych okolicznościach
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ducia
    Poziom 22  
    Szkoda to wszystko napędzać, będzie głośno przez kilka dnia a później i tak sie zapomni( chodź pewnie nie bo był prezydent), a inne katastrofy samolotów z Polakami ucichły po kilku dniach i cisza.
    M. S.
    Poziom 34  
    Ten dzień przejdzie do historii jako symbol, bo w symbole uderzono.

Myślę, że Polacy w końcu nauczą się co jest dla nich dobre, a co złe. Może w końcu nauczą się, że gruszki na wierzbie nie rosną i nie można w nie wierzyć wybierając elitę rządzącą. Może dostrzegą o co chodzi we współczesnym świecie i współczesnej polityce.

Nie wierzę w błąd doświadczonych i elitarnych pilotów. Nie wierzę w awarię samolotu, który przechodzi surowe procedury.

Jesteśmy tu społecznością dobrze znającą obecną technikę, wiemy że większość parametrów można zmienić w oprogramowaniu. Wiemy, że można takie rzeczy robić zdalnie, choćby jednym SMS'em. Samolot to duży obiekt z tysiącami zakamarków, których nie można do końca sprawdzić, a dostęp do nich jest możliwy podczas remontu.

Więcej nie będę już pisał. Jak ktoś chce to na PW podam oficjalne wyniki prac komisji powołanej do zbadania tego wypadku.
    rusiu1944
    Poziom 19  
    ducia napisał:
    Szkoda to wszystko napędzać, będzie głośno przez kilka dnia a później i tak sie zapomni( chodź pewnie nie bo był prezydent), a inne katastrofy samolotów z Polakami ucichły po kilku dniach i cisza.
    Po kilku dniach ludzie wrócą do codziennego rytmu, nie będą nawet pamiętać że takie coś się stało.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    M. S.
    Poziom 34  
    Nie dziw się. We współczesnym świecie prezydenckie samoloty nie spadają!

Cytat:
    Po kilku dniach ludzie wrócą do codziennego rytmu, nie będą nawet pamiętać że takie coś się stało.

Właśnie przez swoją niepamięć ten naród zawsze dostawał po dupie!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Nie był...
    To było jego widzimisię. Chciał się postawić Miedwiediewowi i Putinowi. Chciał się postawić Rosji. Podobną głupotę zrobił w Gruzji, gdy jego konwój ostrzelano. Tym razem jednak nie miał szczęścia i zginął...
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Pozatym to koniec polskiej prawicy Teraz dopiero sie zacznie.

Ludzie to zapamiętają.
    Ja np. wtedy stroiłem instalacje LPG w Lagunie V6 Z Woli Przemykowskiej i jezdziłem Moją ETZ którą po zimie odpaliłem.

To tak Jak z WTC i śmiercią Papieżą JPII każdy wie co wtedy robił i co sie po tym zdarzeniu zmieniło.
    M. S.
    Poziom 34  
    A ja włączyłem swoje domowe CB na 19 kanale. Z CB dowiedziałem się o katastrofie.
    Elektronik9
    Poziom 30  
    suse1 napisał:
    Właśnie usłyszałem komentarz z grona moich współpracowników.
    "Perfekcyjnie zaplanowana akcja rosyjskich służb specjalnych , jednym posunięciem usunęli całą śmietankę polskich działaczy anty rosyjskich"
    Myślę że rozwój teorii spiskowych będzie bardzo dynamiczny.

Czemu już trzeci raz piszesz tego samego posta?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    stopi
    Poziom 28  
    Nikt raczej nie przeżył. Chodzą jakieś plotki, że ponoć 3 osoby przeżyły, ale średnio w to wierzę, gdy patrzę teraz w TV i widzę szczątki tego samolotu. Fakt faktem politycznie jestem raczej obojętny, ale myślę, że niezależnie czy ktoś jest przeciwnikiem/zwolennikiem PiS czy nie, nie powinien potraktować tej tragedii obojętnie. Tak czy siak to też ludzie, którzy mieli swoje rodziny, bliskich, przyjaciół itd. Czuję się po części jakby dotknęło to mnie. Masakra po prostu... Wyrazy współczucia i kondolencje dla wszystkich rodzin tych osób, które dziś zginęły.
    Nie wnikam w to, czy ktoś za tym stoi, czy to tylko wypadek, czy może błąd pilota itp.... Co się stało, to się nie odstanie, a jeżeli było to przez kogoś zaplanowane, to tak czy siak się niczego nie dowiemy, albo dowiemy się tego, czego nie powinniśmy wiedzieć. Teraz to dopiero będą rzeźbić w tym wszystkim...

[*]
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    gibalohio
    Poziom 15  
    Tak czy inaczej nie mogę oprzeć się wrażeniu że przegrupowanie rządu odczujemy na własnej skórze. Co do zaplanowanego zamachu na ten samolot: kto wie. Chyba się nie dowiemy.
    stopi
    Poziom 28  
    Niezależnie czy to był jakiś spisek, czy nie, swoją drogą kłębią się pytania w stylu "czy prezydent powinien latać starym tupolewem (ponoć był po generalnym remoncie, ale to nie zmienia faktu, że to Tupolew), czy tyle ważnych osób powinno lecieć jednocześnie w tym samym samolocie, czy przy lotnisku w ogóle powinny być drzewa...?". Myślę, że apropo's samego Tupolewa właśnie Polska wypadnie znowu słabo w oczach świata... Trochę przykre to, ale pewnie tak będzie.
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Tragedia tragedią, ale trzeba się pilnować żeby teraz ktoś na tym znakomitego interesu nie zbił, bo coś mi się wydaje że w naszych polskich warunkach to wysoce prawdopodobne jest.
    Podam z palca przykłady: zakup pod pretekstem katastrofy tych gównianych Embraerów (z gigant łapówką pod stołem - co było grane już ale chyba jeszcze nie przeszło) albo wybory prezydenckie (i wiadomo czyje zwycięstwo, bo pamiętajmy że na zmarłego złego słowa się nie powie).
    Są spece którzy potrafią na czyimś nieszczęściu wywindować się w górę i trzeba mieć baczenie.
    Moim zdaniem polityka się wywróci do góry nogami.
    evolution15
    Poziom 2  
    O ile dobrze się orientuje to to pomarańczowe "coś" leżące w błocie obok wraku co widać na video-relacji z miejsca katastrofy to jest właśnie ta czarna skrzynka