Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć PC->TV kablem HDMI-DVI?

Sebuninho 10 Kwi 2010 11:17 29232 7
  • #1 10 Kwi 2010 11:17
    Sebuninho
    Poziom 1  

Witam,

Posiadam kabel HDMI-DVI . Laptop z windows vista , tv plazmowy philips... Podłączam oba urządzenia kablem, komputer wykrywa zewnętrzny ekran, zaznaczam żeby pokazywał cały ekran, zatwierdzam i... Nic . Na TV nie wyświetla się obraz z komputera... Na tv mam programy takie jak AV , EXT1 , EXT2 ... Pytanie jest następujące - co zrobić aby obraz wyświetlał się w TV?

Na innym forum dostałem następującą odpowiedź na to pytanie:

Cytat:

wybrac wejście na które podajesz sygnał z kompa i ustawić ekran we własciwościach wyswietlania w laptopie

Moja odpowiedź:

Cytat:
    Tyle to wiedziałem już przed napisaniem tego postu... Wymieniłem kanały jakie mam dostępne w TV - sygnał z komputera się na nich nie wyświetla.

Sęk w tym że w momencie podłączenia kabla do komputera , automatycznie wyskoczyły mi opcje ekranu zewnętrznego. Wybrałem opcję, bodajże "udostępnij pulpit" . Teraz jak podłączam kabel automatycznie wyświetla mi się czarny ekran - zarówno na komputerze jak i na tv.

Przydałaby mi się chociażby wskazówka jak cofnąć te ustawienia w Vista..

Z góry dziękuję za wskazówki.

Pozdrawiam,
    Seb.

0 7
  • #2 10 Kwi 2010 12:31
    ducia
    Poziom 22  

Uruchom w trybie awaryjnym i ustaw poprawnie ekran 1 i 2.

-1
  • #3 11 Kwi 2010 10:29
    mariokm
    Poziom 10  

Wszystko zależy od grafiki jaką posiadasz - inne ustawienia na ATI a inaczej na NV. Po pierwsze na tylnej ścianie tv (jeśli tam podłączasz hdmi) to jest opisana nazwa wejścia i taką należy wybrać, po drugie obaj producenci kart mają panele do ustawiania obrazu, ja opiszę Ci na podstawie NV. Na pasku jest ikonka "ustawienia NVIDIA" i tam po podłączeniu kabla do TV pojawi się dodatkowa opcja "ustawienia ekranu ..." i potem możesz wybrać "ekran pojedyńczy" lub "klon" lub co tam chcesz (najlepiej "ekran pojedyńczy") i jest tam dostępne Twój monitor lub TV lun monitor+tv. Dopiero wtedy na wyjściu dvi z karty pojawi się sygnał. Niestety bez dźwięku (ja mam 9600GT gigabyte'a, na karcie jest wejście spdif ale i tak nie podaje audio na TV, serwis odpisał że "gigabyte oficjalnie nie wspiera formatu hdmi").
    Jeśli chodzi o grafiki ATI to powinno być podobnie - czyli też jakieś menu od wyboru ekranów, klonowania obrazu itp.
    Mam nadzieję że pomogłem.

0
  • #4 12 Kwi 2010 08:51
    hojlo1
    Poziom 35  

Tu podstawy:
    http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html

-------------
    mariokm - wątpię byś miał nietypową kartę.

Łączyłem parokrotnie karty Gigabyte (także 9600) nawet na mainboardach Gigabyte i zawsze miałem dźwięk "po HDMI".

0
  • #5 12 Kwi 2010 13:00
    Arek24wloc
    Poziom 12  

A masz wejście DVI w plazmie? Jak tak to polecam podłączenie kablem DVI-DVI, podłączałem u siebie przez dvi-hdmi i obraz był wyraźnie gorszy a i może wykryć sygnał będzie telewizorowi lepiej ;)

1
  • #6 12 Kwi 2010 17:13
    hojlo1
    Poziom 35  

Arek24wloc - coś mieszasz.

Standard HDMI i DVI-D to identyczne sygnały.
    (polecam link "wyżej" a tam kolejne linki...)

3
  • #7 20 Maj 2010 20:03
    lukiz1
    Poziom 10  

Cześć. Mam taką sytuację.
    Mam kartę graficzną z wejściem DVI-I i telewizor z wejściem komputerowym VGA i HDMI. Do którego wejścia lepiej połączyć komputer. Czy jeżeli połączę do HDMI to uzyskam jakość HD.
    I czy w ogóle mogę podłączyć wejście DVI-I do HDMI czy musi być DVI-D. Sprawdziłem opis pinów i wszystkie piny dla sygnału cyfrowego są identyczne. Oczywiście dźwięk podejrzewam, że będę musiał oddzielnie podłączyć.

3
  • #8 20 Maj 2010 20:10
    hojlo1
    Poziom 35  

Wchodzisz do danego tematu i go nie czytasz?
    (masz większość rozwiązań już opisanych - choćby w linku)

0